СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЗаминка після тренування


Як Ви вже знаєте, шановані наші читачі, будь-яке фізичне тренування в спорті, а особливо в таких травмо небезпечних дисциплінах, як бодібілдинг і пауерліфтинг, де атлетові доводиться мати справу зі значними вагами і важкими снарядами, повинна складатися з чотирьох обов'язкових складових фаз:


а) розтяжка, розігрівання і розминка;
б) спеціалізована розминка;
в) основна частина заняття;
г) заминка або завершальна частина тренування.


Якщо про першу і третю фази будь-якого тренувального процесу ми вже розповідали просто неймовірну кількість разів, другу частину вище згаданого списку - теж особливо не обділяли увагою, то про четверту складову - якось вже дуже мало зачіпали, - можна сказати зовсім про неї забули, і дуже навіть даремно. Що ж, в цій статті ми спробуємо усунути це волаюче упущення, і наша сьогоднішня головна тема - фінальна частина будь-якого заняття з вагою.

Хочемо відразу загострити Вашу увагу на одному аспекті: те, що ми зараз вивчатимемо, в рівній мірі відноситься, як для занять в тренажерному залі, так і для роботи з тими, з вагою в домашніх умовах, а також актуально і для прибічників воркаут тренінгу. Ну, що ж, ми починаємо.

Також, як розминка поступово готує наш організм, що знаходиться в стані спокою, до майбутніх посилених фізичних навантажень, заминка після тренування готує нас до плавного переходу, але тепер уже у зворотний бік: зі стану інтенсивної роботи до спокійного і розслабленого стану. Згадайте нашу статтю про паузи на відпочинок між підходами. Згадайте, яка її основна суть? - максимально мінімізувати різкі скачки і коливання фаз активної роботи і відпочинку! Чим плавніше і непомітніше буде цей перехід, - тим краще для нашого здоров'я! Точно також і тут, тільки в даному випадку вже йдеться не про окремі елементи тренінгу, таких, як вправи і підходи, а про усе заняття в цілому.

Отже, заминка після тренування плавно готує нас до переходу в стан спокою, нормалізує частоту сердечних скорочень, знижує рівень артеріального тиску, температуру тіла, стабілізує наше дихання.

На практиці ж переважна більшість новачків, та іноді навіть і не новачки атлети зовсім ігнорують цю фазу тренувального процесу. Деякі - із-за ліні. Інші - із-за нерозуміння або небажання витрачати свій дорогоцінний час, на їх думку "в пусту". Ну, а ще ряд людей - навіть і не чули ніколи про таку складову тренінгу. Чому ж їм варто поміняти таке неправильне відношення до цієї справи?

Після фізичного навантаження наші м'язи ще достатній час залишаються в напруженому стані.


Вправи заминки :

дозволяють привести міофібрили в первинний (передтренувальний) стан, тим самим підвищують їх еластичність, рухливість, сприяють швидкому відновленню, запобігають всіляким больовим відчуттям.

стабілізують функціонування серцево-судинної системи, заспокоюють наше серце, нормалізують кровотік, тим самим допомагають Вам уникнути таких недуг, як гіпертонія і аритмія.
борються із застоями крові в задіяних м'язових групах, тим рятуючи нас від запаморочень і втрати свідомості, а також позбавляють нас від м'язових судом.

Дають можливість відчути психологічну насолоду, а потім якісно проведеного тренування.


Заминка після тренування вправи :


Перерахуємо основні рекомендовані вправи для заминки, які сумарно в загальній сукупності треба виконувати впродовж 10-15 хвилин, чого частенько цілком достатньо для завершення Вашого фізичного заняття :


легкий біг підтюпцем, що повільно переходить в ходьбу;
поступово стихаюча робота на кардіо тренажерах: велоергометр, степпер, бігова доріжка, элептический тренажер, веслування і інші - кому що подобається;
стрибки на скакалці, знову ж таки з плавним зменшенням темпу;
не напружуюча робота з боксерською грушею;
всілякі вправи для розтяжки і стретчинга, бажано задіяних в тренінгу груп м'язів;
елементи само масажу знову ж таки оптимальніше всього - саме задіяних в занятті м'язів;
дихальні вправи на релаксацію.


Фактично цей список, окрім останніх двох його елементів, до болю повторює список вправ розминки, але це - і не мудро. Основні цілі у цих фаз тренувального процесу багато в чому схожі.

Важливо тільки розуміти, що у випадку з розминкою, ми повільно починаємо і потихеньку нарощуємо: постійно підвищуємо темп і навантаження. У завершуючій же фазі заняття - усе навпаки: з кожною хвилиною ми повинні все більше і більше зменшувати темп і зменшувати рівень своєї фізичної активності і так аж до повної зупинки. Усе це позитивно сприяють нашому швидкому відновленню.

І пам'ятайте головне правило бодібілдера : чим швидше і краще Ви зможете відновитися, - тим швидше Ви зможете знову приступити до чергового свого тренування; і не останній помічник Вам в цьому - звичайно ж, вивчена нами сьогодні, заминка. Не ігноруйте її ніколи!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації