СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВиди бігових доріжок


Всі бігові доріжки можна розділити на три класи: механічні, магнітні та електричні.
Бігова поверхня механічного тренажера приводиться в рух м'язовим зусиллям займаючого. Підтримувати потрібну інтенсивність занять на ній доводиться самостійно. Поки спортсмен біжить, полотно обертається, як тільки зупиняється - стрічка перестає обертатися.

Збільшити або зменшити навантаження найчастіше можна шляхом зміни кута нахилу доріжки. Необхідність обертати полотно власними силами є істотним мінусом, тому що це створює додаткове навантаження на ноги. Прикладати надмірні зусилля погодяться далеко не всі; тим же, у кого є проблеми з ногами (варикозне розширення вен, складності з колінними суглобами і т. п.), потрібно категорично уникати подібних занять. Однак у механічних моделей є і переваги:


вони набагато дешевші від електричних, не вимагають підключення до електромережі. Так що це оптимальний вибір для тих, хто планує використовувати тренажер, наприклад, на дачі.

При заняттях на магнітній біговій доріжці навантаження створюється за рахунок впливу магніту. Магніт робить хід більш плавним, ніж у механічних тренажерів) і дозволяє регулювати рівень навантаження без зміни кута нахилу. У порівнянні з механічними моделями, доріжки з магнітним навантаженням дорожчі, але при цьому компактніші і легші.


види бігових доріжок

Електричні бігові доріжки - сучасний, але досить дорогий варіант. Бігова стрічка приводиться в рух електромотором, тобто для використання тренажера обов'язкове підключення до мережі. Навантаження регулюється зміною швидкості руху і кута нахилу бігового полотна.

В даний час механічні моделі зустрічаються все рідше, оскільки електричні бігові доріжки набагато комфортніші і ефективніші у використанні. Все, що можна побачити на дисплеї механічної бігової доріжки - це показники пульсу, швидкості, тривалість тренування, пройдену дистанцію і кількість витрачених калорій. Електричні моделі пропонують помітно більшу різноманітність відображаючу на дисплеї показників, а також дозволяють підібрати оптимальний режим навантаження на основі декількох десятків спеціальних програм роботи тренажера.


Характеристики та параметри бігових доріжок


Складна конструкція


Можливість компактно складати бігову доріжку.

 

Багато моделей - як механічні, так і електричні, можна складати і зберігати в такому вигляді під шафою або ліжком. Це особливо актуально, якщо в квартирі не дуже багато місця, немає можливості займатися кожен день або необхідно брати доріжку на дачу (в складеному вигляді її легше розмістити в автомобілі).


Можливість професійного використання


Можливість використання бігової доріжки в режимі жорсткої експлуатації, наприклад, у фітнес-клубах або тренажерних залах.

 

Моделі, призначені для професійного використання, мають більш потужний двигун, а також підвищену зносостійкість всіх важливих вузлів. Такі тренажери допускають експлуатацію в режимі 24/7 (24 години на добу 7 днів на тиждень). Зрозуміло, професійні бігові доріжки можна використовувати і вдома. Ймовірність їх передчасного виходу з ладу вкрай мала. Однак за перераховані переваги доведеться заплатити досить істотну суму.


Максимальна вага користувача


Максимальна вага спортсмена, при якій можливе безпечне використання бігової доріжки.

 

Більшість моделей дозволяє займатися бігом чи спортивною ходьбою людям з вагою до 150-160 кг, тобто дуже широкому колу тренуючих. Якщо вага хоча б одного з передбачуваних користувачів перевищує ці показники, варто звернути увагу на професійні моделі.


Максимальна швидкість

Максимальна швидкість руху бігового полотна.


Зазвичай це значення не перевищує 16 км/год для домашніх бігових доріжок і 25 км/год для професійних моделей. Для середнього і високого рівня фізичної підготовки рекомендується вибирати моделі, здатні прискорюватися до 16 км /год. Таким чином, можна встановлювати більшу кількість різних рівнів навантаження під час тренувань.

Непідготовленим спортсменам не рекомендується відразу включати максимальну швидкість, оскільки це може спровокувати зрив з бігового полотна, що загрожує травмами. Тим, хто використовує бігову доріжку вперше, варто починати заняття з невеликої швидкості, щоб поступово адаптуватися до бігу на тренажері.


Потужність двигуна


Потужність двигуна електричної бігової доріжки.


При бігу людина надає на полотно навантаження, істотно (іноді вдвічі) перевищуючу його власну вагу. Тому важливо, щоб потужність двигуна була не менше 1.5 к. с. Моделі потужністю до 2 кінських сил призначені тільки для домашнього використання. Двигуни 2-2.5 к. с. найчастіше встановлюються на тренажерах любительського класу, більше 2.5 к. с. - на напівпрофесійні і професійні моделі. Як правило, чим потужніший двигун, тим рівномірніше буде хід бігового полотна, вища максимальна швидкість, більше дозволена вага спортсмена. Слід врахувати, що іноді в характеристиках доріжки вказується пікова потужність, в той час, як важлива постійна потужність, з якою тренажер може працювати протягом тривалого часу тренувань. Її зазвичай вказують на самому електромоторі.


Ширина бігового полотна


Ширина бігової платформи.


Як правило, чим ширше бігове полотно, тим комфортніше проходять тренування. У простих моделей економ-класу ширина зазвичай становить 38-40 см, більш дорогі доріжки оснащуються платформами шириною 40-45 см, а для професійних моделей оптимальна ширина 45-50 см. Варто пам'ятати, що чим ширше бігове полотно, тим більше місця займає тренажер. Доріжку ширше є сенс вибирати в тому випадку, якщо плануються заняття дуже великих людей, при цьому не варто забувати про максимальну допустиму вагу користувача.


Довжина бігового полотна


Довжина бігової платформи.

 

Бігове полотно являє собою кільцеву стрічку, надіту на два вала і обертову на них. Розмір полотна повинен бути достатнім для того, щоб не оступатися на тренуваннях. З іншого боку, більш довге полотно вимагає більшої потужності мотора, що відчутно впливає на ціну тренажера. Зайва довжина доріжки далеко не завжди виправдана: оптимальною вважається довжина близько 125 см. Крім того, розміри полотна визначають габарити самого тренажера, що важливо в умовах домашньої експлуатації. Щоб визначити оптимальний розмір полотна, є сенс випробувати бігову доріжку на практиці в магазині або у фітнес-залі.


Регулювання кута нахилу


Спосіб зміни кута нахилу бігового полотна.


Розрізняють ручний і автоматичний способи регулювання. У всіх механічних і найбільш простих електричних моделей нахил бігової платформи змінюється вручну - перед заняттям спортсмен повинен зафіксувати передню частину доріжки на одному з можливих рівнів.

Дорожчі електричні моделі дозволяють змінювати кут нахилу автоматично-досить натиснути кнопку на панелі управління. Другий варіант, безсумнівно, більш зручний. Деякі тренажери можуть змінювати кут нахилу безпосередньо в процесі тренування - по команді користувача або за заздалегідь заданою програмою.


Максимальний кут нахилу


Максимальний кут нахилу бігового полотна.

 

Для імітації бігу або ходьби по пересіченій місцевості більшість бігових доріжок мають можливість зміни кута нахилу. Чим більше кут нахилу, тим більше зусиль потрібно на подолання дистанції. Деякі доріжки дозволяють змінювати нахил безпосередньо в процесі тренування за бажанням користувача або на основі попередньо заданої програми.


Відображення витрат калорій


Можливість виведення на дисплей бігової доріжки інформації про витрачену енергію (зазвичай в кілокалоріях).

Як правило, відображуване значення дуже приблизне і не враховує індивідуальних особливостей людини. Однак для орієнтовної оцінки ці дані можуть бути корисні.


Вимірювання пульсу


Наявність вбудованого чи поставляючого в комплекті з тренажером приладу для вимірювання пульсу.

Значення частоти серцевих скорочень, які необхідно підтримувати під час занять спортом, залежать від поставленого завдання: спалювання жиру, тренування витривалості і підтримання загального тонусу потребують різного рівня навантажень. Оптимальна частота пульсу залежить також від віку займаючого і ряду інших параметрів. Ці та подібні аспекти краще уточнювати у тренера або лікаря.

Для забезпечення контролю процесу тренування використовуються датчики пульсу. Датчики бувають декількох видів в залежності від частини тіла, з якою вони стикаються: кріпляться до мочки вуха, нагрудні, поясні або вбудовані в ручки тренажера. Кожен з цих варіантів має свої переваги і недоліки.


Кількість програм тренування

Максимальне число програм тренування, в тому числі власних програм користувача (актуально для моделей, що дозволяють їх створювати).

Чим більше програм, тим простіше підібрати ту, яка оптимально підходить конкретній людині для досягнення поставленої мети в заданий період часу. Альтернативою великої кількості встановлених виробником програм є можливість створювати їх самостійно.


Популярні виробники бігових доріжок

AppleGate, Body Sculpture, Carbon Fitness, Clear Fit, DFC, FAMILY, HouseFit, NordicTrack, Oxygen, ProForm, Sport Elite, Svensson Body Labs.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації