СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМасаж для м'язів


Дослідники в Університеті McMaster виявили, що короткий 10-хвилинний масаж допомагає зменшити запалення в м'язах.

Масаж має потенціал, він може не лише зняти втому у спортсменів, але і може ефективно боротися із станом хронічного запалення, такого, як артрит або м'язова дистрофія, так стверджує аспірант кафедри кінезиологіїї McMaster.

Масаж для м'язів

Хоча масаж добре відомий в якості терапії для зняття м'язової напруги і болю, дослідники вирішили розібратися грунтовніше, і дізнатися, як він запускає біохімічні датчики, які можуть відправляти сигнали для зняття запалення в м'язових клітинах. Крім того, масаж м'язів зачіпає енергетичні центри клітин, які відіграють важливу роль в зціленні.

Дослідники вирішили першими "заглянути" всередину м'яза і побачити, що відбувається з ним під час масажу. Вони визначили, що м'яз під час масажу розтягується, і це зменшує запальну реакцію клітин, як наслідок, масаж може бути корисним для відновлення після травми.

Для дослідження вчені вибрали 11 чоловік, вони повинні були займатися на велотренажері 70 хвилин, до такої міри, що не могли вже зробити і одного руху. Потім вони відпочивали впродовж 10 хвилин. Під час відпочинку масажист наносив невеликий шар масла на обидві ноги, але масаж робив тільки на одній нозі на протязі 10 хвилин, використовуючи різні методи реабілітації.

Біопсія м'язів була зроблена з обох ніг (чотириглавого м'яза) і потім повторно через 2,5 години. Дослідники виявили зменшення запалення в масажованій нозі.

Всього за 10 хвилин масажу можна було отримати значний ефект, це не дивлячись на те, що фізичне навантаження було істотним. Результати показують нам, що масаж притуплює біль в м'язах, включаючи ті ж біологічні механізми, як більшість ліків від болю, і може бути ефективною їх альтернативою.

Враховуючи, що мітохондріальна дисфункція пов'язана з атрофією м'язів і інших процесів, таких, як резистентність до інсуліну, будь-яке лікування, яке може поліпшити функції мітохондрій може бути корисним.

Ці дослідження є лише першим кроком у визначенні кращої терапії для сприяння відновленню різних м'язових травм. Також не однозначним є твердження, що масаж допомагає виведенню молочної кислоти з м'язів. Усе це вимагає ще одного дослідження, а доки ясно одно, масаж після посиленого фізичного навантаження - приємна терапія проти болю.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації