СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВуглеводневе вікно у бодібілдінгу


Вуглеводневе вікно - по суті це здатність організму до швидкого поглинання вуглеводів, що виникає відразу після фізичного навантаження.

Фахівці розходяться в думку коли саме відкривається вуглеводневе вікно. Одні вважають, що вже через 20 хвилин після закінчення тренування, інші, що тільки через 40 хвилин. Скажімо, що праві і ті, і інші. По-перше, не можна чітко сказати, коли організм порахував, що тренування закінчене. Адже після закінчення тренування спортсмен кудись йде, щось робить. По-друге, кожна людина унікальна, і унікальні швидкість його метаболізму. Тому в абсолютно однакових умовах вуглеводневе вікно у різних спортсменів відкриється в різний час. Тільки у бодібілдінгу такому питанню, як закриття вуглеводного вікна відводиться значна увага, у багатьох інших видах спорту - ніхто на цю тему не замислюється.

Причиною тому, безумовно, являється мета тренувань. Метою бодібілдінгу є нарощування м'язової маси, а вуглеводи є джерелом енергії для будівництва м'язової тканини. Друге часто обговорюване питання - скільки за часом відкрито вуглеводневе вікно? І тут немає єдиної думки - від 30 до 40 хвилин говорять фахівці. У будь-якому випадку, варто скористатися вуглеводним вікном для заповнення енергетичного балансу організму. Зрозуміло, за 30 хвилин повне відновлення неможливе - на це піде аж до декількох діб. Закривається вуглеводне вікно швидкими вуглеводами (мед, банани, хліб і так далі).

Новомодні методи тренувань частенько вимагають обов'язкового закриття вуглеводного вікна, що суперечить старим знанням, по новій методиці рекомендують не їсти впродовж 1-2 години після тренування. Якщо нічого не їсти, то організм ще довгий час залишиться в стані гормонального стресу, викликаного важким тренуванням. У такому режимі організм економить на усьому, у тому числі на споживанні енергетичних запасів, у тому числі і жирових відкладень. До того ж, під час тренування організм активно спалює глікоген, запасений в м'язах, якщо не закрити вуглеводне вікно, то організм продовжить активно "їсти" м'язи. Споживання вуглеводів призводить до вироблення інсуліну, нейтралізуючого руйнівну дію гормонів, вироблених впродовж тренування.

Так само споживання вуглеводів дозволяє організму поповнити енергію, яка в наслідок піде на побудову м'язової тканини, коли спортсмен закриватиме ж білкове (протеїнове) вікно. Так, що я б краще рекомендував не чекати, а відразу йти їсти після тренування.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації