СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБодібілдинг м'язи


Мускулатура людини виконує рухову функцію усього організму і окремих його складових елементів. З анатомічної точки зору і спираючись на науковий бодібілдинг м'язи розділяються на групи: покреслені (скелетні або довільні) і не покреслені (мимовільні). Організм людини містить приблизно 500 скелетних м'язів. Їх робота і взаємодія регулюється ЦНС (центральною нервовою системою).

Завдяки м'язовій здатності скорочуватися наш організм здатний виконувати різні складні рухи, зберігати рівновагу і стабільне положення тіла в просторі.

Наша мускулатура по функціональному призначенню орієнтована на 2 види діяльності. Перший з них - це рух. Іншими словами - переміщення тіла або його частин в просторі, деяка динамічна робота. Другий вид діяльності - утримання частин тіла в певному фіксованому положенні. Що забезпечує стійкість певної пози тіла і протидію стороннім зовнішнім силам, націленим на зміну цієї пози, - статична робота.

У результаті ці обидва різновиди м'язової активності є такими, що взаємодіють і доповнюючими один одного. Разом з цим м'язова робота на рефлекторному рівні викликає каскадні зміни в життєдіяльності внутрішніх органів, що забезпечують необхідне постачання наших м'язів поживними речовинами і киснем, а також виведення з них кінцевих продуктів обміну речовин.

Іноді ми цього навіть не помічаємо, але наша м'язова система вимушена завжди безперервно знаходитися в стані деякої постійної напруги, так званого "тонусу", який безпосередньо підтримується ЦНС. В результаті тривалої, інтенсивної роботи настає стан так званого стомлення м'язів - тимчасове зменшення або пониження їх працездатності, обумовлене змінами в процесі обміну речовин.

Стомлення - нормальний фізіологічний стан нетривалого зниження функціональності організму, обумовлений тривалою або інтенсивною діяльністю. Стомлення носить періодичний характер і швидко проходить.

А ось перевтома - це стан організму людини, викликаний постійним прогресуючим накопиченням стомлення або зверх-інтенсивним надмірним одноразовим стомленням.

Окрім цього наші м'язи розділяються по багато чим іншим всіляким ознакам: за формою, за об'ємом, по силі, по положенню в тілі людини, по анатомічному розташуванню м'язових волокон, по характеру виконуваної роботи, по функціональному призначенню, по напряму вироблюваного ними руху.

Згинач - м'яз, який забезпечує зближення поверхонь окремо взятих елементів кінцівки, розділених суглобом або декількома суглобами. Відповідно: розгинач - м'яз, що виконує зближення задніх поверхонь кінцівки.

У фітнесі і бодібілдингу м'язи, орієнтовані на виконання по напряму роботи співдружності, називаються - синергісти. А групи, що виконують протилежні дії, називаються - антагоністи.
Координація - це узгодженість рухів тіла людини в комплексі.

Знання і розуміння місця розташування окремих м'язових груп і їх функцій відкриває великі можливості в підборі комплексу вправ і адаптації типових схем тренінгу до своїх індивідуальних особливостей.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації