СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПринцип відпочинок - павза


Розглянемо ще одну тренувальну методику, закладену в основу всесвіту фитнеса і бодібілдінгу ще її головними засновниками - Бобом Гоффманом і братами Вейдер. Сьогодні ми вивчимо, так званий, "принцип відпочинок - павза", вживаний в повсякденних тренінгах дуже багатьма атлетами, в основному пауерліфтерами - спортсменами, тренінг яких орієнтований не на вироблення витривалості і побудову м'язової маси, а в першу чергу, на придбання максимальної сили і, відповідно, можливості роботи з величезними вагами в певному комплексі вправ.

Отже, що ж таке "принцип відпочинок пауза"?
Давайте замислимося над ось яким питанням: "Як зробити дюжину повторень якоїсь вправи з максимально можливою вагою"?

Відповідь, як багато з Вас вже, напевно, здогадалися, очевидний: застосуєте прийом "відпочинок - павза". Якщо вибране Вами вага настільки велика, що Ви здатні технічно грамотно зробити тільки 2-3 повторення, тоді, після їх виконання, відпочиньте 30-40 секунд і виконайте ще 2-3 рази. Далі відпочиньте хвилину і зробіть ще пару повторень. Потім, відпочивши вже півтори хвилини, дожміть ті, що залишилися 1-2 фінальні повторення.

У результаті у нас вийшов один тривалий підхід з 8-10 повторень з короткими паузами усередині нього, зате з вагою, наближеною до максимально можливої.

Варто запам'ятати декілька ключових моментів, пов'язаних з цією методикою :
Перед виконанням комплексу слід гарненько розігрітися. Ігнорування розминки може привести до дуже небажаних плачевних наслідків.

Найбільш відповідні до цього принципу вважаються саме базові вправи. Використовуйте цей прийом в жимах штанги сидячи і лежачи, тязі її в нахилі, станово-мертвій тязі. Можна навіть задіювати при підйомах гантелей або штанги на біцепс стоячи.
Не надумайтеся застосовувати цей принцип на кожному тренуванні! Цим прийомом можна користуватися максимум один раз за весь тижневий або двотижневий цикл. Як правило, один з тижневих тренінгів ведучі бодібілдери намагаються зробити по-максимуму важким для якоїсь певної м'язової групи. Виключно цей день і необхідно використовувати для застосування принципу "відпочинок - пауза", але тільки не частіше!

Цей тренувальний принцип вимагає від атлета граничної концентрації у момент виконання вправи. Піднімаючи снаряд максимальної для Вас ваги, Ви, як канатоходець, балансуєте на тоненькій грані можливого і неможливого. Гігантську роль тут грає Ваша психіка і емоційний стан. Якщо Ви - новачок і ще не виробивши вміння в собі мобілізуватися повністю перед виконанням позамежно рекордної вправи, методика "відпочинок - пауза" може перетворитися для Вас на порожній дзвін і даремну витрату часу.

І останнє: цей тренувальний принцип вважається засадничим прийомом в атлетизмі і бодібілдингу, спрямованим на побудову, головним чином, сили, а вже на другорядному плані - м'язового об'єму. "Принцип відпочинок пауза", при грамотному його застосуванні, вважається виключно результативною, проте він несе в собі і небезпеку. Також, як і техніка в руках дикуна, цей інструмент в руках дилетанта може принести немало бід. Його взагалі не варто застосовувати на початковому тренувальному етапі, оскільки ні серцево-судинна, ні опорно-рухова системи початкуючого атлета ще не адаптовані до одноразових граничних і субграничних навантажень. Прагнення форсувати тренінг за рахунок цього прийому, невідворотно приведуть новачка до травм. Будьте дуже обережні і бережіть себе!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації