СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк ростуть м'язи


Багатьом новачкам цікава дізнатись, як ростуть м'язи, більшість думає, чим більше качаєшся в залі тим швидше вони і ростуть, хотя це не вірно. Кожен атлет шукає якісь нові програми, цікавиться, скільки ж робити підходів у вправі, скільки відпочивати між підходами, скільки робити повторень? Які вправи найкращі для того або іншого м'яза? Признайтеся, ви задавалися подібними питаннями?

Давайте все таки я вам розповім все детально, щоб ві мали поняття, і на кінець зрозуміли як ростуть наші м'язи! Зрозумівши це, ви зможете збудувати для себе практично ідеальний план і методику тренувань, яка цілком буде підпорядкована саме росту м'язів.

Новачків в тренажерному залі можна помітити відразу, вони носяться по залі з великими очима, повисять на одному тренажері, сіпнуться, потім перестрибують на іншого тренажера. Копіюють інших атлетів, повторюють один за одним. Вони думають що для того, щоб накачати м'язи треба просто ходити в зал хоч би 3 рази в тиждень, важко тренуватися, і тоді м'язи ростимуть. Але потім наступає розчарування, результатів немає, і тренажерний зал - раз і назавжди покидають.

Найголовніше, що вам потрібно запамятати - м'язи ростуть не на тренуванні, а під час відпочинку! Почуття здуття в м'язах під час інтенсивного тренування - це усього лише приплив крові до працюючих м'язів і його називають пампінг. І цей ефект лише тимчасовий. На тренуванні наші м'язи розбухають, і це приємно, погодьтеся. Але якщо ви наступного дня поглянете на себе в дзеркало, то ви побачите зворотній ефект. Ви візуально стаєте навіть менші, ніж до вчорашнього тренування. Не помічали цього?

З чим це пов'язано? Річ у тому, що під час тренування наші м'язи руйнуються під впливом навантаження. Вони отримують мікротравми, розриви в волокнах м'язів. Оскільки в природі нашого організму є природний інстинкт самозбереження, то після отриманих мікротравм організм починає латати свої тканини і лікувати їх. І найцікавіше для нас - він не просто відновлює пошкоджені тканини, але і намагається їх зробити сильнішими, щоб при наступному такому фізичному навантаженні вони не пошкодились. Ось чому весь час потрібно збільшувати вагу, і заставляти цим самим в мязахЮ щоб утворювались знов мікро тріщини і вони росли. Так і відбувається, власне, ріст м'язів.

Тоді чому ж лише небагато отримують дійсно добрі результати, а усі інші топчуться на місці, практично без змін?

І тут другий важливий момент в темі росту м'язів. Це - хороше відновлення. Люди не отримують добрих результатів з кількох причин (це найголовніші, є ще і інші, але менш важливі) :
Тренуються надто багато і часто (перетреніровуються);
Тренується не інтенсивно і "в'яло" (на тренуванні не відбувається розрив м'язових волокон);
Тренуються занадто рідко.
Не достатньо харчуються (білок, вуглеводи, вітаміни, вода і т д…)

Здавалося б, що суперечать один одному чинники. Проте в нашому житті потрібна рівновага, і це стосується не лише тренувань.

Треба займатися рівно стільки, скільки треба для запуску процесу росту м'язів, але не більше. Відпочивати рівно стільки, щоб стався не лише процес відновлення до початкового рівня, але і так званий процес надвідновлення, тобто росту. Якщо тренувати біцепси на кожному тренуванні, могутньо і сильно, то біцепси ніколи не виростуть! Вони хронічно перетренуються. Вони не устигатимуть відновлюватися між тренуваннями. Тому, про процес надвідновлення можна забути! У результаті ви починаєте свої м'язи тільки руйнувати.

Дивіться, ви покачали біцепси в понеділок, у вівторок вони у вас знаходяться нижче за початковий рівень, тканини зруйновані. В середу ви приходите і знову качаєте біцепси, хоча вони не відновилися ще навіть після понеділка! А ви знову їх добиваєте, знову руйнуєте, ще більше. Результат, думаю, зрозуміти можна. Ніякого абсолютно росту не буде!

Тоді як часто треба тренувати кожну м'язову групу? По деяких дослідженнях, м'яз надвідновлюється не раніше чим через тиждень після тренування, а у деяких людей і ще довше. Тому, частіше за один раз в тиждень будь-який м'яз качати не лише не треба, але марно і навіть шкідливо. Дотримуйтеся графіку кожен м'яз прокачувати 1 раз на тиждень. Не помиліться.

Другий чинник, який ми згадали, - неінтенсивні і "в'ялі" тренування. Теж досить часто зустрічається. Приходять, розмовляють, щось там сіпаються, знову розмовляють, там пострибали, там побігали, там сіпнулися і так далі. Без мети і без розуміння, що і навіщо вони роблять. У вас має бути на кожному тренуванні чіткий план майбутнього тренування, бажано записаний в тренувальному щоденнику : які вправи, з якою вагою, скільки повторень і скільки відпочинку між підходами. Таким чином, ви уникнете чесанням голови з питанням до самого себе : "а чи зробити-ще це"?

Ну, і 3-й чинник - це занадто рідкісні тренування. Приміром, ви ходите в зал 3 рази в тиждень, потім через тиждень забиваєте, пів місяця пропускаєте, потім знову займаєтеся. Це властиво дуже багатьом людям. В результаті, м'язи за відсутністю навантажень не отримують тренувальний стрес, отже, і причини для росту у них немає. Їх усе влаштовує (на відміну від вас).

4-ий чинник це харчування, мабуть ви знаєте, що м'язи людини складаються з білків (протеїнів), після получених мікротравм в залі, для їх залічення потрібен протеїн (білок), без нього вони не будуть рости! Звісно ви їсте їду і з їдою отримуєте маленьку частку білків, але цього мало!

Крім м'язів організму потрібен білок і на інші потреби : ріст волосся, шкіри і так далі… Крім протеїну потрібні і вуглеводи для енергії, буде мало вуглеводів, організм почне використовувати білки для енергії. Вітаміни потрібні для того щоб їда краще розщеплювалась в шлунку і також для росту м'язів, вітаміни групи В беруть в цьому участь і інші, вода теж дуже необхідна без неї не можуть відбуватись різні хімічні процеси.

Насправді, ця тема набагато масштабніша. Але я сподіваюся, що самі початкові ази я доніс. І тепер ви розумієте - як ростуть м'язи. Хоч би отримали деяке уявлення.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації