СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВідновлення після тренуваня


Для чого написана стаття відновлення після тренувань? А для того, щоб ви знали скільки часу треба відпочивати і що їсти.


Спершу - запам'ятайте наступні речі:


1. М'язи ростуть тоді, коли ви відпочиваєте.

Це відноситься не лише до м'язів, а і до будь-яких рухових якостей, які ви тренуєте. Будь то сила, витривалість або інша рухова якість.

2. Ріст м'язів починається тільки після того, як організм повністю відновився після чергового фізичного навантаження.


відновлення після тренуваня

Це закони фізіології, і поміняти їх ніхто не в силах. Навантажити під час тренування усі м'язи повністю - справа нехитра. Але справжнє мистецтво тренування полягає в тому, щоб якнайшвидше і ефективніше відновити свій організм.

Під час тренування ваша працездатність і сила м'язів знижуються у міру наростання стомлення. Це зрозуміло. Потім тренування закінчується і починається відновлення вашого організму до початкового рівня. Скільки точно це займе часу - вам не відповість ніхто. Від одного дня до 10 і більше. Після дуже важких тренувань деякі групи м'язів можуть відновлюватися до 2-х тижнів.

Потім, після того, як наш організм відновився повністю, починається так звана фаза суперкомпенсації. Це коли організм після чергового стресового навантаження починає збільшувати свої рухові якості понад звичайний рівень. Ця фаза може тривати 1 - 4 дні.

Після цього, якщо чергове тренування так і не настало, відбувається згасання суперкомпенсації до початкового рівня.

Так от, мистецтво відновлення зводиться до 2-х завдань

 

Як найшвидше відновитися до фази суперкомпенсації

 

Не пропустити цю фазу і наступне тренування провести на піку цієї фази

Як ви це відчуєте? Тільки покладаючись на свої суб'єктивні відчуття. При суперкомпенсації ви відчуваєте прилив сил, відчуття, що ви себе почуваєте на всі 100%.

При частих тренуваннях організм не встигає навіть повністю відновитися. І кожне наступне тренування проходить на тлі пониження функціональних можливостей організму, що призводить до перетренованості.

При рідкісних фізичних навантаженнях фаза суперкомпенсації проходить, і ви топчетесь на одному місці. Кожне тренування починаючи як би з нуля.

Питання ну а скільки раз в тиждень треба тренуватися написана в статті, тут можу сказати в 2-х словах 2-3 рази більше не потрібно.

Загалом прийнято стандарт тренуватись 3 рази в тиждень. Якщо відчуваєте, що не встигаєте відновитися - переходьте на 2 рази. Якщо навпаки - збільшуйте фізичне навантаження на тренуваннях.

Також не забувайте добре харчуватися! Детально про харчування почитайте на сайті - розділ харчування.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації