СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДихання під час вправ


Правильне дихання при заняттях бодібілдінгом - одне з важливих питань. Адже при кожному повторі вправи культурист витрачає чималу кількість енергії, і нестача кисню при неправильній постановці дихання може привести до того, що м'язи зазнаватимуть кисневого голоду, не отримуватимуть достатньої кількості енергії, отже, настане швидка м'язова втома. Крім того, молочна кислота, яка накопичується при виконанні вправ не буде досить швидко виводитися з м'язів, що викличе біль в м'язях "крепатуру". Але найстрашніше це те, що кисню не вистачатиме не лише м'язам, але і таким життєво важливим органам, як серцю, головному мозку, а це вже відгукнеться серйознішими проблемами.

Багато культуристів, особливо початківців, мають не добру звичку затримувати дихання під час виконання самого напруженого етапу при кожному повторенні вправи, наприклад тяги, жиму і тому подібне. Такі затримки дихання можуть стати причиною короткочасної втрати свідомості внаслідок "відключення" мозку із-за кисневого голодування, що, природно, дуже небезпечно при тренуванні з великими вагами. Крім того, із-за затримки дихання може збільшитися артеріальний тиск аж до небезпечних меж. Регулярне різке підвищення тиску збільшує вірогідність інсульту, особливо для тих качків, кому вже за 35-40 років.
Але і досі культуристами не вироблена єдина методика правильного дихання.

У бодібілдінгу є три напрямки, три школи, які пропонують принципово різні підходи до правильного дихання. Перші стверджують, що під час максимального м'язового навантаження треба видихати. Другі стверджують, що навпаки, треба вдихати під час максимальної напруги, треті ж вважають, що дихати культурист повинен так, як йому зручно. В усякому разі, при виконанні вправи ні в якому разі не загострюйте увагу на правильності дихання, сконцентруйтеся на самій вправі. Єдине, що не зайвим буде ще раз нагадати - не затримуйте дихання, дихайте вільно.

Щоб навчитися не концентрувати увагу на правильному диханні під час тренувань, спробуйте зайнятися своїм диханням в дома або на роботі. Коли ви виконуєте яку-небудь важку фізичну роботу, подивіться, як ви дихаєте. Знайдіть для себе ту схему дихання, при якій вам найзручніше піднімати важку вагу або робити іншу важку роботу. І ви побачите, що через дуже невеликий час ви просто перестанете звертати увагу на те, правильно ви дихаєте або ні, а просто автоматично виконуватимете роботу. Ця звичка перейде з вами і в атлетичний зал.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації