СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВідновлення м'язів


Система відновлення м'язів включає два взаємозалежні чинники.

А саме:


- відновлення енергетичного потенціалу клітин;

- відновлення, власне, клітин м'язової тканини (міофібрили і метахондрії).


Ці чинники особливо важливі, коли йдеться про інтенсивні аеробні навантаження, які, як відомо помітно "висушують" енергетичні запаси організму і руйнують швидкі (білі) м'язові волокна.


Відновлення енергетичних запасів клітин


Існують неписані правила "Не тренувати м'язи однієї групи частіше, ніж раз на тиждень", а також "Перерва між навантаженнями повинна складати близько 48 годин". Що дають нам ці правила, яке смислове навантаження в собі несуть? Ви не замислювалися, чому багато їх свято дотримують?

відновлення мязів

А відповіді на ці питання нам вже можуть дати дослідження учених. Саме вони досвідченим шляхом підтвердили, що на відновлення енергетичного потенціалу клітин до суперкомпенсації, тобто максимуму, повинно пройти від 48 до 96 годин. Яким чином відбувається цей процес? За цей час в м'язах і печінці людини повинно статися накопичення Глікогену - полісахариду, утвореного залишками глюкози. Ось він те і утворює той енергетичний резерв, який мобілізується при необхідності заповнити нехватку глюкози. При анаеробних вправах, які виконуються за рахунок енергії, запасеної в м'язовій масі, першим розщеплюється креатинфосфат, а вже за ним глікоген, який є основою м'язової енергії оскільки запаси креатифосфата в м'язовій масі дуже малі. Як вивід: під час інтенсивних тренувань енергетичний запас клітин, у вигляді глікогену, виснажується і для його відновлення і потрібна перерва 48-96 годині.

Ріст м'язової маси в період відновлення енергетичного потенціалу клітин не відбувається.


Відновлення клітин м'язової тканини (міофібрили і метахондрії)


Що таке міофібрили і метахондрії - це ті компоненти клітини і м'яза, які беруть участь в "ремонтних роботах" по відновленню м'язової тканини.

Відновлення клітин м'язової тканини відбувається, в середньому, впродовж 10-14 днів. Звичайно, цей термін умовний, усе залежить від індивідуальних особливостей організму, а також від інтенсивності програми навантажень. Для відновлення м'язових клітин достатні 7 днів відпочинку, тому другий тиждень рекомендується працювати з 60% - 70% звичайної ваги. Але знову ж таки, це усе дуже індивідуально. Таким чином, в другий тиждень ми надолужуємо першу і не даємо м'язам досить розслабитися, щоб зруйнуватися знову.

Ці викладення раніше нікого не цікавили, як приклад можна привести методику тренувань Джо Вейдера, вона в корені помилкова, але мала свої результати. Інший тренер Майк Ментцер написав книгу "Супертренінг" де детальніше виклав усі питання, які ми розглянули, і запропонував свою методику тренувань. Але про цю методику наступного разу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації