СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПравда про кофеїн


Кофеїн корисний для здоров'я. Почекайте, ні, він шкідливий. Забудьте про це. він корисний для вас.

Вам ніколи не спадало на думку, що коли справа стосується наукових переконань і поглядів експертів на кофеїн, виникає відчуття, ніби ви знаходитеся на дитячій каруселі, що рухається по кругу? Буквально через день в ЗМІ з'являються заголовки про те, як кава і інші форми кофеїну допомагають вам запобігти діабету, позбавитися від головних болів, полегшити симптоми астми, понизити ризик розвитку хвороби Паркінсона і навіть скинути зайву вагу.

І як тільки ви повірите в цю речовину, тут же чуєте новини про те, що кава викликає закупорку артерій, примушує ваше серце працювати на знос, вносить свій вклад в проблеми, пов'язані з остеопорозом і примушує поглинати вуглеводи (що завжди погано з точки зору зайвої ваги).


Чи корисний кофеїн?


Якщо ви проведете огляд нещодавно опублікованої літератури, то знайдете понад 19000 звітів про дослідження, що вивчають численні переваги і недоліки вживання кофеїну. Згідно з даними Інституту дослідження кави при Університеті Вандербилта, здебільшого, є корисним. В цілому, лише деякі групи людей (як наприклад, вагітні жінки або люди із захворюваннями серця) повинні уникати вживання кави.

Іншими словами, вам не слід відмовлятися від своєї ранішньої кави. Особливо, якщо ви намагаєтеся скинути вагу.


Чи допомагає кофеїн скинути вагу?


Ймовірно, ви вже помітили, що кофеїн є головним інградієнтом багатьох популярних препаратів для схуднення, так само як і приготованих в домашніх умовах жироспалювальних засобів. Крім того, ви, можливо, чули, що експерти радять пити каву або інші напої, що містять кофеїн, щоб худнути ефективніше. Усе це ставить перед нами питання, чи дійсно кофеїн допомагає позбавитися від зайвої ваги?

Отже, відповідь - так. Кофеїн, переважно, допомагає вам худнути наступними двома способами:


1. Прискорюючи ваш метаболізм


Вживання кофеїну запускає процес ліполізу, що полягає в тому, що ваш організм вивільняє вільні жирні кислоти в кровотік. Це відбувається, коли ваше тіло розщеплює жирові відкладення, щоб трансформувати їх в енергію. Іншими словами, кофеїн злегка прискорює ваш метаболізм і допомагає спалювати жир.


2. Викликає прилив енергії


Якщо і існує якийсь факт про каву, схожі напої і препарати, відомо кожному, те, що кофеїн є стимулятором. Він тимчасово посилює активність і позбавляє від млявості, і це означає, що ви можете виконувати певні завдання впродовж тривалішого часу.

Проте цей ефект не обмежується лише розумовою діяльністю. Він впливає і на фізичну активність, як наприклад, біг або підняття ваги. Це означає, що невелика доза кофеїну зарядить вас енергією, необхідною, щоб викластися на тренуванні на 100%. А здатність виконати вправи в залі з 100% ефективністю означає, що ви швидше доб'єтеся бажаних результатів.

Отже, тепер, коли ми встановили, що кофеїн насправді здатний допомогти у боротьбі із зайвою вагою, перед нами встає наступне питання.


Яку кількість кофеїну необхідно вживати?


На це підступне питання не так-то просто відповісти, оскільки різні люди реагують на кофеїн по-різному. Я упевнений, ви знаєте, про що я говорю - деяким людям досить однієї чашки кави, щоб почувати себе бадьоро впродовж багатьох годин. Інші можуть пити чашку за чашкою упродовж усього дня і не занадто відчувати ефект.
Добре, якщо ви належите до категорії людей, які вживають багато кофеїну і, отже, мають до нього високу толерантність, можливо, вам слід спочатку здолати свою пристрасть і дати організму впродовж якогось часу звикнути до відсутності цієї речовини. В цьому випадку, коли ви зрештою почнете вживати кофеїн в невеликих кількостях, повною мірою діставатимете користь від його дії.

Якщо ви не вживаєте кофеїн постійно у великих дозах, тоді 200 міліграм викличуть досить відчутний вплив. Можливо, вам слід почати з 100 міліграм, щоб адаптуватися, а потім збільшити прийом до 200 міліграм. Далі ви можете збільшити дозу ще на 50 міліграм, якщо не відчуваєте ніяких ефектів.


Кофеїн можна приймати в різній формі :


Пігулки
Енергетичні напої
Кава
Чай
Різні продукти харчування
Шампуні і мило (без жартів!)


Але є одна проблема.

До тих пір, поки ви приймаєте кофеїн не у формі пігулок або рідини із стандартизованим вмістом цієї речовини, складно сказати, яку саме кількість кофеїну ви споживаєте. Кава містить значно більше кофеїну, чим чай або шоколад. Проте різні марки кави і навіть сорти з різною мірою обжарювання містять різні рівні кофеїну, тому дуже важко з упевненістю стверджувати, яка точна кількість кофеїну знаходиться в кожній випитій чашці. Проте, існує корисне практичне правило, що припускає, що в кожній чашці кави міститься близько 80-125 міліграм кофеїну.

Таким чином, якщо в якості джерела кофеїну ви вибрали каву, почніть з однієї чашки, щоб дізнатися, які будуть ваші відчуття. При необхідності можна випивати на одну або дві чашки більше, щоб заповнити енергію і посилити активність. Особисто я іноді люблю додавати до кави білкового коктейля. Це смачно і дає мені енергію, необхідну для відмінного тренування!


Кофеїн корисний, але будьте обережні!

Отже, ми дійшли висновку, що кофеїн сприяє вашим зусиллям в боротьбі із зайвою вагою. Проте він може і перешкоджати їм, якщо ви робите наступні помилки.
Вибираєте в якості джерела кофеїну цукровмісні або висококалорійні напої

Якщо ви отримуєте кофеїн з солодкого енергетичного напою або висококалорійної модної кави (як наприклад, капучіно), то шкоди від таких дій більше, ніж користі. Краще всього залучитися до чорної кави або навіть пігулок, що містять кофеїн.


Не вживаєте надто багато кофеїну


Надто багато кофеїну шкідливо для вашого серця. Він може змусити його битися занадто часто, викликати почуття тривоги і цілий букет інших симптомів, таких як нудота. Якщо зазвичай ви не вживаєте кофеїн, тоді почніть з малих кількостей, щоб подивитися, як реагує ваш організм.

І навіть якщо ви звичні до цієї речовини, переконайтеся, що не вживаєте його в занадто великих дозах.


Не вживайте кофеїн, знаходячись в групі "високого ризику"


Якщо ви вагітні, у вас є проблеми з серцем або інші захворювання, то перед тим, як почати вживання кофеїну, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.
У вас розвивається пристрасть до кофеїну

Кофеїн - це лікарська речовина, а точніше - стимулятор. Будучи таким, він впливає на певні системи вашого організму. І якщо після постійного вживання ви припините приймати його, то швидко відчуєте симптоми відміни (як наприклад, головні болі). Саме тому необхідно стежити, яку кількість ви вживаєте, щоб уникнути формування пристрасті або розвитку високої толерантності.


Отже, підведемо підсумки.


Якщо сьогодні ви не п'єте кави і не приймаєте кофеїн іншим способом, вам не треба починати його вживання. Ви зможете добитися добрих результатів при схудненні або занятті фітнесом і без нього.

Проте якщо ви постійно п'єте каву або іншим чином регулярно приймаєте кофеїн, хороша новина полягає в тому, що абсолютно необов'язково від нього відмовлятися. Оскільки, видно, кофеїн приносить більше користі, ніж шкоди - і оскільки він дійсно дає вам невелику перевагу в спортивному залі - ви можете продовжувати насолоджуватися ароматним напоєм. Головне - пам'ятайте про почуття і заходи щоб уникнути розвитку пристрасті.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації