СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСпортивне харчування для бодібілдингу


Головна помилка багатьох новачків в бодібілдингу - несерйозне ставлення до харчування спортсмена. Атлети непогано розбираються в спортивних інструментах і техніці вправ, при цьому приділяють мало уваги спортивному харчуванні.

Безсумнівно, результат бодібілдингу залежить від 3-х факторів: генетики, інтенсивності фізичних вправ і харчування. Різні атлети висувають різні версії з приводу ступеня важливості кожного з них. Хоча всі думки сходяться в одному - правильне харчування в бодібілдингу - дуже важлива умова для позитивних результатів.

Природно, такий опис не дуже точний - насправді, жири і вуглеводи беруть участь у синтезі клітин так, як і білки. Хоча необхідне число таких речовин не дуже велике, можна вважати, що їх більша частина використовується, як якесь паливо. Тому дуже важливо, щоб спортивне харчування для бодібілдингу було збалансоване і правильно розраховане, так як надлишок тих або інших компонентів призводить до поганих наслідків. Крім цього, не слід забувати про вітаміни і мінерали.

Спортивне харчування для бодібілдингу

Для нормальної функціональності органів і м'язів важливо, щоб добова потреба організму у вітамінах і мінералах задовольнялася. Але і зловживати такого роду дієтою для бодібілдингу також не рекомендується - гіпервітаміноз може призвести до хворіб. Також, обов'язково постійно пам'ятати про воду. З цієї причини при вживанні конкретних кількостей води, можливо, домогтися збільшення м'язової маси. Для того, щоб взяти до уваги всі ці тонкощі, потрібно уважно ставитися до їжі, і слідувати правилам дієти бодібілдера. Кількість споживаного білка може змінюватися в широких межах.

Щоб мати можливість визначити потрібну кількість білка, вчені радять приймати з їжею 2-2,5 г білка на 1 кілограм ваги.

На початку статті вже говорилося, що білки нашого організму (м'язи теж в тому числі) будуються з амінокислот, а отримуємо ми їх з їжею. Більшу частину амінокислот наш організм може перебудувати з білків, які ми отримуємо з їжею, хоча 8 амінокислот можуть потрапити в організм тільки з продуктами харчування. Вони незамінні для успішного росту м'язів. Але такі амінокислоти, як валін і лізин не містяться в потрібній кількості в рослинних продуктах. При створенні дієти для спортсмена-бодібілдера слід пам'ятати і про інші аспекти.

Можливості травної системи людини не безмежні, і вона не може переробити більше 30-35 г білка за 1 раз. Тому їжу з великою кількістю білка потрібно приймати 4-5 разів на день маленькими порціями – так як зайвий білок просто виведеться організмом. Підбираючи дієту для бодібілдингу, щоб забезпечити потрібну дозу білка, варто їсти їжу з низьким вмістом жирів. Свинина жирніша від яловичини, яловичина багатша жирами, ніж птиця, а птиця жирніша, ніж риба. При цьому, всі продукти потрібно вживати вареними, уникаючи смаженого. Вуглеводи також багато значать для бодібілдингу. Так як складні вуглеводи спалюються повільно, в дієту бодібілдеру варто включати продукти, що містять подібні вуглеводи.

Спортивне харчування для бодібілдера повинно включати вітаміни, а також мінеральні речовини. Конкретні дози їх застосування визначаються індивідуально, і це залежно від безлічі чинників, наприклад, як індивідуальна переносимість або ж стан здоров'я.

Якщо говорити про харчування для бодібілдера, слід згадати і про сухі суміші. Вони діляться на 3 класи:


  • Засоби спрямовані на стимуляцію росту м'язів. Класичний приклад - молочний, яєчний, м'ясний і соєвий протеїн в порошку, який можна розводити молоком або кип'яченою водою.
  • Препарати націлені на забезпечення організму енергією. Ці препарати націлені на збільшення енергетичного тонусу того, хто займається. Їх основний компонент - вуглеводи, і всі речовини, які підсилюють енергетичні реакції. До них можна віднести вітаміни і ті амінокислоти, які володіють в організмі універсальними функціями.
  • Засоби, спрямовані на видалення зайвого підшкірного жиру. В даних препаратах містяться речовини, які стимулюють "спалювання" жиру під дією навантажень.

Застосовуючи такі препарати, потрібно пам'ятати про те, що вони (крім тих, хто спрямований на зменшення жиру), відрізняються дуже високою енергоємністю, відповідно, якщо ви не зможете забезпечити інтенсивність занять, то ви ризикуєте набрати вагу.


Для ефективності організації харчування для бодібілдера, вчені рекомендують таку схему:


  • На сніданок дуже добре буде їсти яйця (краще сирі або варені), сир, вівсянку;
  • 2-й сніданок - це час випити смачненький протеїновий коктейль;
  • На обід можна їсти всі продукти, що містять білок. Це риба, м'ясо, бобові і, звичайно ж, молочні продукти.
  • Настав полудень, випиваємо протеїновий коктейль.
  • На вечерю краще всього з'їсти рибку, куряче м'ясо, молоко.Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації