СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк повернутися до тренувань після довгої перервиУ будь-яких тренуваннях важлива системність і регулярність. Однак трапляється так, що за різними обставинами фізичні навантаження доводиться тимчасово знизити, а то і зовсім припинити. Як повернутися до колишньої форми без шкоди для здоров'я, читайте в нашій статті.

Почати тренування після довгої перерви важко не тільки психологічно, але і фізично. У спортивній науці навіть є спеціальний термін для позначення довгої перерви в заняттях і його наслідках – роз тренованість. Щоб правильно почати тренування після тривалої перерви потрібно не тільки усвідомити ті зміни, які за цей час сталися з вашим організмом, але і побудувати процес повернення до колишніх спортивних перемог.


Як повернутися до тренувань після довгої перерви

Зміни в організмі після перерви в тренуваннях


Без високих навантажень організм швидко повертається в спокійний стан і перерозподіляє ресурси, які раніше витрачав під час спорту. Доведено, що за 1-2 місяці після припинення регулярних навантажень, відбуваються такі фізіологічні зміни:


  • знижується об'єм крові
  • знижується рівень адреналіну, а разом з ним споживання м'язами кисню, як наслідок, знижується витривалість
  • знижуються можливості дихальної системи: тепер дихальні м'язи вимагають більше кисню,
  • забираючи його у інших м'язів
  • збільшується кількість жиру, оскільки він більше не використовується як джерело енергії
  • силові можливості зберігаються набагато довше, ніж багато хто побоюється, але і вони поступово знижуються

Чому потрібна адаптація після повернення до тренувань


Якщо після перерви ви раптом повернетеся на заняття з високою інтенсивністю, які легко витримували, наприклад, півроку назад, то, швидше за все, вам буде погано, як під час, так і після заняття. Такий стрес для організму може обернутися не просто болем в м'язах і перевтомою, але серйозною травмою. Пам'ятайте, що ваш організм знаходиться практично на початковому рівні підготовки.


Три золотих правила повернення до занять після довгої перерви


Перше правило, яке допоможе вам швидко повернути колишню форму: розминка.


Розминка потрібна для того, щоб подолати дисбаланс між системами організму. Якщо м'язова тканина швидше відгукуються на навантаження і збільшується в обсязі, зв'язки і суглоби набагато повільніше повертаються до колишніх показників. І тільки під час розминки ви можете розігріти організм і підготувати його до подальших навантажень.


Друге правило: поступовість


Ми повертаємося так само, як колись починали. А починали ми з мінімальних навантажень, поступово їх збільшуючи. Тому після тривалої перерви в розкладі ми дивимося тільки заняття для початківців, поступово переходимо на середній рівень, і тільки через 1-2 місяці регулярних тренувань записуємося на заняття з високою інтенсивністю для підготовлених.


Третє правило: настрій.


Повернутися до колишньої форми - можливо. Стати кращим, ніж були до перерви-реально. Для цього потрібно тільки час. Тому навіть якщо вам важко, налаштовуйтеся на повернення у фітнес і колишню форму. А поступові навантаження, які ви будете давати організму і з якими ви стовідсотково впораєтеся, тільки піднімуть настрій і рішучість у підкоренні спортивних вершин.


Як швидко ви повернетеся в колишню форму

Повернення до колишньої форми залежить від трьох факторів: причина перерви в тренуваннях (травма, лінь, аврал на роботі), тривалість перерви (місяць, півроку, кілька років), і, звичайно, час регулярних занять до перерви (займалися ви півроку або кілька років).

Якщо до перерви ви займалися протягом декількох років і перебували в блискучій формі, то ваше повернення буде швидше і легше, ніж у тих, хто займався до півроку.

Якщо перерва в заняттях склала всього пару місяців, то силові можливості майже не зміняться, а от дихальна і серцево-судинна вимагають відновлення. А ось якщо перерва склала кілька років, то почати доведеться практично з нуля. Хоча успіхів ви будете домагатися більше, ніж початківці.

Повернення до занять після травми вимагає не тільки консультації з лікарем, але і консультації з тренером, який зможе адаптувати навантаження під вашу фізичну форму, а також попередить отримання нових травм.

І найважливіше – слухайте себе і прислухайтеся до свого тіла. Тому що краще вас його можливості не знає ніхто.


Що робити, якщо раптом знову перерва?

Від наступної перерви ніхто не застрахований, навіть професійні спортсмени. Щоб потім легко повернутися в лад, давайте тілу хоча б мінімальне, але регулярне навантаження у вигляді зарядки або тривалих прогулянок. І тоді подальше повернення здасться вам набагато легшим.
Інші статті по темі

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації