СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк часто потрібно тренуватися


Саме часте запитання початківців "Скільки раз в тиждень треба тренуватись для досягнення максимального результату"?


Відповім так: відрізок часу між тренуваннями має бути такий, щоб ви встигали відновлюватися від тренування до тренування. Інакше ваша втома накопичуватиметься і не дасть прогресувати вам на тренуваннях. Та і усю решту часу ви почуватимете себе в'ялим і розбитим.


Як часто потрібно тренуватися

Те, наскільки швидко ви відновлюєтеся, залежить в основному від трьох чинників:


1. Наскільки сильно ви навантажилися на тренуванні


Ясна річ, що чим сильніше ви втомилися на заняттях, тим більше часу (за інших рівних умов) вам треба, щоб відновити енергію, структуру м'язів і так далі. Тобто чим рідше ви тренуєтеся, тим більше можете навантажити себе без ризику перетренуватися.


2. Ваш спосіб життя


Сюди входять: ваша робота, як ви відпочиваєте, рівень вашої повсякденної активності і багато чого іншого. Словом, все те, що ви робите поза залом. Ваш спосіб життя може, як прискорити ваше відновлення, так і загальмувати його.


3. Особливості вашого організму


Це, в першу чергу, ваша швидкість обміну речовин. Чим вона вища - тим коротше відновлення. Безпосередньо ви вплинути на цей чинник не можете. Але, як правило, чим ви активніший по життю, тим обмін речовин у вас вищий. З віком його швидкість падає. Якщо ви вже не молоді - це теж доведеться враховувати.

тренування в тренажерному залі.

Перш ніж ми підемо далі, хочу сказати, що усе вище і нижческазане однаково відноситься і до тих, хто хоче набрати масу, і до тих, хто хоче схуднути. Тобто частота тренувань не залежить від вашої мети.


Ну так скільки ж раз на тиждень треба тренуватися?


Мінімальна кількість - двічі в тиждень. Це означає, що при такій частоті ви можете розраховувати хоч на якийсь результат. Так тренується відсотків 30% - 40% любителів, відвідуючих тренажерний зал або будь-які інші тренування. Така кількість раз підходить для людей яким дуже важко набрати вагу, у них такий організм, що дуже повільно відновлюється, це ще називають поганою генетикою для спорта, зато такі люди можуть бути обділені хорошою генетикою нарахунок розуму деколи таких людей називають батаніком. Трошки відхилився від теми, продовжую дальше.

Оптимальним для любителів вважається три рази в тиждень. Приблизно 70 % людей стільки раз ходить в тиждень тренуватись. При такому розкладі і середніх за об'ємом тренуваннях велика частина людей устигає відновлюватися. Так тренуються майже усі інші люди.

Приблизно 5% займаються частіше, ніж 3 рази в тиждень. Звичайно це 4 і 5 разів. Такий підхід вимагає вже певних знань і досвіду. Необхідно строго дозувати об'єм навантаження на кожному тренуванні. Адже чим частіше людина тренується, тим об'єм роботи за кожне окремо взяте тренування має бути меншим. Плюс до цього, ваш спосіб життя повинен дозволяти вам постійно повноцінно відпочивати.

Якщо ви прийшли перший раз в тренажерний зал або взагалі на будь-яке інше тренування - почніть з 2-х разів на тиждень. Потім, через один або два місяці, можна і треба переходити на 3-х разові тренування. Якщо ж вам і цього покажеться мало, або ви захочети по експериментувати - спробуйте частіші тренування. Але пам'ятайте, що об'єм навантаження за заняття у такому разі краще понизити.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації