СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДо чого веде перенапруження м'язів


Якщо поспілкуватися з атлетами різного рівня підготовки : початкуючими або досвідченими - не важливо, - то чітко простежується одна закономірність: чим вище у спортсмена рівень, тим більше вірогідність того, що ви у нього знайдете симптоми перевтоми м'язів. Адже прагнення до перемог і встановлень рекордів примушують проводити виснажливі тренування, які рано чи пізно призводять до найпоширенішої "спортивної хвороби" в культуризмі, - до перетренованості.

Спортсмен, який вийшов на пристойний рівень, постійно ходить по грані між якісною інтенсивністю тренування у поєднанні з оптимальним об'ємом, і перенапруженням мускулатури або синдромом перетренованості.

Перенапруження м'язів - цей емоційний, фізичний і поведінковий стан, який виникає у тому випадку, коли об'єм і інтенсивність програми тренувань перевищують відновні можливості організму. Слід знати, що бодібілдинг - це специфічний вид спорту. У якому "багато" - не завжди означає добре. А, як раз навпаки - зайве завзяття швидко збільшувати робочі ваги, і безпідставне підвищення інтенсивності тренувань призводять до того, що відбувається сильна напруга в м'язах.

Дуже сильна. Ну, не безрозмірний ресурс у м'язової тканини, - усьому є межа. Волокно може підняти певну вагу за певний час. Якщо тренування регулярні, і м'язи мають час відпочити, щоб відновити глікоген і збільшитися в об'ємі, спортсмен зможе підняти більшу вагу. Чи та ж вага, але більша кількість разів. Якщо ж ще грамотно сплановане виконання певних вправ підкріпити правильним харчуванням і спеціальними спортивними добавками, то ось це усе в комплексі і називається бодібілдингом.

А ось якщо з цієї системи викинути або укоротити будь-який пункт, то нічого не вийде. Без правильного харчування - нічого не буде. Без правильної тренувальної програми - нічого не буде.

А без відпочинку і відновлення – буде дуже сильна втома і перетренірованність. А ще буде - травма. Не сумнівайтеся. Якщо ви качаєтеся щодня по 2 рази, то готуйтеся - дуже скоро порветеся. Швидше за все, це будуть груди. Міцність цієї великої м'язової групи оманлива. А коли вони в постійній сильній напрузі - повірте, бути біді.

Надмірне перенапруження, або кому більше подобається, перетренованість, є гальмом прогресу. Якщо це відбувається, то ні про який якісний ріст силових показників і збільшення м'язової маси навіть і мови бути не може!

Іншими словами, синдром перенапруження м'язів є порушенням балансу (рівноваги) між тренуванням і відпочинком (відновленням). Це комплекс декількох реакцій у відповідь нашого тіла на надмірне навантаження, яке організм отримує в тренажерному залі. Як правило, усе це відбувається при посиленій підготовці до яких-небудь змагань, або коли бодібілдер дуже мало часу залишає своїм м'язам для відновлення.

Не дивлячись на те, що дуже втомилися, багато спортсменів продовжують інтенсивно тренуватися, зібравши усю волю в кулак. А даремно. Саме так і виникає надмірна напруга м'язових волокон. Також таке може статися, якщо спортсмен хворів, і відразу по одужанню приступає до високо інтенсивних тренувань. Дуже важливу роль тут грає особливість харчування. Найчастіше м'язи перенапружуються у тих спортсменів, у яких низькокалорійний раціон і в нім мало вітамінів, а в повсякденній їжі багато простих вуглеводів.

Коли волокна м'язової тканини напружуються понад всяку міру, порушується робота імунної системи. Спортсмен починає часто хворіти на різні інфекційні захворювання. І в опорно-руховому апараті починають виникати проблеми: зменшується еластичність зв'язок і пружність м'язових волокон. М'язи-антагоністи починають функціонувати неправильно. Порушується координація рухів, увага і погіршуються захисні реакції. А це перший шлях до травми.

Через те, що не відбувається повного відновлення м'язових волокон, спортсмен переживає постійне почуття втоми. Як правило, таке почуття супроводжують больові відчуття. На тренуванні доводиться додавати значно більше і більше зусиль, щоб виконати вправу. Сон стає поверхневим, неспокійним.

Якщо з вами відбувається таке, неважливо, чим ви займаєтеся: фітнесом, культуризмом або пауерліфтингом (тут говоримо тільки про "залізні" види спорту), то це - однозначне перенапруження.

Якщо ви хочете і далі займатися улюбленим спортом, то слід обов'язково звернути на ці симптоми свою пильну увагу, і впритул зайнятися ліквідацією наслідків перевтоми.


Для цього слід:


понизити об'єм тренування;
більше часу відвести на сон (у ідеалі - 10 годин на добу);
стежити за тим, щоб харчування було повноцінним;
на декілька днів слід зробити перерву в тренінгу;
спортивний або м'язовий масаж;
термо- і кріотерапія;
інноваційні спецзасоби, такі як турмалін
адаптогени.


Пам'ятайте: чим раніше ви відреагуєте на перелічені вище симптоми, тим краще. Адже для відновлення доведеться витратити досить велику кількість часу. Ваш організм сам вам підкаже, що він відпочив і відновився. Просто слід уміти його уважно слухати.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації