СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВплив стероїдів на печінку людини


Існує стійка думка, що анаболічні препарати впливають на печінку і руйнують її. Чи це Так? Ми не будемо приховувати, що це так, але додамо дуже важливе зауваження. Справа в тому, що печінка – це головний фільтр нашого організму. На неї діють навіть таблетки, якими ми намагаємося подолати головний біль. Так що не варто звинувачувати стероїди в тому, що печінка почала боліти. Анаболічні препарати – це такі ж таблетки, розчини, уколи, хімічні препарати, які здатні спричиняти токсичний вплив на нашу печінку.


Як дізнатися, чи перевантажена печінка стероїдами?


вплив стероїдів на печінку людини

Напевно, це вам не доведеться дізнаватися. Відповідь виявиться позитивною. Під час прийому стероїдів у крові збільшується речовина, яку виділяє печінка – вона як би кричать про допомогу, і дає знати про свій фізичний стан і процеси, які в ній протікають. Цей показник зазвичай дорівнює 36-37 U/l. У спортсменів, які споживають стероїди, показник збільшений в кілька разів. Треба сказати, що після завершення прийому анаболіків показник може не змінитися. Тобто індикатори токсикозу виявляться колишніми. Чому?

Справа в тому, що стероїди повільно розщеплюються і діють на печінку так, що її тканини швидко пошкоджуються. Цей процес називається дегенерацією печінкових клітин. Що відбувається з печінкою? Вона перетворюється в жилову тканину, наповнену кров'яними тілами. Це захворювання дуже часто з'являється і дає про себе знати, коли ми п'ємо різні таблетки. Із-за хвороби печінка перестає здійснювати очищення організму від шлаків і токсинів, адже вони надходять в організм з кожним прийомом їжі і алкоголю.


Як впливають на печінку ін'єкційні стероїди?


Ін'єкційні стероїди менш токсичні і менш небезпечні для печінки, ніж таблетки. Але дуже важливо подбати про якість голок, адже через кров і всю кровоносну систему можна заразитися небезпечними захворюваннями. Крім того, ін'єкції здатні залишати вузлики в печінці. Ці вузлики мають властивість перетворюватися в пухлини. До речі, пошкоджена печінка дуже погано розщеплює жіночі гормони. Це призводить до ожиріння та інших проблем. Анаболічні стероїди, як і будь-які інші таблетки, шкідливі також і для нирок. Навантаження нирок і печінки призводить до затримки води, зниженої фільтрації, поганій функціональності, рядів запалень і навіть до утворення запалень і каменів.


Чи можна вберегти печінку від побічних дій стероїдів?


Дивно, але можна. Справа в тому, що печінка та інші наші органи вміють відновлюватися, тому що організм має відмінну імунну пам'ять і захист. Але дуже важливо допомагати йому в цьому, вживаючи стероїди правильно й обережно. Щоб печінка, нирки та серце не страждали від токсинів, необхідно дотримуватися суворої дієти і фізичних навантажень, які здатні запускати очисні процеси.

Також, на печінку негативно діють стероїди, з алкілірованною молекулою 17-альфа. Тестостерон сам по собі чудово переробляється печінкою. А ось, наприклад, тренболон, б'є по нирках дуже сильно. Навіть починається дуже сильне потемніння сечі. Слід пити багато чистої води, щоб фільтрувати їх.

Важливо знати! Правильний відпочинок між курсами стероїдів допомагає відновити здатність печінки самогенеріруватися і відновлюватися.

Молодій печінці, ще не ураженій формами Гепатиту та іншими захворюваннями, достатньо всього 5 тижнів, щоб відновитися і очиститися. Ще 2 тижні варто дати печінці на відновлення захисної функції. Більше 3 місяців потрібно ураженій печінці, щоб відновити клітини і залікувати уражені. До 1 року спокійної роботи потрібно печінковій тканині для повного відновлення в разі поразки. Зрозуміло, для спортсмена 1 рік – це багато. Він просто не може чекати стільки часу. Тому тренера радять з перших днів вживання стероїдів продумувати курс і пам'ятати про здоров'я внутрішніх органів.

Щоб відновити печінку, можна скористатися спеціальною печінковою дієтою. Крім стероїдів печінка виводить і інші токсини. Почистити печінку допоможе відвар шипшини і аскорбінова кислота (вітамін С). Є ще один важливий момент: коли жироспалювачі спалюють жир, виділяється «дим», ацетон і токсини. Потрібно подумати про те, як їх нейтралізувати. Допоможуть відновити печінку очисні клізми і вода, вітамін А, пшеничні висівки і масло для чищення печінки. Для цього потрібно взято оливкову олію, змішати її з часником і полином. Цей рецепт допоможе не тільки відновити функцію печінки, але й очистити її.

Але все-таки найкращий спосіб вберегти печінку – це правильний стероїдний курс. Хороший тренер знає все про те, як скласти відповідний курс. У вас вже почалися проблеми з очисною функцією печінки? Не біда, він підбере курс, який не буде заважати відновленню печінки, але в той же час допоможе утримати хорошу фізичну форму. Курс на сушку, на масу, курс на силу, курс на витривалість - все знає і працює з анаболіками професійно.Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації