СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕ 


В процесі напруженої м'язової діяльності в результаті посилення енергетичного обміну і інтенсифікації виділення продуктів метаболізму настають значні зміни внутрішнього середовища організму, стомлення, що характеризуються станом, - тимчасовим зниженням працездатності. Це є свого роду захисною функцією організму.

При різній м'язовій діяльності у зв'язку з індивідуальними особливостями і рівнем підготовленості, провідною ланкою в розвитку стомлення може опинитися будь-який орган (чи функція), можливості якого не відповідають навантаженню, що пред'являється.


Ключові методи і засоби відновлення спортсменів


Засоби відновлення після навантажень

Заняття з додатковою вагою, активна фізична робота на тренажерах ставлять організм в складні умови, коли для боротьби із стомленням необхідно застосовувати найбільш ефективні відновні прийоми. При цьому в різноманітному комплексі заходів, що підвищують ефективність відпочинку після напружених навантажень, великого значення набувають фізіотерапевтичні і медико-біологічні засоби відновлення після навантажень: масаж, теплові і водні процедури, харчування, вітамінізація та ін.

Ці високоефективні засоби відновлення спортсменів сприяють зняттю загального і місцевого стомлення, як найшвидшому заповненню енергетичних ресурсів, посиленню білкового синтезу. Вони ж допомагають відновити функції регулюючих механізмів, активізують і стимулюють швидку реабілітацію.

Незважаючи на широке застосування більшості відновних засобів, в практиці атлетизму ще не склалося чітке уявлення про їх ефект, пов'язаний з оптимізацією відновних процесів. Тому спортсмени і тренери використовують методичні рекомендації з різноманітних видів спорту і інших областей діяльності людини.

У укладенні також хочеться ще раз нагадати, що типовою помилкою новачків є ігнорування реабілітаційних процесів. Рядовий новачок зазвичай помиляється, вважаючи, що його м'язи ростуть на тренуванні, а не після нього, в слідстві чого він виснажує себе тривалими багато годинними тренуваннями, а потім, нормально не відпочивши, знову поспішає в зал. Після якогось тривалого часу "такого накача", він починає з нерозумінням задаватися питанням: "Чому ж я не росту"? - А коли ти давав своєму організму рости? Ти ж адже його безперервно мучив, виснажуючи усе новими і новими навантаженнями.

Кожен спортсмен повинен знати, що м'язовий ріст відбувається після тренування! А не в його процесі! А, отже, питанням відпочинку і реабілітації організму треба приділяти не менше уваги, чим безпосередньо тренінгу!

Навіть оселившись в залі, не злізаючи з тренажерів, проводячи там усі свої дні і ночі безперервно, без відновних процедур, повноцінного сну і хорошого відпочинку не видно Вам ніякого м'язового росту, як своїх вух! - майте це на увазі.

До речі протягом теми хорошого відпочинку не забувайте і про активні його варіанти, які також мають важливе значення. Активний відпочинок дозволяє розслабитися психологічно, духовно і емоційно, зняти напругу, що накопичилася, весело провести час. Тому намагайтеся частіше вибиратися на природу. Пісні біля багаття, купання в природних водоймах, сонячні ванни, цвірінкання птахів, насичене киснем повітря лісу - усе це лише позитивно відібється на Вашому відновленні. Намагайтеся не упускати можливість взяти участь в черговому турпоході, груповому велопробігу, рухливих командних іграх з м'ячем і інших варіантів активного проведення часу таких, як пейнтбол, страйкбол, лазертаг. Робота в команді, жадання перемоги і азарт нададуть Вам новий заряд енергії і сил, таких необхідних для наступних монотонних тренувань в тренажерному залі. Вчіться відпочивати правильно! Адже це теж ціла наука!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації