СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСкільки води треба пити щодня?


Вода потрібна для хорошого самопочуття, але її потреба залежить від людини. Скільки води треба пити щодня? Нажаль не має точної відповідіс на це просте питання. Дослідження давали різні рекомендації упродовж багатьох років, але насправді, потреба у воді залежить від багатьох факторіів, у тому числі здоров'я, наскільки ви ведете активний спосіб життя і де ви живете.

Хоча жодна формула не підходить усім, знаючи більше про потребу вашого організму в рідині допоможе вам оцінити, скільки ж приблизно треба пити щодня.

Вода складає близько 60 відсотків від ваги вашого тіла і є основним його хімічним компонентом. Всі системи в організмі залежать від води. Вода вимиває токсини з органів, несе поживні речовини до клітин і потрібна, щоб забезпечувати вологе середовище для тканин вуха, горла і носа.

Нестача води приводить до обезводнення, стан, який виникає, коли немає достатньої кількості води у вашому тілі. Навіть не значне обезводнення може виснажити вас, це зробить вас втомленими.

скільки пити води в день

Скільки потрібно пити води ?


Щодня людина втрачаєте воду через піт, сечу і випорожнювання і навіть дихання. Для того, щоб тіло функціонувало правильно, ви повинні поповняти свій запас води шляхом споживання напоїв і продуктів, які містять воду.

Так скільки рідини треба пити середньостатистичній людині, що веде здоровий спосіб життя в помірному кліматі? Інститут медицини встановив, що нормальне споживання води для чоловіків складає приблизно 3 літри, а для жінок складає 2,2 літри.

Чинники, що впливають на потребу у воді

Можливо, вам доведеться змінити загальне споживання води в залежності від того, наскільки ви активні, від клімату, вашого стану здоров'я, і якщо ви вагітні або годуєте грудьми.


Фізичні вправи


Якщо ви качаєтесь або займаєтесь якимось спортои, яка примушує вас потіти, потрібно більше пити води, щоб поповнити її втрати. Додатково від 400 до 600 мілі літрів води повинно вистачити, але якщо ви займаєтесь інтенсивними вправами (наприклад, марафон) це вимагає більше пити рідини. Скільки насправді додаткової рідини потрібно залежить від того, наскільки ви потієте під час вправ, а також їх тривалості і виду вправ. Під час інтенсивних,тривалих вправ, краще всього використовувати спортивний напій, який містить натрій, оскільки це допоможе відновити втрачений натрій поту і зменшити вірогідність розвитку гіпонатріємії, яка можеь бути небезпечною для життя. Крім того, як і раніше не забувайте поповнювати запаси рідини відразу після того як ви закінчили виконувати вправи.


Довкілля


Жарка або волога погода може змусити вас потіти і вимагає додаткового прийому рідини. Підігрівання повітря в приміщенні також може привести до того, що шкіра почне втрачати вологу в зимовий час.


Хвороби або стани здоров'я


Коли у вас лихоманка, блювота або діарея, ваше тіло втрачає додаткову рідину. У цих випадках, ви повинні пити більше води. Крім того, можливо, потрібно буде збільшити споживання рідини, якщо є інфекції сечового міхура або камені в сечовивідних шляхах. З іншого боку, деякі умови, такі як сердечна недостатність і деякі види захворювання нирок, печінки, надниркових залоз можуть привести до зниження екскреції води і навіть вимагають обмеження прийому рідини.


Вагітність або годування грудьми


Вагітним жінкам і годуючим мамам потрібно ще більше води, щоб не получити обезводнення. Велика кількість рідини використовується, передусім під час годування. Інститут медицини рекомендує вагітним жінкам пити 2,4 літри рідини кожен день і жінкам, які годують грудьми споживає 3,1 літри (близько 13 чашок) рідини в день.

Вам не треба покладатися тільки на воду, коли ви хочете поповнити запаси рідини в організмі, то що ви їсте також забезпечує значну частину потреби в рідині. В середньому їжа забезпечує близько 20 відсотків від загального споживання води. Наприклад, у багатьох фруктах і овочах, таких як кавун і помідори, 90% від загальної маси складає вода.

Крім того, напої, такі як молоко і сік складаються в основному з води. Навіть полуниця, огірки і напої з кофеїном - такі як кава, чай або содова - можуть, але вони не мають бути основною частиною вашого щоденного загального об'єму споживаної рідини. Вода як і раніше ваш кращий вибір, тому що вона не містить калорії і легко доступна.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації