СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВсе про ріст м'язів


Хоть побудова м'язів і не є точною наукою, проте, "качаючись" аби як, ви не наростите великих м'язів. Йти в тренажерний зал треба, вже маючи базові знання про м'язи і причини їх збільшення. З цієї статті ви дізнаєтеся, як ростуть м'язи і все про ріст м'язів.


Існує три основні види волокон


Повільні, які стійкі до стомлення

Швидкі, які стійкі до стомлення (А)

Швидкі, які швидко стомлюються (В)


Волокна типу, що повільно скорочуються, включаються в роботу, коли потрібна витривалість, приміром, для бігу на довгі дистанції. Також, коли силове тренування проводять з великою кількістю повторень і порівняно невеликою вагою, то відбуватиметься стимуляція і розвиток цих м'язових волокон. Але тренуючи ці волокна, спортсмен не отримає істотної надбавки в м'язовій масі (Слід сказати про бігунів світового рівня на довгі дистанції, як правило, ноги у них дуже тонкі).

У швидких волокон (А) є велика сила, але їх стомлення настає швидше, ніж волокон, що повільно скорочуються. Найбільшу силу можуть розвинути швидкі волокна (B), але їм належить найменша витривалість. Найбільша область використання волокон, що швидко скорочуються, у вибухових вправах спорту, таких, як пауерліфтинг або спринт. Як ростуть м'язи в цьому випадку? Тренуючись з важкими вагами, спортсмен розвиватиме ці м'язові волокна, що у свою чергу стимулює значну надбавку в м'язовій масі (нагадуємо про величезні ноги спринтерів світового рівня).

Необхідно сконцентруватися на розвитку швидких волокон, щоб збільшити свою вагу і об'єми м'язів. Вашим помічником в досягненні цієї мети стане тренування з важкими вагами, при цьому вправи виконуються з малою кількістю повторів. Піднімаючи невеликі ваги з великою кількістю повторень, істотного росту маси спортсмен не отримає.

Кількісне співвідношення швидких волокон і повільних волокон в м'язах людей визначається генетикою. Люди з вищою долею швидких волокон збільшуватимуть м'язову масу з пристойною швидкістю. Хардгейнери (люди з поганою генетико, сильно худі) як правило, мають вищий відсоток волокон, що повільно скорочуються, і тому, наростити великі м'язи їм набагато важче.


Принцип прогресивного навантаження


Відчуваючи стрес, м'язи починають рости. Під час навантаження вони травмуються, і при цьому відбувається розрив найдрібніших волокон. При забезпеченні організму достатнім харчуванням і відпочинком, відбуватиметься відновлення цих розривів, що збільшить розмір і сили м'язових волокон для того, щоб ефективніше долати подібну напругу в майбутньому. Цей процес іменується гіпертрофією. Поступово збільшуючи вагу або складність вправи, спортсмен задає тілу необхідність, збільшити об'єм і силу м'язів.


Допоможіть своїм м'язам вирости


Цілком природно, що ваше тіло стане чинити опір збільшенню м'язової маси. Для більшого об'єму м'язів знадобиться додаткова енергія, а ваше тіло стурбоване з приводу постачань енергії в організм. А як же тоді ростуть м'язи?
Вам не вдасться поміняти власну генетику, але зможете удосконалити свою дієту (забезпечувати організм тим, що потрібно йому для того, щоб підтримувати нові м'язи).

Іншими словами, вам необхідно переконати власне тіло в тому, що йому вимагається наростити великий об'єм м'язів. Переконати його в цьому можна за допомогою тренувань, а також прогресивного навантаження. Потім, за допомогою складеної дієти, вам треба запевнити його, що у вас є можливість поставляти йому матеріали, необхідні для побудови і підтримки м'язів.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації