СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи потрібна періодизація


Ви ніколи не задумувались над тим чи потрібна періодизація в тренуванні? Будь-яке тренування в бодібілдингу призводить до мікро розривів м'язового волокна і подальшого відновлення. Називається цей процес - супер компенсацією і він є основою для росту маси і сили. Але слід пам'ятати також про перевтому організму при частих навантаженнях і неповному відновленні. Звідси випливає питання, як часто можна проводити тренування.


чи потрібна періодизація в тренуванні

Вчені довели, що ефект тренування триває 7-8 днів, після чого ваш організм прийде в початковий стан. Прискорений обмін речовин триває близько 48 годин після тренування. А відновлення окремих м'язів відбувається від 36 до 72 годин. З цих параметрів випливає, що тренування повинні проводитися не рідше 2 разів на тиждень і групи м'язів повинні змінюватися. Також для стабільного росту необхідно збільшувати навантаження, це призведе до постійних мікро розривів м'язових волокон. Систематика занять має дуже важливу роль для атлетів високого рівня.

Існує думка, що пропущене тренування це крок назад, а не стоянка на місці. Потрібно знати, що великі групи м'язів вимагають більше часу на відновлення від 48-72 години, а ось малі групи можуть відновитися і за 26 годин. З огляду на періоди відновлення груп м'язів повинна правильно будуватися програма тренувань. Ноги спина повинні тренуватися не частіше 2 разів на тиждень, а руки плечі не частіше 3 разів на тиждень. Неповне відновлення може привести до перевтоми, з якого складно буде вийти.

При побудові тренування враховуйте в який час ви тренувалися в минулий раз, адже якщо тренування проходило в п'ятницю ввечері в неділю вранці ви можете бути ще не готові. Рахуйте години, а не доби для відновлення. В цілому звичайно ж краще стежити за самопочуттям, коли є легке нездужання не слід приймати передтренувальні і йти тренуватися. Відпочивайте до повного відновлення і тоді у вас не буде проблем з ростом і отриманням травм. Кожне тренування буде максимально ефективним і дасть вам поштовх до підвищення спортивних результатів.

Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації