СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВідпочинок між підходами


Скільки часу необхідно для відпочинку між підходами - це на перший погляд найпростіше питання, на яке вже давно має бути дана певна відповідь. Проте досі у бодібілдінгу не мають однозначної думки із цього приводу. І хоча видана безліч статей, лише одиничні праці містять достатній науковий базис, що дозволяє визначити основні чинники, від яких залежить відпочинок між підходами, і те, як вони впливають на приріст м'язової маси і силових показників.

відпочинок між підходами

Для того, щоб глибоко вникнути в суть питання, слід спершу вивчити основні енергетичні процеси, які відбуваються в м'язових клітинах. Необхідно пам'ятати, що енергія поступає в м'язи з декількох різних джерел, які задіюються в роботу по черзі.

АТФ забезпечує м'язи енергією тільки в перші декілька секунд роботи. Після того, як запаси АТФ добігають кінця, включається наступне енергоджерело - креатинфосфат.

Креатинфосфат дає досить енергії, щоб м'язи інтенсивно працювали від 30 до 40 секунд, а коли і він витрачений, настає черга глюкози, яка розщеплюється в м'язах. Під час занять бодібілдінгом вправи повинні доводитися на фазу роботи АТФ і креатинфосфату, тому що тільки ці енергетичні джерела забезпечують м'язам досить енергією для того, щоб м'язові волокна могли виконувати необхідну роботу. При переході на глюкозу силові показники істотно знижуються, і, відповідно, втрачається сенс в продовженні вправи.


Теорії росту м'язів


На жаль, досі механізми росту м'язів вивчені не до кінця. Існує декілька теорій, які пояснюють цей механізм. Так, теорія мікро травм свідчить про те, що приріст м'язових волокон, а значить і силових характеристик, стимулює підняття великої ваги. Це відбувається тільки, якщо в організмі повністю відновлені запаси креатинфосфату і АТФ. Знаючи час, витрачений на заповнення депо енергоджерел, можна визначити час відпочинку між підходами в 2-3 хвилини.

У теорії кумулятивного стомлення говориться про те, що розвиток і ріст м'язів відбувається після їх стимуляції молочною кислотою і іншими продуктами розпаду, що утворюються в м'язах після фізичних навантажень. В цьому випадку відпочинок має бути не більше однієї хвилини. Оптимальний час - 30-60 секунд.

Багато силових програм передбачають відпочинок між підходами тривалістю від 2 до 5 хвилин. Програми для м'язового росту скорочують цей час до 30-90 секунд. Такий вибір тривалості відпочинку також пов'язаний і з виробленням гормонів, які виділяються у більшій кількості при малих проміжках часу між вправами.

Проте, як було доведено згодом, підйом рівня концентрації тестостерона і гормонів росту справляє короткострокове враження, яке перекривається кортизолом, уповільнює ріст м'язів.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації