СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПринцип постійної напруги


У цій статті ми розглянемо ще один дієвий спосіб боротьби з мертвими точками і застоями. "Принцип постійної напруги працюючого м'яза" був придуманий ще родоначальником більшості тренувальних методик, батьком бодібілдингу, - знаменитим Джо Вейдером. Як і багато інших законів культуризму, винайдених цією великою людиною, цей технічний прийом народився після тривалих випробувань, спостережень, проб, помилок і наступного усебічного аналізу і осмислення.


У чому його суть?


Давайте знову звернемося до наочного прикладу для яснішого розуміння суті речей :

Отже, розглянемо вправу "підтягування на перекладині у висі широким хватом за голову". Зіставимо дві різних техніки виконання цієї вправи в двох окремо взятих підходах:

У першому сеті виконуйте підтягування в зазвичай темпі, зберігаючи звичний для Вас ритм.


Зробіть максимальне число повторень.


У другому підході виконуйте ту ж саму вправу, але в два рази повільніше. Причому, як позитивну фазу руху, так і негативну. Знову ж таки спробуйте зробити максимально можливе число повторень.

Отже, тримаю парі, що в другому підході, навіть незважаючи на значний відпочинок між сетами, Ви змогли виконати значно менше число повторів, чим в першому сеті. Чи неправда?
У чому тут справа? Усе питання, звичайно ж, упирається в швидкість виконання вправи. Запам'ятайте просте правило: працюючи з вагою, в досить високому темпі, Ви тим самим знімаєте зі своєї мускулатури частину навантаження. Набагато діюче і результативніше виконувати рухи неквапливо, повільно і осмислено, зберігаючи концентрацію, утримуючи постійну напругу м'язів. Вже науково доведено, що такий варіант тренування продуктивніший стимулює волокна і тканини мускулатури до росту.

Сподіваюся, Ви вже ознайомилися з статтею про "Пікове скорочення прокачуваного м'яза", і зрозуміли, як важливо максимально триваліше зберігати її напругу в такому стані. Так от, вже в цьому принципі Вейдер говорить нам, що не лише на піку руху корисно це робити. Постійна напруга м'яза на кожній ділянці траєкторії руху вправи виключно благотворно відіб’ється на наших об'ємах і силових показниках. Отже запам'ятайте це правило, як "Отче наш".

У цій методиці, окрім звичайного силового фізичного навантаження, частково задіяні, так звані, ізотонічні і ізометричні скорочення м'язової системи, що значною мірою посилює ефективність вправи.

А, як використовувати цей технічний прийом для подолання мертвих точок?
Отже, припустимо у вправі жим штанги лежачи широким хватом Ви можете зробити 8 повторень з вагою 100 кілограм. Потрібно поліпшити Ваші показники і переходити до нової ваги, але Ви ніяк не можете переступити цей рубіж. Упродовж тривалого часу (2 тижні - місяць) Ви марно намагаєтеся, але збільшити навантаження ніяк не виходить. У наявності застій або, так звана, "мертва точка". Як же бути? Раніше ми вже розбирали подібні випадки і вже знаємо деякі способи подолання її. Ще один варіант розв'язати цю проблему - задіювати атлетичний принцип постійної напруги задіяних м'язів :

Раз не виходить підняти більшу вагу, - піднімайте цю, але робіть повільніше!!! Виконавши таке ж число підходів і повторень, але в трохи низькому темпі, Ви за рахунок зниження швидкості, витратите більше сил, а відповідно до цих збільшите дію на м'язову систему, стимулюючи її до росту і підвищення силових показників. На наступному тренуванні робіть теж саме, але ще повільніше. Потім ще повільніше. Продовжуючи в тому ж дусі, ця методика через деякий час дозволить Вам виконати цю вправу в звичному для Вас темпі, але вже, природно, з великою вагою, а значить позбавить Вас від злощасного застою і черговий раз переламати "мертву точку".

 

Запам'ятайте золоте правило:


Якщо Ви вперлися в застій, - потрібно міняти підхід до Ваших м'язів!

 

Наша мускулатура не любить постійність. Тому регулярно "дивуйте" її! Шокуйте її!


вагою,
числом повторень,
інтенсивністю,
темпом, швидкістю,
комбінацією вправ.


Маючи за плечима велику теоретичну базу, і розуміючи суть анатомічних процесів, що протікають в нашому організмі, Вам не буде страшна жодна "мертва точка"! А тепер - "усе в зал"!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації