СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи потрібен важкоатлетичний пояс?


Яку ж функцію виконує важкоатлетичний пояс? Він не дає вашим поперековим хребцям зміщуватися убік під навантаженням. Яким чином це відбувається? Річ у тому, що хребетний стовп оточений м'язовим каркасом, куди входять м'язи-розгиначі хребта і дрібніші внутрішні м'язи, прилеглі безпосередньо до хребців. Так от, при виконанні вправи з навантаженням на спину ці м'язи, природно, напружуються і здавлюють ваші хребці з усіх боків, не даючи їм зміщуватися як в сторони, так і навколо своєї осі. Чим у вас краще розвинені ці м'язи, тим міцніше вони тримають ваші хребці.

Пояс же створює додатковий тиск як в м'язах (щільніше притискаючи їх до хребта), так і внутрішньочеревний тиск, який тримає ваші хребці з боку живота. І чим тугіше затягнутий пояс, тим сильніше притискає він м'язи до хребта, посилюючи, таким чином, м'язовий корсет.
Виходить, що важкоатлетичний пояс - штука дуже навіть необхідна? Не зовсім так. Пояс, як і будь-яке штучне пристосування, не може на 100% узяти на себе роботу м'язів.

Одягаючи постійно важкоатлетичний пояс і не тренуючи належним чином м'язи попереку, ви лише зволікаєте момент отримання травми. Крім того, постійне використання важкоатлетичного поясу може навіть викликати психологічну залежність від нього. Коли навіть при розминці з невеликою вагою ви обов'язково 6адіваете пояс.

Але в усьому необхідно дотримуватися золотої середини. Мені здається, що пояс краще одягати тільки на граничні ваги. Приблизно, починаючи з 60% - 90% від максимуму. У усіх інших випадках - намагайтеся обходитися без нього. Але це вірно тільки тоді, коли ви вже добре зміцнили свою спину.

Я б рекомендував використовувати пояс при таких вправах : присідання зі штангою, станова тяга, тяга штанги в нахилі до поясу, ці вправи дають сильну нагрузку на хребет, потрібно бути обережним, особливо з великою вагою (ту, можете зробити тільки 6 повторень), і запам'ятайте, якщо не правильно виконуєте вправу (техніку виконання) Пояс вас не вбереже від травми.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації