СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКращі спортивні добавки


Неможливо уявити сучасний спорт без використання спортивних добавок. Під спортивними добавками мається на увазі спеціальне харчування, так сказати спортивне. Воно вже настільки міцно вкорінилося у більшості видів спорту (мабуть, за винятком тільки шахів), що сьогодні не здається таким дивним його вживання.


Які бувають спортивні добавки.


кращі спортивні добавки

При згадці спортивного харчування, фармакологічних препаратів, що перше приходить на розум? Швидше за все, це гейнер. І так воно і є. Протеїн – це спеціальна білкова харчова добавка, спрямована на будівництво м'язів, а також коригування харчування (білкова дієта). Протеїни бувають різними, тому і їх прийом відрізняється, про що буде розказано нижче.

Що найбільше іншого зі всього спортивного харчування підходить на заміну протеїну? Відповідь очевидна – ВСАА. Ця спеціальна добавка, а точніше незамінні амінокислоти, які містяться в протеїні. Спеціальним хімічним шляхом протеїн розщеплюють на амінокислоти, точно також, як це робить наш шлунок. ВСАА – це незамінні амінокислоти, а протеїн - це білок, ті ж амінокислоти тільки у більш «грубій формі». Із-за складності виробництва ВСАА, як правило, виходить на 30 – 40% дорожче звичайного протеїну.

До спортивних добавок можна віднести ще й креатин. Спеціалізується ця речовина на наданні енергії організму, а також на прискорення доставки білків до клітин м'язів.

Можливе застосування креатину і протеїну в одному коктейлі – і будівельний матеріал, і енергія, і експрес-доставка будівельного матеріалу.

Гейнер. Цей представник спеціального харчування являє собою суміш безлічі необхідних речовин, спрямованих на прискорене відновлення пошкоджених (натренованих м'язів. Буває декількох видів: високо вуглеводний і високобілковий, низько вуглеводний і низько білковий. Тому при виборі необхідно враховувати свої цілі.

Саме представлені вище добавки є кращими спортивними добавками.


Прийом спортивних добавок.


Різне спортивне харчування необхідно приймати по-різному. Так, сироватковий, молочний або соєвий протеїни зазвичай приймають вранці, за годину перед тренуванням, а також після в так зване «білково-вуглеводне вікно». Казеїновий протеїн приймають на ніч за його особливості повільно засвоюватися.

Гейнер також приймається до тренування для забезпечення організму енергією, і після, для відновлення енергетичних резервів.

Креатин можна вживати разом з протеїном, але окремо креатин приймається вранці і перед тренуванням.

ВСАА, також як і протеїн, вживати потрібно в найбільш підходящі для цього моменти: вранці, коли найбільше всмоктування організмом, і після тренування, коли він має потребу в харчуванні.
Дозування, знову-таки, у всіх добавок різна: креатин 5 – 6 грамів на день, протеїн – 1.5 - 3 грами на кілограм власної ваги. Прийом інших добавок краще самостійно дізнатись із-за їх специфіки.

Ну, а краща спортивна добавка для росту м'язів – це, безумовно, протеїни із-за своєї користі, функціональності і щодо невеликої ціни.

Отже, можна зробити висновок, що найкращі спортивні добавки хоч і відрізняються один від одної багато в чому, але, все ж, вони є вкрай необхідними в спортивній діяльності. Інакше на досягнення своїх цілей необхідно буде витратити часу в 3 - 4 рази більше.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації