СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк правильно дихати на тренуванні?


У спорті правильне дихання грає дуже велику роль, оскільки завдяки ньому можна істотно підвищити ефективність вправ, а ось якщо дихати неправильно, то ефект від занять буде мінімальним. Більшість людей, що тренуються, розуміють, що дихати треба правильно, але що саме це дає? На жаль, буває так, що навіть досвідчені атлети не знають відповідь. Про те, як правильно дихати під час тренування і про те, що це дає, ми поговоримо в цій статті.
Затримку дихання застосовують при виконанні важких вправ. Уся небезпека полягає в тому, що у разі затримки дихання при великих фізичних зусиллях значно підвищується артеріальний тиск. З цієї причини застосовувати метод затримки дихання можуть тільки ті люди, які не мають проблем з тиском.

В процесі виконання жиму лежачи, опускаючи штангу, треба робити вдих, а на середині руху слід затримати дихання. Далі слід опустити штангу до нижньої точки і починати жим, проходячи точку затримки дихання слід різко видихати. Уся суть в тому, що серединне положення - це "мертва точка", те місце, для проходження якого треба прикласти максимум зусиль. Видих в цьому положенні може добре посилити динаміку руху, а затримка дихання дозволяє тілу утримувати баланс.

Цю техніку можна застосувати в процесі виконання усіх вправ. Головним принципом буде вдих на негативній фазі руху, а видих на зусиллі. Затримка дихання до "мертвої точки", а після неї видих.

Наприклад, при присіданні, вдих на початку присідання, затримка в середині руху, і видих на підйомі вгору. Важливо: ніколи не видихайте в нижній точці, оскільки це може привести до порушення балансу і втрати концентрації.

В процесі станової тяги правильне дихання допоможе забезпечити стабільне положення хребта, спина ні в якому разі не повинна округлятися. Взявшись за гриф, слід зробити глибокий вдих і затримати дихання, а коли станете витягати штангу треба затримати дихання, видихати можна тільки тоді, коли половина шляху вже пройдена. Повний видих можна робити тільки у верхній точці.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації