СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВплив стероїдів на чутливість до інсуліну


Під дією анаболічних стероїдів може підвищуватися чутливість тканин до інсуліну. Саме такий ефект спостерігався при лікуванні гіпогонадизму у чоловіків препаратами тестостерону, а також у літніх людей у віці 60-87 років при застосуванні оксандролону в добовій дозі 20 мг.

Під час застосування стероїдів відбувається зменшення вісцеральних запасів жиру, розташованих в очеревині і оточуючих внутрішні органи. Особливістю такого жиру є його здатність блокувати дію інсуліну. Зменшення кількості вісцерального жиру під дією стероїдів призводить до збільшення чутливості до інсуліну та посилення метаболізму.

Низька чутливість тканин до інсуліну може призводити до таких порушень, як підвищення рівня холестерину і тригліцеридів, що в свою чергу викликає розвиток діабету, поява гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань.

Зловживання анаболіками погіршує метаболізм глюкози. Це підтверджує дослідження, проведене серед культуристів, які приймали стероїди в підвищених дозах протягом семи років. Результати показали, що при використанні стандартної дози глюкози в їх організмах вироблялося інсуліну більше, ніж у людей з надмірною вагою і малорухливим способом життя, що входили в контрольну групу. Такі ж результати вийшли при дослідженні препарату метандростенолон, але при випробуваннях з деякими іншими анаболіками підсумки були інші. Наприклад, тестостерону енантат при тижневій дозі 600 мг і періоді застосування в 20 тижнів не викликав змін чутливості до інсуліну у здорових молодих людей. Такі ж висновки були зроблені після дослідження нандролон деканоату при тижневій дозі 300 мг.

Дійсно, використання анаболічних стероїдів призводить до зменшення кількості вісцерального жиру, що підвищує чутливість тканин до інсуліну, посилює процеси метаболізму і знижує ймовірність розвитку діабету і серцевих недуг. Інші сторони впливу стероїдів на метаболізм глюкози ще не до кінця зрозумілі і повністю не вивчені. Дослідження реакції організму на підвищені дози тестостерону і нандролону не виявили негативних змін, а це означає, що умисне зловживання анаболіками не пов'язано із зниженням чутливості до інсуліну.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації