СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСпортивне харчування для збільшення сухої м'язової маси


Чи дійсно існує спортивне харчування для збільшення сухої м'язової маси? Змусити рости суху м'язову масу, не набравши при цьому ні грама жиру – нездійсненна мрія всіх атлетів. На жаль, набрати виключно м'язову масу неможливо, оскільки в нашому організмі всі процеси пов'язані один з одним. У той період, коли поживні речовини надходять у надлишку, це позначається на всіх тканинах і процесах – збільшується жировий прошарок, зростає м'язова маса, в клітинах утримується більше води.

Але все ж можна організувати процес набору маси так, щоб жирової тканини додалося в мінімально можливій кількості. Як це зробити? Дотримуйтесь наших рекомендацій.


Спортивне харчування і режим


В першу чергу необхідно вибудувати режим тренувань і харчування тут не існує чогось головного. Недостатня робота щодо якогось аспекту не приведе вас до очікуваних результатів.
Тренувальна програма питання грамотних тренерів, обов'язково звертайтеся до професіоналів! А ось на харчуванні ми зупинимося докладніше. Щоб набрати масу стежте за кількістю нутрієнтів – білків, жирів, вуглеводів. Принцип такий: м'язи ростуть при надлишку калорій і достатній кількості білка. Додайте мінімум 500 кілокалорій до вашого раціону (при якому ви не набираєте і не втрачаєте вагу) і стежте за тим, щоб білка було не менше 2 грам на кг маси тіла. Це база. Але існує багато тонкощів як збільшити швидкість набору і перетворити рекомендації в життя. І без спортивного харчування тут не обійтися.


Яке спортивне харчування необхідно для збільшення сухої м'язової маси?


Протеїн


Протеїнові коктейлі повинні бути присутніми у вашому раціоні, так як білка потрібно вживати не тільки достатню кількість, але і стежити за тим, в який час і який білок ви вживаєте. Не завжди, перед тренуванням і після нього є можливість з'їсти заздалегідь приготовлене м'ясо або яєчні білки, до того ж в даному випадку потрібна легко засвоювана їжа. Вживаючи до і після тренування саме протеїнові коктейлі, ви забезпечите свої м'язи високоякісним чистим білком, який допоможе вам відновиться і запобігти катаболізму.

Який протеїн кращий? Найвищою біологічною цінністю з точки зору амінокислотного складу має сироватковий протеїн. Крім того, це самий швидкий протеїн, тобто він засвоюється швидше за інших. Якщо вам потрібна порція хорошого білка на ніч або ви хочете замінити коктейлем один з прийомів їжі, вам підійде казеїновий або мультикомпонентний протеїн. Для вегетаріанців відмінним рішенням є соєвий протеїн, більш того, він є практично єдиною можливістю отримання необхідного білка для атлетів-вегетаріанців. Є й інші види протеїнівяєчний і яловичий. У всіх них свої плюси, все залежить від індивідуальних переваг і вашого бюджету.

Але якому б вигляді протеїну ви не зупинилися, довіряйте тільки перевіреним виробникам з хорошою репутацією і світовим ім'ям.


BCAA


Незамінні амінокислоти з розгалуженим ланцюгом послужать додатковим захистом від катаболізму і забезпечить м'язи будівельним матеріалом. Їх прийом особливо ефективний спільно з протеїном. Вони випускаються у формі порошку, капсул і таблеток, виберіть найбільш зручну для себе форму і приймайте рекомендовану дозу до, після, а іноді і під час тренування.


Гейнер


Послужить відмінною «паличкою-виручалочкою», коли немає можливості на повноцінний прийом їжі. Вибирайте гейнери котрі містять складні вуглеводи. Вживати гейнер можна також спільно з протеїновим коктейлем до і після тренування. Але з гейнерами варто бути обережними, особливо людям, які мають навіть невеликий надлишок зайвої ваги. Перевищивши норму вуглеводів ви ризикуєте набрати жиру більше, ніж потрібно. Однак це ідеальний продукт для ектоморфа.


Креатин


Вживання креатину додасть вам сили і витривалості. З його допомогою ви зможете максимально викладатися на тренуванні, а завдяки зниженню рівня молочної кислоти, м'язи довгий час не втратять працездатність. Почавши вживання креатину ви відразу помітите хороший пампінг і результативність. Найкращим рішенням буде прийом креатину до тренування разом з протеїном і bcaa. В не тренувальні дні приймайте креатин з ранку, разом з сніданком (вуглеводи допомагають кращому засвоєнню креатину).


Глютамін


Хоч глютамін і є умовно замінною амінокислотою, його додаткова порція необхідна при важких тренуваннях. Справа в тому, що при посилених навантаженнях, глютамін міститься в м'язах надходить в імунну систему, щоб організм адекватно впорався зі стресовим станом. Недоліком цього процесу є те, що в м'язах виникає його недолік, що уповільнює м'язовий ріст. Приймайте 15-20 грамів глютаміну під час періоду набору маси.


Тестостеронові бустери


Бустери тестостерону послужать вам відмінною підмогою в тренуваннях, підтримуючи енергетичний рівень за рахунок невеликого підняття природного тестостерону. Це препарати на основі рослин, тому абсолютно безпечні. До тестостеронових бустерів можна віднести: трибулус, ZMA, D-аспарагінова кислота, epimedium та ін. іноді вони зустрічаються як окремі добавки, а іноді входять до складу комплексних добавок.

Отже, скориставшись нашими рекомендаціями і грамотно застосовуючи продукти спортивного харчування, ви збільшите збільшення сухої м'язової маси і зменшити до мінімуму збільшення підшкірного жиру в період набору маси.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації