СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВимірювач пульса (кардіодатчик) для тренувань


В матеріалах даної рубрики ми неодноразово підкреслювали, що рівень пульсу під час тренувань - один з ключових контрольних показників, причому не так важливо, яким саме видом кардіотренування ви займаєтеся - крутите педалі на велотренажері чи біжите по рухомому полотну.

Детальніше про робочий рівень ЧСС читайте в статті про цільові зони, тут же піде мова про інші суто практичні питання:


  • Чи завжди потрібно міряти пульс під час занять?
  • Яким повинен бути "правильний" вимірювач пульсу?
  • Чи можна довіряти вбудованим в рулі тренажерів датчикам і чому?
  • Про що ще потрібно пам'ятати?

Вимірювач пульса (кардіодатчик) для тренувань

Чи обов'язково вимірювати пульс під час тренування?


Взагалі-то ні. Мільйони людей цілком обходяться без цього - мало хто бере з собою пульсомір, бігаючи навколо будинку чи в парку, здійснюючи дальню велосипедну прогулянку.

Однак можна поглянути на ситуацію з іншого боку. Якщо ви поцікавитеся, а чи допомагає кардіодатчик для занять спортом вправлятися ефективніше, швидше досягати поставлених цілей, відповідь буде ствердною. Вимірювач частоти серцевих скорочень дуже бажаний, якщо:

Ви хочете домогтися тренувального ефекту в максимально короткі терміни і при цьому не нашкодити здоров'ю, не дуже різко вийти за рамки темпу, який вам під силу.
Ви ставите конкретні цілі (скинути стільки-ті кілограми, збільшити витривалість, навчитися довго зберігати рівне дихання), а не просто бігаєте для загального оздоровлення, задоволення і підтримки себе у формі.
Ви виконуєте програму тренувань, "зав'язану" на певний рівень пульсу - наприклад, таку, як програма для схуднення з допомогою бігу.


Який кардіодатчик показує справжній пульс?


Точність показань пульсоміра залежить від багато чого. В першу чергу, звичайно, значення має якість "начинки" приладу (з чого він зроблений).

Друга важлива умова високої точності - правильне розташування датчика. Досить достовірними даними про ЧСС нас зуміють забезпечити сенсори, розташовані на зап'ясті (традиційне місце вимірювання пульсу), горлі (там, де близько до шкіри йдуть сонна і інші великі артерії), а також на вказівному пальці.

Прилади виготовляють у вигляді кільця на палець, браслета-напульсника на руку, апарату на груди і ін. Цікавий варіант - годинник з кардіодатчиком, які міряють і час, і ЧСС. Що вибрати - вирішуйте самі, адже принцип роботи згаданих пристосувань схожий.

Попереджаємо тільки: хороший датчик повинен бути досить дорогим - краще не розглядати моделі з дешевою ціною.

Придбати лічильник для виміру пульсу неважко - товар є в асортименті практично будь-якого великого магазину спорттоварів.

Дещо складніше буде знайти хіба що кардіодатчик з вимірюванням тиску (так-так, зустрічаються і такі чудеса техніки).


Чи потрібен пульсомір, якщо на тренажері є вбудований датчик?


Найчастіше-потрібен. Стаціонарні прилади, розташовані на рукоятках і упорах тренажерів (не тільки бігових доріжок), в більшості випадків не дозволяють виміряти ЧСС з належною точністю.

У дешеву модель навряд чи будуть ставити додатковий (до основного завдання-рухати полотно!) прибамбас ціною в 35-70$, значить, "начинка" датчика, ймовірно, виявиться дуже простенькою.

Але і дорожнеча модель аж ніяк не гарантує точність вимірювача пульсу.

Датчик подібного роду оцінює рух крові в долонях, а на долоні немає особливо великих судин з вираженим пульсом. Врахуйте ще, що під час тренування руки потіють і шкіра стає слизькою. Пристрій мимоволі працює зі збоями.

Биття за замовчуванням виходить нечітким, і результат виявляється дуже умовним. Наручний вимірювач, що надягається на зап'ясті, чи нагрудний датчик куди надійніший.


Що ще треба знати?


Наостанок підкреслимо, що цільова зона пульсу у кожного своя.

Всі ми різні - по вазі, по витривалості, за загальним станом здоров'я. Будьте вкрай обережні, намагаючись триматися в "потрібній" зоні ЧСС - може виявитися, що вона вам поки не по зубах або взагалі небезпечна. І - не лінуйтеся звернутися до лікаря чи тренера.

Сплативши хоча б одну консультацію фахівця, ви заощадите багато часу і нервів.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації