СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПравила вживання спортивного харчування


Зважившись ввести в раціон спортивне харчування, слід дотримуватися правила щодо його застосування, інакше корисні речовини не засвоються організмом, або буде перешкоджати нормальному засвоєнню деяких інших поживних речовин.


Для кожного виду спортивного харчування існують свої правила:


Вітаміни слід вживати вранці для насичення організму калоріями. Також їх приймають за годину або дві до тренування для створення запасів вуглеводів і амінокислот, які будуть потрібні під час занять спортом, або безпосередньо після тренування, для відновлення запасу протеїнів і вуглеводів, щоб сприяти росту м'язів. Іноді гейнери приймають протягом дня замість або на додаток до звичайних прийомів їжі при нерегулярному графіку харчування; їм можна замінити на перекус шоколадками, булками, та іншою шкідливою їжею.

Спосіб приготування: розмішати порцію гейнера в спортивному шейкері з водою, соком, або нежирним молоком.

Протеїн вживають з ранку для того, щоб поповнити білковий запас і уникнути білкового дефіциту (в цьому випадку краще всього вибирати сироватковий протеїн, який швидко засвоюється). Протягом дня протеїн може послужити заміною звичайного прийому їжі – в цьому випадку слід віддати перевагу або багатокомпонентному протеїну, або суміші казеїну і сироваткового білка. До тренування або після нього можна застосовувати тільки сироватковий білок, який засвоюється з максимальною швидкістю. А перед сном – казеїн, час засвоєння якого становить кілька годин, що дозволить підтримувати в крові необхідний рівень вмісту амінокислот.

Зазвичай людина потребує в 1,5 – 2 грам білка на 1 кг маси тіла, але іноді ця потреба збільшується до 4 гграм на 1 кг ваги. Застосовується так само, як і гейнер. Амінокислоти це будматеріали, з якого складається білок, а білкові сполуки – це основа всіх тканин людського тіла; отже, підживлювати організм амінокислотами дуже важливо для його нормального функціонування і стану. Особливо корисно приймати амінокислоти вранці, перед сніданком, щоб поповнити дефіцит білка. Прийом амінокислот протягом дня рятує організм від перевантажень, особливо якщо немає можливості регулярно харчуватися. До і після тренувань теж бажано вживати амінокислоти з метою відновлення витраченої енергії. Зазвичай амінокислоти приймають не пізніше, ніж через півгодини після занять в залі – це допоможе запобігти виснаження м'язових тканин, поповнити запаси амінокислот всередині клітин.

Креатин міститься в рибі та м'ясі, а також в залозах і печінці. Він особливо необхідний вегетаріанцям, які не можуть заповнювати запаси цієї речовини шляхом вживання м'ясної їжі, майже весь креатин, що надходить в організм, засвоюється м'язовою тканиною, сприяючи синтезу м'язового білка. Ось чому креатин так необхідний всім, бажаючим наростити м'язи. Починати прийом креатину слід з 10 грам по два рази на день, дотримуючись цього плану протягом тижня; далі можна приймати по 3 грами два рази на день, або ж відразу 6 грам, один раз на добу. Після курсу тривалістю 4-6 тижнів потрібно зробити двотижневу перерву. Цей режим – самий стандартний, але існують і графіки постійного прийому креатину.

Дотримання правил вживання різних видів спортивного харчування не тільки поліпшить результат від тренувань, але і допоможе уникнути небажаних наслідків, оскільки спортивне харчування при неправильному вживанні може навіть завдати шкоди.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації