СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМ'язова пам'ять


Природа людини украй мало вивчена сучасною наукою. Ми знаходимося тільки на початковому етапі розуміння того, як влаштовані наші органи, яким чином вони виконують ту або іншу функцію. Розуміння цих процесів дає можливість побачити, як нескінченно винахідлива, що створила людську істоту, природа.

Одним з чудових феноменів, даних людині, був названий ним як "м'язова пам'ять". Відмінний подарунок для тих, хто займається спортом, особливо силовими видами. Суть цього явища можна назвати "ефектом велосипеда". Усі знають, що досить один раз навчитися кататися на велосипеді, як потім усе життя вже вчитися не потрібно - тіло само знаходить оптимальну рівновагу, ноги - педалі і руки тримають кермо, як належить. Усе як в старому фільмі - пам'ятають руки-то!

Культуристи давно помітили, якщо знову почати заняття в залі після деякого, дуже значного часу "простою" - аж до декількох років, результати, які досягалися раніше шляхом значних зусиль, досягаються швидше і легше. Тобто те, що раніше добувалося буквально роками, після перерви досягається буквально за 5-7 тижнів. Створюється враження, що м'язи "пам'ятають" попередні події і самі їх відновлюють. Це явище і назвали "м'язова пам'ять".

Як працює механізм м'язової пам'яті? Серед фізіологів є різні думки. Одно з них таке. Коли спортсмен робить якусь вправу, нейрони з однієї півкулі мозку посилають в м'язові волокна сигнали, які допомагають виконувати цей рух. Від м'язових волокон в мозок так само йде сигнал про виконання. Встановлюється зворотний зв'язок. Тобто нервові закінчення в м'язових волокнах, сухожиллях, суглобах постійно спілкуються, звітують перед мозком за виконану роботу, про положення в просторі, про підняту вагу і так далі. Виникає зв'язок, який формує м'язову пам'ять.

Чим більше робиться вправ, тим міцніше зв'язок і сильніша пам'ять. Саме тому, людина багато років не грала на музичному інструменті, може швидко згадати колись завчене, а борець, що давно не заходив в зал, може покласти на лопатки молодого опонента. Така думка про механізм роботи м'язової пам'яті склалася давно. Але ось групі норвезьких учених вдалося глибше розглянути це питання.

Після зроблених експериментів, вони з'ясовували, що фізичні вправи, можливо, викликають зміни в клітинах, причому постійні. Навантажуючи піддослідних мишей різними фізичними навантаженнями, вони визначили, що в клітинах мишачих м'язів з'явилися нові ядра. Ці ядра містили частини ДНК, які відповідають за формування нових м'язів. Коли мишей припинили навантажувати фізичними вправами, то їх м'язи, відповідно, зменшилися в розмірах. Але нові ядра в них залишилися. Норвезькі учені вважають, що вони чекають своєї години, тобто навантаження.

Передбачається, що така ж технологія розвитку є і у людини, причому учені вважають, що вона залишається у нього на все життя. Років 30 тому, болгарськими фізіологами був виконаний експеримент. У одному з будинків престарілих, людям похилого віку, що проживають там, запропонували зайнятися фізичними вправами з залізом, зрозуміло, під пильною увагою лікарів. Результат перевершив усі очікування. У 70-80 літніх пацієнтів сила рук і ніг швидко збільшилася в рази, покращав загальний стан здоров'я і витривалість. Експеримент продемонстрував користь бодібілдінгу навіть для людей похилого віку. Про це багато писали тоді.

Висновок з усього сказаного один - чим частіше і регулярніше ми виконуємо різні фізичні вправи, тим краще. Цим ми створюємо заділ на майбутнє. Розвиваючи м'язову пам'ять ми зберігаємо свій потенціал до глибокої старості.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації