СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСкільки підходів треба робити у вправі для початківців?


Скільки підходів треба робити у вправі для початківців? - питання, яке цікавить кожного новачка у світі бодібілдингу. Люди, йдучи в спортивний зал, хочуть швидше набрати хорошу форму, підправити контури свого тіла. Переважна більшість з них думає, що об'єм м'язів безпосередньо залежить від кількості виконаних підходів - тобто чим більше раз зробив вправу, тим більше накачав м'яз. Саме тому перші тренування новачка проходять під прапором невгамовної енергії і величезної кількості роботи на тренажерах і з штангою, гантелями. Людина носиться по залу, як скажена, буквально кидається на усі тренажери, здійснює на них немислиму кількість підходів. Більше того. На тренажерах виставляється вага, яка може змагатися з вагами для тренованих атлетів. Саме таким чином початківець бодібілдер підсвідомо хоче скоріше увійти до компанії кращих і довести собі, що він на щось здатний.

Працьовитість і спортивний азарт в даному випадку дуже похвальні, проте вони не можуть замінити знання техніки виконання вправи. Цей чинник є у багатьох випадках причиною перетренованості і мікротравм м'язів від надмірних навантажень. Особливо це стосується вправи на біцепс і на м'язи пресу. Це, на думку чоловіків, перше, на що звертають увагу жінки. Таке передозування навантаження дуже шкідливе для м'язів, особливо для пресу, який в повсякденному житті працює досить мало і вимагає більшого часу для адаптації до великих фізичних навантажень.

Ось і виходить, що новачок заганяє себе на перших тренуваннях до упаду і робить невеликі паузи між тренуваннями, за які м'язи просто не устигають відновитися. Наслідком такого графіку є травми, болі в області м'язів, небажання більше з'являтися на тренуваннях. Саме тому дуже важливе плавне входження в тренувальний процес. Ми радимо вам завжди починати з невеликих ваг. Під невеликою вагою тут розуміється те, вага, з якою ви зможете зробити не більше 15 повторень. Якщо більше, то вагу необхідно збільшувати. Якщо менше, то вагу краще зменшити і спробувати знову.

Новачкам рекомендується робити не більше 2-х підходів з вибраною їм вагою. Далі слід "прислухатися" до своїх м'язів. Якщо вони не болять або біль ледве відчутна, то з вибором ваги ви потрапили в точку. Потренуйтеся пару-трійку разів з цією вагою, а потім поступово і акуратно почніть його збільшувати або додавати ще один підхід.

Ми розповіли вам, скільки підходів треба робити у вправі для початківців. Дуже радимо вам дотримуватися цього правила. Пам'ятайте, що усьому свій час. Від вас залежить, щоб ваше невгамовне бажання не стало причиною травм, які змусять вас перервати тренувальний процес.

Віднесіться до початкових невеликих навантажень, як до розминки перед важким і довгим шляхом до досконалості. Повірте, що така тактика принесе вам психологічне задоволення і добрий практичний результат.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації