СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКористь бігової доріжки для здоров'я людини


Очевидно, що спорт, фізкультура, фітнес розвивають організм, але як саме? Чого ви досягнете, якщо будете щодня займатися, скажімо, бігом? Користь бігової доріжки для здоров'я людини прирівнюється з бігом на стадіоні, єдина відмінність, це зручність, того що ви маєте можливість це робити дома і дивитись телевізор. Також ви можете бігати в любу погоду, адже дома у вас не паде ні дош ні сніг.


Бігова доріжка користь від занять


користь бігової доріжки для здоров'я людини

Ось на які ефекти варто розраховувати:


  • Тренування м'язів (докладніше про те, які м'язи працюють на біговій доріжці).
  • Збільшення витривалості, зміцнення серцево-судинної і дихальної систем - за даними Департаменту охорони здоров'я США, за 10 років моди на оздоровчий біг на території країни в 2,5 рази знизилася смертність від інфаркту.
  • Пристосування організму до інтенсивної роботи в умовах дефіциту кисню (це знову ж можна назвати розвитком дихальної системи, але тут наслідки швидше на біохімічному рівні: кожна клітина тіла вчиться краще, раціональніше використовувати кисень і поживні речовини, вчиться "економити").
  • Скидання зайвої ваги, спалювання зайвих калорій - причому бігова доріжка сприяє знищенню жирових відкладень на всьому тілі, прибирає целюліт і на ногах, і на сідницях, і на боках.
  • Позбавлення від стресу. Біг - це абсолютно природний вид рухової активності людини, він заспокоює. У прагненні наздогнати за рухомим полотном (якщо воно саморушне - в разі електричної доріжки) є елемент змагання, боротьби з самим собою. А в боротьбі якраз і вихлюпується агресія, витрачаються непотрібні негативні емоції. Крім того, тривале (необов'язково інтенсивне) фізичне навантаження призводить до викиду ендорфінів-гормонів задоволення.
  • Підвищення працездатності. Хороший відпочинок (активний відпочинок!) завжди допомагає взятися за справу з подвоєною енергією.

І це ще не повна відповідь на питання "Яку користь приносить бігова доріжка"; список можна продовжувати.

Наприклад, вчені з Бостонського університету нещодавно довели, що регулярний біг здатний уповільнити одне з найважливіших проявів старіння організму - вікове зменшення головного мозку.

А ось ще приємний факт - з книги Л. Капілевича і В. Андрєєва " Здоров'я і здоровий спосіб життя":

"При русі, особливо бігу, виникають вібрації, які стимулюють рухову активність кишечника, що є профілактикою запорів".


Як уникнути небажаних результатів?


Розмірковуючи про користь кардіотренажера, необхідно пам'ятати, що будь-які фізичні навантаження можуть бути і шкідливі.

Щоб запобігти негативним наслідкам від бігової доріжки, уважно вивчіть статтю про ударне навантаження на суглоби.

Вкрай важливо переконатися у відсутності протипоказань до бігу (про них читайте ось тут). Позитивний ефект від бігу буде проявлятися в повній мірі тільки якщо ви дотримуєтеся правил занять фізкультурою.

Загалом, рекомендуємо не поспішати, не залишати без уваги навіть найменші сумніви.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації