СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПередтренувальні комплекси


Якісні передтренувальні комплекси (препарати) здатні вивести ваші тренування на новий рівень результативності, з поганими комплексами - а таких, повірте, теж немало - ви лише втратите гроші і дорогоцінний час. Як відрізнити якісний препарат від пустушки? Ми вас навчимо!

Передтренувальні комплекси є одним з класів продуктів, що найдинамічніше розвиваються, вони вже стали бестселерами на ринку спортивного харчування. Це і недивно, особливо якщо врахувати, яке гігантське значення має те "годинне вікно" перед тренувальною сесією, впродовж якого необхідно вивести організм на оптимальний рівень фізичної готовності і забезпечити його поживними компонентами.

Якісні передтренувальні препарати підвищать енергоресурси організму, збільшать витривалість, концентрацію уваги і м'язову силу. На ринку спортивного харчування представлений величезний асортимент подібних продуктів, і іноді непросто зробити правильний вибір. Нижче за текстом ми складемо свого роду путівник, який убереже вас від марних фінансових витрат і допоможе вибрати правильний передтренувальний комплекс.


Компоненти для збільшення сили


Занадто багато передтренувальних препаратів за своєю суттю є звичайними стимуляторами і не забезпечують м'язову тканину такими необхідними поживними і енергетичними компонентами.

Щоб вибрати правильний передтренувальний комплекс, треба переконатися в тому, що він містить хоч би один з інгредієнтів, перерахованих нижче.

Ефективність їх відносно підвищення м'язової сили підтверджена в ході клінічних випробувань.


Бетаїн


Бетаїн також відомий як триметилгліцин - модифікована амінокислота, яку отримують з бурякових культур. В процесі клінічних досліджень доведено, що бетаїн підвищує енергоресурси і м'язову силу на 25%.


Бета-аланін


З аланіна в організмі синтезується дипептид (молекула, що складається з пари амінокислот) карнозин, який підвищує інтенсивність скорочення м'язових волокон. Дослідження показали, що прийом бета-аланіна перед тренувальною сесією додає м'язам сил і енергії, а разом збільшує м'язову витривалість.

Як дізнатися, чи досить в комплексі бета-аланіна? Можна орієнтуватися на колення і свербіж шкірних покривів (особливо навколо губ). Препарат, своєчасно вивільняється бета-аланін, що містить, не викликає подібних відчуттів, а їх поява свідчить про низьку якість продукту.


Креатин


Можливо, ви здивовані тим, що ми не поставили креатин на перше місце в рейтингу бустерів сили і потужності м'язових скорочень. Дійсно, частенько бодібілдери насамперед звертають увагу на вміст креатину в передтренувальній добавці. Ми ж поставили креатин після бета-аланіна з тієї причини, що багато спортсменів вважають за краще приймати його окремо від передтренувальних комплексів.

Якщо ви не відноситеся до їх числа, переконайтеся в тому, що ваш передтренувальний продукт містить одну з форм креатину. Неодноразово доведено, що креатин є одним з найефективніших підсилювачів м'язових скорочень.


Компоненти для харчування м'язів


Препарати цієї групи не містять стимуляторів. Тоді як кофеїн посилює м'язову витривалість, енергетики, про які далі піде мова, підвищують продуктивність за рахунок дії поживних компонентів, а не за допомогою жорсткої стимуляції центральної нервової системи. Переконайтеся в тому, що ваш передтренувальний комплекс містить хоч би два компоненти з цієї категорії.


Тірозин


Ця амінокислота має перевірену репутацію засобу, який збільшує енергоресурси без яких-небудь лякаючих побічних ефектів. Дослідження показали, що Тірозин також збільшує витривалість і концентрацію уваги. У нашому організмі з Тірозину синтезуються багато гормонів і нейромедіатори, зокрема, адреналін і дофамін.


Таурин


В ході клінічних випробувань доведено, що таурин може збільшити м'язову витривалість на 50%. Учені з Німеччини встановили, що таурин допомагає серцю прокачувати через м'язову тканину великі об'єми крові, але ефект таурину не обмежується лише підвищенням стійкості до кардіонагрузок.

У незалежних дослідження було встановлено, що випробовувані, які приймали таурин перед підходом, виконували в жимі лежачи більше число повторень, чим представники групи, яким замість таурину давали плацебо. Якщо ваш передтренувальний комплекс не містить таурин, переконаєтеся в тому, що до його складу входить інший енергетик.


Родіола рожева


Ця рослина вважається адаптогеном, оскільки вона підвищує стійкість організму до дії стресових чинників. Родіола стимулює вироблення тестостерона, соматотропіну, інсуліноподібного чинника росту, дофаміна і гормонів щитовидної залози. До того ж, родіола допомагає підтримувати оптимальний рівень катаболічного гормону кортизолу.


Лимонник китайський


Плоди цієї китайської рослини віками використовувалися традиційною китайською медициною. Лимонник підвищує м'язову витривалість, позитивно впливає на розумову працездатність і навіть знижує рівень кортизолу.


Вітаміни групи В


Вітаміни B6 і B12 мають велике значення для енергетичного обміну. Ви можете окремо приймати вітамінний комплекс, наявність вітамінів безпосередньо в передтренувальному препараті не так принципова.


Стимулятори


Багато хлопців хочуть отримати передтренувальний комплекс, настільки напханий стимуляторами, щоб від їх кількості вибухав головний мозок. Не здійснюйте подібну помилку.

Спочатку переконайтеся, що в препараті є бустери м'язової сили і енергетики, що живлять організм, і лише потім звертайте увагу на те, яку стимулюючу дію має комплекс.


Кофеїн


Найпопулярніший у світі стимулятор не лише підбадьорить після важкого дня, а і наповнить енергією для тренувальної сесії, він також додасть м'язам сил і витривалості. Більше того, виявляється, що кофеїн притуплює м'язовий біль, а це означає, що в процесі тренування ви зможете перевищити поріг больової чутливості.

Для досягнення максимального ефекту радимо приймати дегідратований кофеїн (капсули, пігулки). Кофеїн у складі гуарани, кави або зеленого чаю теж хороший, але, на думку багатьох, не такий ефективний, як дегідратована форма, позитивний вплив якої на силові показники підтверджений в ході клінічних випробувань.


Гостролист парагвайський, або мате


Листя цієї могутньої рослини містить унікальну комбінацію ксантинових алкалоїдів, таких як теобромін, теофілін і кофеїн. Ця гримуча суміш зарядить вас енергією перед тренуванням, додасть сил і витривалості, допоможе сконцентруватися і надасть ясність думкам.

Багато хто стверджує, що стимулююча дія мате є тривалою і при цьому не зв'язано з небажаними ефектами. Тому, якщо ви занадто чутливі до більшості традиційних стимуляторів, зверніть увагу на передтренувальні комплекси, що містять компоненти парагвайського гостролиста.


Компоненти для набору м'язової маси<


Якщо деякі добавки приймати безпосередньо перед тренуванням, вони посилюють ріст мускулатури. Безумовно, той же креатин додасть м'язам об'єм і разом надасть сил перед тренувальною сесією. Непрямий вплив креатину на набір м'язової маси пов'язаний зі збільшенням м'язової сили під час тренування, а пряму дію на м'язову тканину він чинить упродовж відновлюваного періоду (ось чому ви приймаєте креатин і після тренувань).

Нижче ми перерахуємо інгредієнти, які сприяють набору м'язової маси безпосередньо під час тренувальної сесії.


Амінокислоти з розгалуженими ланцюгами, або BCAA


Незамінні амінокислоти лейцин, ізолейцин і валін, що входять до складу BCAA, мають первинне значення для набору м'язової маси. Також вони допомагають притупити почуття втоми, а м'язи використовують їх, як джерело енергії.

Деякі передтренувальні комплекси містять тільки лейцин, але, в принципі, і цього вистачає. Лейцин є найбільш важливим з незамінних амінокислот, оскільки він сам по собі здатний ініціювати процеси синтезу білку в м'язовій тканині.


Глютамін


Під час тренування м'язова тканина виснажує запаси глютаміна. Це негативно позначається на стані імунної системи і робить вас уразливими до різних захворювань. Також глютамін впливає на рівень гормонів і бере участь в регуляції кислотно-лужного балансу, завдяки чому підвищує витривалість і притуплює почуття втоми.

Вплив глютаміна на набір м'язової маси багато в чому пояснюється його здатністю підтримувати в м'язових волокнах високий рівень лейцину, так що, якщо ви вже приймаєте лейцин, наявність глютаміна в передтренувальному комплексі не є обов'язковою, але воно може принести вам додаткові дивіденди.


Карнітин


Ми зараховуємо цю багатогранну хімічну сполуку до препаратів для набору м'язової маси, оскільки багато ефектів карнітина призводять до росту мускулатури.

Наприклад, було виявлено, що карнітин посилює приплив крові до інтенсивно працюючих м'язових волокон і сприяє процесам відновлення. Є припущення, що карнітин впливає на синтез тестостеронових рецепторів, за допомогою яких чоловічий гормон і запускає в м'язах процеси анаболізму.


Компоненти для пампинга м'язів


На додаток до стимуляторів бодібілдери бажають бачити у своїх передтренувальних препаратах донаторы оксиду азоту. Саме ці компоненти (стимулятори і донатори азоту) і окуповували сьогодні ринок передтренувальних комплексів. Хороший пампинг дозволяє розкішно виглядати в тренажерному залі, він впливає на мембрани м'язових волокон і сприяє активації трансмембранних каналів, що у віддаленій перспективі веде і до набору м'язової маси.


Цитрулін


У нашому організмі цитрулін перетворюється на аргінін, а останній є донатором оксиду азоту (NO). Ви запитаєте, чом би не піти прямим шляхом і не прийняти чистий аргінін? Причина в тому, що левова частка аргініну буде використана клітинами кишковика, і в кровотік потрапить лише мала частина препарату. Приймаючи цитрулін, ми набагато ефективніше підвищуємо рівень аргініну і NO, чим приймаючи чистий аргінін.


Аргінін


Згадана вище амінокислота бере безпосередню участь в синтезі оксиду азоту в нашому організмі. Але оскільки L -аргінін погано всмоктується в кишковику, для підвищення рівня NO ми вимушені шукати інші форми цієї хімічної сполуки, такі як аргінін-AKG, аргінін HCL, або аргініну кетоизокапроат.


GPLC, або гліцин-пропіоніл-L -карнітин


Особлива форма карнітина, відома як гліцин-пропіоніл-L -карнітин, є запатентованою хімічною сполукою, до складу якої входить амінокислота гліцин і модифікований карнітин, - пропіоніл-L -карнітин. Подібна модифікація підвищує засвоєння карнітина м'язовою тканиною. Дослідження показали, що порівняно з представниками контрольної групи, яким давали плацебо, в крові важкоатлетів, приймаючих GPLC упродовж 4-х тижнів, містилося на 30% більше оксиду азоту.


Пікногенол


Ця речовина з групи флавоноїдів, виділена з кори французької морської сосни, є найпотужнішим антиоксидантом. Пікногенол нейтралізує вільні радикали, які деактивують оксид азоту, завдяки чому і підвищує рівень NO в організмі. За деякими даними, пікногенол також підвищує активність ферменту NO -синтази, який каталізує синтез оксиду азоту з аргініну.


Нітрати


Нітрати перетворюються на нітрит за участю бактерій, що живуть в ротовій порожнині, а нітрит у свою чергу є готовим субстратом для синтезу NO. Нітрати широко представлені в овочах, які є найбагатшим джерелом цих хімічних сполук.

Деякі компанії включають нітрати до складу препаратів у вигляді амінокислот або креатину. Незалежно від джерела, нітрати є потужним донатором оксиду азоту.


Гліцерол


Гліцерол є хімічною основою тригліцеридів, якими переважно представлені жири в нашому раціоні. Хоча гліцерол і не є донатором оксиду азоту, він посилює м'язовий пампинг за рахунок своїх осмотичних характеристик, притягуючи в кровоносні судини велику кількість рідини.

Гліцерол перешкоджає дегідратації організму і сприяє підтримці температури тіла. Хоча гліцерол і не можна назвати архіважливим компонентом передтренувальних комплексів, емпіричним шляхом встановлено, що в адекватному дозуванні він сприяє набору м'язової маси.


Компоненти, що покращують роботу мозку


Під час тренування ви змагаєтеся не лише з вагою (штангою), але і з самим собою, а тому, як і всякий спортсмен, ви маєте бути гранично сконцентровані. Це не лише допоможе вам добитися більшого в тренажерному залі, але і дозволить встановити нейронно-м'язовий зв'язок між свідомістю і м'язами, що, як показують дослідження, сприяє набору м'язової маси.


Холін


Цей незамінний елемент є попередником нейротрансмітера ацетілхоліну, завдяки чому холін збільшує силові показники і покращує функції ЦНС. Чим більше у вашій нервовій системі ацетілхоліну, тим більше м'язових скорочень ви зможете зробити.


Диметиламіноетанол (DMAE)


У 60-х роках минулого століття диметиламіноетанол використовували для підвищення здібності до навчання і запам'ятовування при лікуванні розладів уваги. Прийом DMAE підвищує рівень холіну в головному мозку ефективніше, ніж прийом самого холіну. Відбувається це видимо тому, що диметиламіноетанол інгібірує розпад холіну, що, у свою чергу, призводить до підвищення рівня ацетілхоліну. Внаслідок цих процесів покращується настрій, активується розумова діяльність і навіть підвищується м'язова сила.


Гуперзин А

 

Це з'єднання, виділене з плавуна булавоподібного, також перешкоджає зворотному захопленню і розщеплюванню ацетілхоліну в ЦНС, завдяки чому сприяє розумовій діяльності, підвищує настрій і концентрацію уваги.


Жироспалювачі


Навіть якщо схуднення не є вашим пріоритетним завданням, жироспалювальні компоненти передтренувального комплексу допоможуть запобігти небажаному набору маси тіла і забезпечать вас енергією під час тренувальної сесії за рахунок використання жирів в якості енергетичного субстрату.


Екстракт зеленого чаю


Багато передтренувальних препаратів містять екстракт зеленого чаю, оскільки він має в розпорядженні цілий набір позитивних якостей, що підвищують силові показники. Активною діючою речовиною зеленого чаю є катехін, а саме епігалокатехін галат (EGCG), який посилює розпад жирів, пригнічуючи активність ферменту, що руйнує норадреналін. Усе це призводить до збільшення концентрації адреналіну, сприяє спалюванню жирів і супроводжується м'яким стимулюючим ефектом.


Синефрин


Структурно синефрин подібний до адреналіну, завдяки чому він стимулює розпад ліпідів; синефрин є активним інгредієнтом рослини помаранча, або гіркий апельсин (Citrus Aurantium).


Йохимбе


Виділений з кори африканського дерева сімейства маренових, йохимбе спалює жири, подвоюючи кількість ліпідів, що вивільняються з жирових клітин. Таким чином, йохимбе покращує силові показники подібно до кофеїну і при цьому дозволяє використовувати жири як джерело енергії. До того ж, йохимбе збільшує приплив крові до працюючих м'язів.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації