СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПринцип пікове скорочення м'язів


Розглянемо ще один знаменитий Вейдеровский принцип, що називається "максимальна напруга" або "пікове скорочення м'язів". Цей прийом є методикою, застосовуючи яку Ви утримуєте найвищий рівень напруги задіяної мускулатури, в той час, коли вона перебуває в стані повного скорочення. Приміром, коли Ви робите згинання рук з гантелями стоячи, то, як правило, у верхній частині траєкторії руху Ви втрачаєте почуття опору, "вимикаючи" руки з снарядом... Щоб компенсувати цю втрату і добитися дії опору на максимально скорочений м'яз, у фінальній стадії вправи робіть нахил вперед. При такому прийомі Ваші руки ніколи "не вимкнуться", і будуть завжди в роботі.


Тепер давайте розберемо це усе більш детально:


Принцип "максимальна напруга" украй потрібний для якісного промальовування м'язового рельєфу і, зокрема, саме верхнього контура м'яза (приміром, так званий, "високий" біцепс). Запам'ятайте просте правило: Чим більше міра скорочення цільового м'яза, тим більше буде її висота і опуклість, тим досконаліше і ідеальніше буде його форма.

Отже, завдання звелося до того, щоб у вправах максимально скорочувати м'яз, на який орієнтована головна дія.

Але, на практиці, виконуючи деякі рухи, добитися максимального скорочення задіяного м'яза іноді не представляється можливим, з причини того, що деякі з частин нашого тіла перешкоджають руху штанги на стадії передуючої положенню повного скорочення цільового м'яза.

Наприклад, у атлета з опуклою, масивною грудною кліткою у вправі тяга штанги перед собою в нахилі, гриф снаряда зупиниться до того, як м'яз спини максимально скоротиться. Аналогічну ситуацію можна поспостерігати і при опрацюванні біцепса, - "згинання рук з штангою стоячи". У цій вправі теж не відбувається найвищого скорочення мускулатури завдяки двом причинам:

перша - один в один ідентична прикладу із спиною, про яку ми вже говорили раніше,
друга - пов'язана з силою земного тяжіння, яка в цій ситуації полегшує фінальну частину вправи, з причини того що, коли гриф знаходиться в найвищій точці амплітуди руху, саме гравітація, а не наш двох головий м'яз, притягує його до підборіддя.

Щоб поправити ситуацію, і в даному випадку все-таки задіювати принцип пікового скорочення треба так поміняти кут нахилу корпусу при виконанні цієї вправи, щоб мускулатура була вимушена працювати самостійно, чисто за рахунок своїх ресурсів, без допомоги гравітації або інших сторонніх сил.

Продовжуючи наш приклад, при згинанні рук з штангою стоячи з нахиленим вперед корпусом нашій мускулатурі тепер доводиться працювати самій, і працювати по-повній упродовж усієї траєкторії руху. Цим і пояснюється така висока ефективність усіх варіацій вправ з блоками, пружинними і гумовими амортизаторами. Для досягнення пікового скорочення у вищезгаданій вправі, виключаючи нахил корпусу, необхідно використовувати спеціальні трикутні адаптери-рукояті (дивіться малюнок №2).

Показники ефективності цього варіанту вправи видно на другій схемі. Для порівняння на першій схемі показана ефективність цієї ж вправи, при виконанні його класичним способом. З приведених картинок видно, що при прямому важелі, між рукою і торсом, ефективність дії - 100%. Але при поступовому збільшенні кута вона значно падає. Наприклад, при 157° результативність складає усього лише 38%. Ну, а в самому граничному положенні рук, у той час коли скорочення повинне було досягти найвищої міри, ефективність - практично нульова. Друга схема наочно показує результативність вправи, із застосуванням спеціальних руків'я-адаптерів. При цьому варіанті вона підвищується на 100%, не дивлячись на те, що при кутах в 40-90° вона значно нижча. Зате, починаючи з прямого кута і аж до 157°, - вона складає не менше 90%. Це означає, що при піковому скороченні нами була досягнута практично найвища результативність виконання, так необхідна нам для придбання рельєфу, і "високого" підйому м'яза, за відсутності якого нашу фігуру не можна повною мірою вважати досконалою і гармонійною.

Викладений вище атлетичний, тренувальний прийом допоможе Вам поліпшити контур мускулатури і підвищить міру її рельєфності. Думайте, виконуючи ті або інші вправи, аналізуйте, намагайтеся зрозуміти усю фізику процесів, щоб максимально виграшно використовувати кути дії і міру навантаження на Вашу мускулатуру. Ну і, звичайно ж, не забувайте про "пікове скорочення м'язів" - це ще один туз в рукаві, яким ми тепер, усвідомивши усю його корисність, не повинні нехтувати! Подовше утримуйте максимальну напругу повністю скороченого м'яза, результат буде приголомшуючий, повірте мені! Продуктивного Вам тренінгу!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації