СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕІсторія про створення і використання стероїдів


Тестостерон – це один з головних гормонів в чоловічому організмі, який відповідає за нормальний статевий розвиток, силу і ріст м'язової маси. Колись робилися спроби впровадження натурального тестостерону в організм для поліпшення чоловічого здоров'я. Але так як період його розпаду був зовсім коротким, ніяких позитивних результатів не було. З роками ситуація змінилася, і «хіміки» знайшли більш прийнятний метод підняття рівня тестостерону в організмі. Вони розробили препарати, які підвищували тестостерон і мали довгий період розпаду. Ці препарати називаються анаболічні стероїди.


Включно до 1930 року ніхто навіть не підозрював, що тестостерон і нарощування м'язової маси якось пов'язані між собою. Але випадково, двоє вчених, які проводили багато експериментів на цьому терені, дізналися, що тестостерон (при правильному використанні) може в дійсності збільшувати м'язову масу. Ходили навіть чутки, що німецька армія (під наказом Гітлера) вживала штучний тестостерон для більшої агресивності і сили. Але це всього лише чутки. Достовірної інформації на цей рахунок немає.


Отже, історія розвитку анаболічних стероїдів.


Коли стало відомо, що для чоловіка і підтримання його статевих органів необхідні статеві залози, тоді вчені почали бити на сполох і шукати препарат, який зможе допомогти підняти рівень тестостерону в крові.

Почалося це все з звичайних дослідів над тваринами. Спочатку відомий вчений Бертольд видаляв яєчка птахів (півня). Після цього впливу бідні звірі втратили ознаки чоловічих особин цього виду. Через цей досвід стало відомо, що тільки завдяки статевим залозам чоловік залишається чоловіком. Далі, після ще одного ряду дослідів Бертольд дізнався, що статеві залози якимось чином мають дію на кров і в цілому на весь організм – ось так і було покладено початок до виготовлення анаболічних стероїдів.

Спочатку «хіміки» виготовляли натуральний тестостерон з тварин залоз. Починаючи з 1935 року гормон вдалося виробляти в очищеному вигляді. У 1936 році польський вчений Ружичка почав виготовляти тестостерон з холестерину. За його прикладом пішли ще двоє фармацевтів. З цього моменту і почалася історія вироблення анаболічних стероїдів. Тестостерон – це головна складова частина всіх анаболіків.


Коли анаболічні стероїди почали використовуватися в спорті


діанаболметандростенолон

Світовий чемпіонат, який проводився в 1954 році, мав багато переможців з Радянського Союзу. Спортсмени і тодішньої «великої» країни займали перші місця у всіх вагових категоріях. Їх головного тренера питали чому так відбувається, а той сказав, що при підготовці своїх важкоатлетів застосовується тестостерон, який вводиться внутрішньо м'язово. Правда це чи ні, але американські вчені почали замислюватися про те, щоб знайти такий препарат, який допоможе американським спортсменам перемогти нарешті Радянський Союз.

Після чергового провалу на Чемпіонаті Циглер (головний тренер збірної з важкої атлетики) став давати своїм підопічним тестостерон при кожному тренуванні. Він знаходив все нові методи синтезувати речовину, яка прибавляла сили навіть більше, ніж тестостерон.

Тому в 1956 році був створений препарат, який популярний і в наш час, під назвою Діанабол (Метандростенолон). Культуристи Циглера були набагато сильніші і більші інших американських спортсменів, тому Діанабол придбав всесвітню популярність. Аж до 1967 року анаболіки застосовувалися важкоатлетами постійно і у великих дозах, тому у деяких спортсменів було «передозування» і погіршення стану здоров'я.

Таким чином, у 1967 році вийшов закон про заборону розповсюдження анаболічних стероїдів в спортивних цілях.


Олімпійські ігри і стероїди.


Перед тим, як заборонили використовувати стероїди в спортивних цілях, німецькі атлети повністю залежали від анаболіків. НДР запустила план по створенню нових анаболічних стероїдів шляхом синтезу для німецьких спортсменів. Може хтось і думав, що це все дурниці, але незважаючи на свої маленькі розміри, Німеччина була одна з перших країн, яка займали перші місця на Олімпійських іграх серед атлетів. Іноді німці забирали додому більше медалей, ніж американці і спортсмени з Радянського Союзу. У 1972 році ввели так звану «перевірку», яка проводилася безпосередньо перед змаганнями для того, щоб подивитися чи немає в крові спортсмена тих самих анаболічних стероїдів.

Але німці все одно були попереду. Вони виробляли такий препарат, який виходив з організму лише через три дні після останньої ін'єкції. Тому аналіз МОК (Міжнародний Олімпійський Комітет) був німецьким атлетам не страшний. Вони продовжували вживати стероїди відразу ж після Олімпіади.

Ніхто не міг викрити німців аж до 1989 року. Ненавмисно у всі ЗМІ потрапила інформація, що німецький уряд дозволяє вживати стероїди своїм спортсменам. У 1990 році це вже було доведено напевно. І саме із-за цього анаболічні стероїди стали чимось страшним і шкідливим для людського здоров'я.

У тому ж 1990 році анаболіки почали приписувати всім хворим, які страждають від раку та Сніду. А все із-за того, що такі люди швидко втрачали свою вагу, а так як стероїди здатні нарощувати м'язову масу — їх і обирали для підтримки стабільної ваги.


У Сполучених Штатах також почали приписувати стероїди важкохворим людям. Їх можна було отримати лише за рецептом. Але навіть і це не допомагало. Спортсмени все одно примудряються діставати собі потрібні препарати. Тому в 1988 році вийшов закон, який тягне за собою кримінальне покарання тим, хто нелегально продає і зберігає стероїди.

У 1990 році в США вийшов закон, у якому йдеться про те, що анаболіки стоять поряд з амфетамінами, медамфетамінами, опіумом і морфієм. За поширення стероїдів буде нестися точно така ж відповідальність, як за поширення амфетамінів чи опіуму. А все із-за того, що можуть бути різні побічні ефекти анаболічних стероїдів.

У відповідь різні організації (американська медична організація, Управління по боротьбі з наркотиками і т. д.) заявили протест через таке рішення. Цей процес тривав довго. У підсумку, спочатку 3 тисячоліття стероїди знову стають популярними серед спортсменів. Першими споживачами були бейсболісти. Напевно, із-за того, що перед грою у Вищій бейсбольній лізі не проводилося ніякої допінг-контроль.

З часом весь галас навколо стероїдів вщух. Зараз законодавство США свідчить про те, що анаболічний стероїд є всього лише лікарським засобом або гормональною речовиною, яка за своїм хімічним складом і фармакологічними властивостями не має відношення до тестостерону.

З усією доступною інформацією анаболічні стероїди все одно є дуже популярними препаратами серед спортсменів і любителів, адже вони дають певну допомогу при нарощуванні м'язової маси. Не треба їх боятися, але приймати їх варто тільки по інструкції і після перевірки стану здоров'я свого організму.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації