СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВибір оптимальної частоти тренувань


Ідеальна частота тренувань - це такий графік занять, коли кожен подальший тренінг за часом співпадає з піком суперкомпенсації.

Достовірно відомо, що суперкомпенсація безпосередньо залежить від навантажень, яким піддавалися м'язи, - чим більше м'язи працювали, тим більше посиленим і тривалим буде м'язовий ріст під час відновлення.

частота тренувань

Варто також враховувати, що інтенсивне тренування збільшує час до початку суперкомпенсації. Крім того, настання суперкомпенсації для різних параметрів м'язової роботи може дещо відрізнятися. Наприклад, на регенерацію мікроструктур в клітині витрачається декілька днів, тоді як запаси глікогену заповнюються за декілька годин. Таким чином, якщо чекати початок суперкомпенсації одного з параметрів можна пропустити інші списи суперкомпенсації. Саме з цієї причини вибір часу для наступного тренування має особливу важливість.

При занадто частих фізичних навантаженнях організм не встигає повністю відновитися. Кожне подальше тренування доводиться на момент, коли фізичні можливості м'язів нижчі свого початкового рівня. При подальших заняттях в такому темпі спостерігається посилювання показників. Кінцевим результатом є стан перетренованості.

У свою чергу рідкісні тренування також небажані, адже вони унеможливлюють заняття в найбільш сприятливу для фізичних навантажень фазу суперкомпенсації.

У бодібілдінгу є безліч припущень з приводу того, як часто слід займатися. Приміром, Арнольд Шварценеггер радить займатися практично щодня по 2 рази, про що він написав у своїй книзі "Нова енциклопедія бодібілдінгу". Усім відомий М. Ментцер в книзі "Супертренінг" описав інший підхід, він стверджує, що оптимальна частота тренінгів - двічі в тиждень. Обидва запропоновані варіанти є крайніми заходами, більшість дотримується думки, що ідеальна частота занять - 3-4 рази в тиждень. Такий графік припускає заняття по спеціальному спліт-треніровці.

Експериментально доведено, що м'язові тканини повністю відновлюються за 2-4 дні, а максимальний підйом функції суперкомпенсації доводиться тільки на 6-7 день. З цієї причини спліт-треніровка припускає роботу з певною групою м'язів не частіше, ніж раз на тиждень. Тільки так досягаються оптимальні результати і швидкий м'язовий ріст.

Для тих, кому потрібний приріст м'язової маси, кращий час для наступного тренування - стадія суперкомпенсації. Для досягнення суперкомпенсації в середньому необхідно 1-2 тижні, а значить і тренінги для цієї групи м'язів повинні проходити не частіше 1-2 рази на тиждень. Потрійний спліт дає можливість тренуватися з частотою 3 рази в тиждень, оскільки містить навантаження для різних груп м'язів.


Частота фізичних навантажень при схудненні


Ріст м'язів і процес спалювання жирової маси проходять по-різному. Для того, щоб прибрати жир і промальовувати рельєф цілком підійдуть щоденні заняття, головне не допускати виникнення перетренованості. При частих тренінгах слід також пам'ятати, що потрібний прийом препаратів, що перешкоджають руйнуванню м'язів. Бодібілдери, бажаючі схуднути, повинні налягати на аеробні навантаження, силовим заняттям слід посвятити всього 1-2 дні в тиждень.Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації