СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБіль у м'язах після треніровки


В цій статті мова піде про біль у м'язах після тренування. Вирішив, що це питання зацікавить багатьох початківців їм цікаво знати відповідь на питання : "Чи добре що м'язи постійно болять"? або "М'язи вже не болять, це погано"? Давайте спершу з'ясуємо, чому так відбувається.

Спробую пояснити простіше. Біль у м'язах, це симптом, викликаний мікротравмами, які утворюються в м'язовій тканині після тренувань. Завдяки саме ці мікротравми дозволяють м'язам збільшуватися в об'ємі.

Але чому тоді вони не болять після кожного тренування? Річ у тому, що ці мікротравми утворюються далеко не завжди. А тільки під впливом граничного і незвичного навантаження для м'язів. Тобто, якщо ви дасте навантаження на ваші м'язи, до якого вони вже звикли (адаптувалися), то мікротравм не буде. Не буде болю. А значить, не буде і росту.

Іншими словами, мікротравми - це реакція ваших м'язів на навантаження, до якого вони ще не пристосувалися.

Виходить, що в ідеалі м'язи повинні боліти завжди? Ні, це не так. Неможливо на кожному тренуванні збільшувати навантаження на ваші м'язи. Щоб м'язи витримали нове незвичне навантаження, вони повинні повністю відновитися після попередньої треніровки. А відновлення після важких навантажень віднімає досить багато часу.
Наприклад, ви важко потренували ноги. Ваші м'язи болять. Через тиждень у вас знову тренування на ноги і ви приходите в зал з метою дати ще більше навантаження, щоб м'язи боліли (а значить - росли) знову. Але ноги не встигли відновитися після попередніх занять. Не встигла відновитися їх структура і енергетичні запаси.

Що ж це означає? Це означає, що ваші м'язи втомляться швидше, ніж ви навантажите їх понад норму. Тобто, як би ви не старалися, ви не зможете дати незвичне навантаження на ваші м'язи, якщо вони відпочили не повністю. Вони просто відмовлять на півдорозі. І усе, чого ви доб'єтеся, - це ще більшого їх виснаження. Ось саме так люди і вганяють себе в перетренірованість
Хочу ще сказати, що навіть якщо ви добилися від ваших м'язів больових відчуттів, це ще не означає, що вони виростуть. Це станеться тільки у тому випадку, якщо ви дасте їм повноцінно відпочити (відпочинок + харчування).

Біль у м'язах свідчить про те, що ви дали вашим м'язам нове для них навантаження. І якщо ви потім повноцінно відпочили - їх об'єм і сила виростуть. Але не намагайтеся змусити ваші м'язи боліти після кожного тренування. Ще важче навантаження вони можуть "перенести" тільки якщо відпочинуть повністю. А це може займати до 14 днів.

Отже, якщо м'язи болять - це нормально. Якщо не болять - теж нормально. Але якщо вони довго не болять – це означає, що ви даєте заслабке навантаження для них. Це не сприяє їх росту. Треба поєднувати слабкі і важкі навантаження. Так ваші м'язи зможуть рости і відпочивати.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації