СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо краще вибрати бігову доріжку чи еліптичний тренажер?


Бігова доріжка - далеко не єдиний можливий спортивний снаряд для дому. Гідна альтернатива їй - велотренажер або еліпсоїд.

Про вибір між біговою доріжкою і вело імітатором ми вже писали, тепер поговоримо про особливості іншого згаданого тренажера.

 

Що ефективніше - бігова доріжка чи еліпсоїд?


що краще бігова доріжка або велотренажер

В принципі, домогтися результатів у плані зниження ваги і збільшення витривалості реально, займаючись на будь-якій кардіоконструкції (або взагалі без неї - просто на стадіоні).

Можливо, ви вже читали статтю про користь бігової доріжки. Велика частина описаних в ній публікації корисних ефектів пристрою застосована і до еліптичного тренажера.

Однак очевидно також, що одним людям все ж краще підходить еліпсоїд, а іншим – бігова доріжка. Як же зробити вибір? Що оптимально саме для вас?

Порівняння двох варіантів
Пояснимо, що таке еліпс-тренажер. Це спеціальний механізм з платформами для ніг і з рукоятками, за які можна триматися руками. Ноги в ході роботи описують овал, руки рухають рукоятки вперед-назад, ніби орудують лижними палицями.

Природно, рухи робляться з регульованим опором.

Ну а тепер - конкретні поради, які допоможуть вам порівняти пристрої для домашнього кардіо.

 

Особливості еліпсного тренажера

 

Еліпсоїд варто купити, якщо:

  • Вам погано дається правильна техніка бігу (рухи на даному виді тренажера прості і різноманітні, будь-яких навичок не потрібно взагалі).
  • У вас є проблеми з суглобами, які вимагають уникати ударного навантаження (рух платформ плавний).
  • Для вас дуже важлива безпека - наприклад, якщо до снаряду будуть мати доступ діти (як правило, напруга в пристрої дуже невелика, деталі не будуть рухатися мимовільно).
  • Для вас важливо заощадити електроенергію або мати можливість займатися без електрики - наприклад, на дачі (з іншого боку, механічні бігові доріжки теж не споживають струм).
  • У вас досить висока мотивація для занять - тобто, ви хочете тренуватися і вам не потрібні додаткові стимули. На біговій доріжці полотно рухається само собою - а ви просто йдете по ньому (ходьба - не такий вже поганий варіант тренування), тому що у вас немає вибору. Можна взагалі забути, що ви тренуєтеся. З еліпсоїдом ж потрібно постійно докладати зусиль.

Примітні риси бігової доріжки


Тепер зайдемо з іншого боку. Бігова доріжка краще еліптичного тренажера, якщо:


  • У вас немає проблем з суглобами і ви непогано бігаєте.
  • Ви збираєтеся застосовувати інтервальне тренування (на доріжці легше точно дозувати навантаження в короткі проміжки часу).
  • Для вас важливі додаткові стимули, "підштовхуючі" до занять (див. вище). Слід зауважити, що зазвичай біг більш різноманітний, ніж обертання педалей" еліпсоїда і відповідно, більш цікавий, захоплюючий.
  • Вам хочеться використовувати різноманітні, складні тренування і насолоджуватися усіма перевагами просунутого комп'ютера.
  • Треба діставати тренажер тільки на час занять. Еліпсоїдний агрегат зазвичай стаціонарний, а модельний ряд складних доріжок досить багатий.

Сподіваємося, що тепер вам зрозуміла різниця між біговою доріжкою і еліптичним тренажером. Якщо сумніви все ще не розвіяні, рекомендуємо заглянути на який-небудь форум і почитати відгуки користувачів того й іншого кардіотренажера.

Вибирайте і купуйте пристрій, який по-справжньому вам підходить! Удачі!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації