СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕОбмін речовин в організмі


Обміном речовин в організмі (метаболізмом) називають сукупність хімічних реакцій, що протікають в організмі людини. Це складний процес, в якому задіяні ферменти - кожен з них розщеплює «свою» речовину: білки, клітковину, вуглеводи, жири та інші складні органічні речовини. Мета метаболізму – перетворення надходжень в організм мікроелементів в певну кількість енергії, необхідної для життя. На швидкість обміну речовин впливає стать людини, об'єм фізичного навантаження, вік, кількість жирової тканини, наявність тих чи інших захворювань. В силу особистісних фізіологічних і навіть психічних особливостей, метаболізм може протікати з різною швидкістю, що позначається на вазі людини та стані її здоров'я.

Правильний метаболізм – це процес, при якому всі поступаючі в організм речовини засвоюються повноцінно, а їх надлишок благополучно видаляється видільною системою. Людина в цьому випадку життєрадісна, не має зайвої ваги і рідко хворіє простудними або внутрішніми захворюваннями. Поліпшити метаболізм може здоровий спосіб життя і роздільне харчування. При уповільненому метаболізмі поживні речовини не можуть повноцінно перероблятися і засвоюватися, і людина навіть при малій кількості їжі стає повною і хворою. При прискореному метаболізмі, навпаки, можна багато їсти, мало рухатися, але все одно залишатися надмірно худим.


продукти для покращення обміну речовин

Обмін речовин у спортсмена


Різниця в перебігу обмінних процесів у спортсмена та звичайної людини очевидна. У атлета обмін речовин не тільки прискорений, але головне – швидший і точніше реагує на виникнення фізичного навантаження. Травлення значно краще, а засвоєння речовин максимальне. Тобто у атлетів обмін речовин відбувається в посиленому темпі, так як працюють м'язи вимагають величезної кількості енергії.

Що, в свою чергу, змушує всі хімічні процеси протікати з високою швидкістю. Навіть у людини, не зайнятої у спорті, що веде розмірений спосіб життя, метаболізм призводить до практично повної заміни тканин тіла протягом півроку. Що тоді говорити про пауерліфтерів, бодібілдерів та інших силовиків, які постійно живуть в режимі «бойової готовності».


Метаболізм білків


Обмін білків супроводжується позитивним азотним балансом: азот в організм надходить більше, ніж виділяється з нього. Білки йдуть на побудову тканин м'язів та кісток. У нетренованої здорової людини переважна маса білків йде на отримання енергії, а азотний баланс перебуває в рівновазі – кількість поступаючого азоту і виділеного однаково. Збільшенню концентрації окису азоту в м'язах бодібілдери приділяють особливу увагу. Існують навіть спеціальні препарати типу Nitric Boost, покликані підвищити концентрацію азоту в організмі.


Метаболізм вуглеводів


Обмін вуглеводів у спортсменів прискорюється, особливо у тих, хто зайнятий у піднятті вагів, хто тренується інтенсивно, але нетривало. Вуглеводи йдуть на заповнення дефіциту енергії, що виникає при посилених фізичних навантаженнях. Активний спосіб життя передбачає споживання більшої кількості не тільки білків і жирів і вуглеводів (глюкози і фруктози), які при інтенсивному метаболізмі не перетворюються на жирові запаси, а повністю витрачаються організмом.


Метаболізм жирів

Під час фізичних навантажень обмін жирів також проходить в посиленому темпі. Більше всього жирів витрачається під час тривалих занять, не відрізняються високою інтенсивністю. Якщо у звичайної людини при надлишковому надходженні жирів вони починають депонуватися в клітинах, то у активного спортсмена цього не відбувається: жир йде на заповнення витраченої на тренуваннях енергії. У разі вимушеного голодування, або малому обсязі в їжі вуглеводів, жири починають служити джерелом глюкози. Однак варто визнати, що жири – це останнє джерело енергії, за який візьметься організм. Насамперед у разі голодування він буде розщеплювати м'язову тканину.Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації