СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи можна накачати м'язи без спортивного харчування


У будь-яких фітнес-журналах можна побачити атлета, який має накачену фігуру і закликає купувати спортивне харчування. А ті, хто відстежує життя культуристів, котрі беруть участь у змаганнях в соціальних мережах, спостерігають, як вони практично щодня вживають спеціальні добавки. Із-за цього у любителів складається думка, що спортивні добавки є невід'ємним атрибутом тренажерного залу і накачати м'язи без нього неможливо. Але чи так це насправді? Чи можна накачатися без спортивного харчування? Давайте розберемося, кому і навіщо потрібно спортивне харчування.

Чи можна накачати м'язи без спортивного харчування

Насамперед, варто визначитися зі своїми цілями. Що Ви хочете отримати від занять в тренажерному залі? Якщо кінцева мета – вихід на сцену, кубки та медалі, демонстрація піку своєї форми, то тут необхідно підключати допоміжні засоби по максимуму. Тому без спортивних добавок професійним атлетам не обійтися, особливо на сушінні, коли раціон стає обмеженим, і організм потребує додаткової підтримки. Однак далеко не всі збираються виходити на сцену, а просто хочуть мати гарне накачане тіло. В такому випадку можна накачатися без спортивного харчування, але Ви повинні розуміти, що тоді доведеться більш ретельно контролювати свій раціон. Відсутність добавок ніяк не обмежує вдосконалення свого тіла – це лише інструмент для реалізації мети. Досить подивитися на м'язисті атлетичні тіла грецьких богів, вони обходилися одними тренуваннями і повноцінним харчуванням, ні про які добавки ніхто ще не знав.


Чому спортивне харчування користується високим попитом


Щоб відповісти на це питання, варто більш детально проаналізувати принцип росту і розвитку м'язової тканини. Силові і регулярні тренування – це ще пів справи, основний прогрес відбувається під час відпочинку, а саме під час сну і їжі.

Завдання будь-якого атлета – забезпечити якісне і повноцінне харчування. Для цього потрібно включати в раціон натуральні джерела білка, складні і прості вуглеводи, а також ненасичені жири. Крім того, важливо укладатися в свою денну норму калорій. Проте в сучасному ритмі життя не у всіх виходить харчуватися вчасно і готувати кожен день корисну їжу. Щоб зробити раціон максимально корисним і спростити процес готування, на ринку з'явилося спортивне харчування. Погодьтеся, набагато зручніше випити після тренування протеїн чи іноді перекусити на роботі розведеним гейнером, ніж постійно тягати з собою контейнери з їжею.

Приміром, в одній порції сироваткового протеїну міститься від 25 до 40 грам білка, що рівноцінно 150-200 грамам курячого філе. Але при відсутності спортивного харчування, протеїн можна успішно замінити тією ж куркою, рибою або будь-яким білковим продуктом. Перевага лише в тому, що добавки дозволяють урізноманітнити раціон і швидко забезпечити м'язи білком, в той час, як на перетравлення звичайної їжі буде потрібно більше часу.


Крім протеїну існує ще безліч добавок, які вирішують інші завдання і допомагають накачатися:


  • жироспалювання
  • швидке відновлення
  • поліпшення обміну речовин
  • антикатаболічний ефект
  • збільшення сили і працездатності на тренуванні

Багато атлетів при прийомі спортивного харчування, особливо глютаміну і ВСАА, відзначали більш швидке відновлення організму після тренувань і зменшення прояву больових відчуттів. Також прийом деяких спеціальних добавок підвищує концентрацію атлета, підсилює приплив крові до тренованих м'язів, отже, дозволяє досягти кращого результату. Всі види фітнес-добавок використовуються з конкретною метою, і немає сенсу приймати все відразу. Часто новачки, приходячи в зал, затарюються спортивним харчуванням і гарячково вживають все підряд, забуваючи про головне – правильна усвідомлена техніка, грамотний настрій і якісне натуральне харчування. На початку занять фітнесом можна повністю відмовитися від вживання спортивного харчування і сконцентруватися на важкій роботі.

Лише коли Ви станете відчувати роботу кожного цільового м'яза, будете вдумливо його опрацьовувати, розберетеся в термінології спортивного харчування і захочете допомогти своєму організму, тоді можете придбати потрібні добавки у відповідності зі своїми цілями і завданнями.


Дорого чи вигідно


Стикаючись з дилемою покупки спортивних добавок, не можна забувати і про матеріальну складову. Все-таки питання фінансів важливе для будь-якої людини. Наприклад, купівля стандартного набору на місяць, що складається з двох видів протеїну – і сироваткового казеїнового, ВСАА, креатину, вітамінного комплексу та енергетиків відомих брендів обійдеться в 150-250$. Але якщо задуматися, то натуральні джерела білка також коштують недешево – яловичина, червона риба, горіхи, сир, морепродукти.

При відсутності спортивного харчування потрібно більш ретельно підходити до складання раціону, купувати різні продукти, в тому числі і дорогі. За самими середніми підрахунками вартість якісного раціону для атлета звичайної комплекції починається від 150$. Придбання деяких видів спортивного харчування дозволить трохи знизити ці витрати, так як при прийомі добавок можна трохи зменшити споживання звичайної їжі. Так що покупка спортивних добавок в розумних межах не повинна сильно вдарити по вашому бюджету.

Пам'ятайте, що фітнес-індустрія – це бізнес, і левову частку заробітку в ньому становить продаж спортивного харчування, тому не перетворюйтеся в безвольного споживача, а купуйте те, що відповідає цілям Вашої тренувальної програми і фінансовим можливостям.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації