СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМолочна кислота


Думаю, багато хто з людей, що займаються в тренажерному залі, не раз чув про молочну кислоту в м'язах. Коли мова заходить про молочну кислоту, багато хто відразу вважає, що молочна кислота в м'язах не приносить нічого позитивного і, швидше, є побічним ефектом від тренувань.

Але, між тим, молочна кислота також сприяє позитивній енергетиці організму, допомагає в засвоєнні вуглеводів, а також служить для нашої печінки паливом при виробництві глюкози і глікогену.

Якщо говорити зрозумілішою мовою, то молочна кислота створена в нашому тілі, щоб допомагати у боротьбі із стресом.

"Виробництво" організмом молочної кислоти відбувається кожного разу, коли відбувається розщеплювання вуглеводів для наступного вивільнення енергії. І, чим швидше відбувається це розщеплювання, тим більше сильне вироблення кислоти спостерігається. З точки зору нашого організму, молочна кислота - це швидкий вид енергії, палива, використовуване тілом для підвищення результативності в процесі тренувань. Тому, молочна кислота впливає як на збільшення результатів, так і служить деяким сигнальним "гальмом", що з'являється у вигляді "болю" в м'язі.

Багато людей в процесі тренування обов'язково намагаються досягти почуття паління в працюючому м'язі. "Немає болю - немає росту"!, - саме так багато атлетів представляють показник "успішності" того або іншого тренування.

Вважається, що саме молочна кислота викликає це паління в м'язі. Можливо.

Але чи дійсне це паління і сприяє м'язовому росту? Ні! М'язи ростуть не із-за паління, а зовсім з інших причин. Для м'язового росту м'язове паління, по суті, даремне. Тому, цей принцип постійного м'язового паління не являється 100% -м чинником м'язового росту. І зовсім не обов'язково, що без "пекучих підходів" ви не ростимете. Як відбувається ріст м'язів можете почитати в наступній статті
Також багато хто вважає, що біль на наступний день після тренування викликає також молочна кислота. І починають думати про те, як вивести молочну кислоту?

Але в цьому немає ніякої необхідності, оскільки велика частина молочної кислоти, виробленої під час інтенсивного тренування, виводиться самостійно і дуже швидко.

До речі, саме з цієї причини, на етапі набору м'язової маси час відпочинку між підходами необхідно збільшувати до 3-5 хвилин. Це треба для того, щоб дати час на послаблення дії молочної кислоти.

Повертаючись до питання про те, що після тренувальний м'язовий біль викликаний присутністю великої кількості молочної кислоти, не є правдою.

Після тренувальний м'язовий біль жодним способом не пов'язаний з молочною кислотою. Ці больові відчуття пов'язані, в першу чергу, з "руйнуванням" м'язових волокон в результаті навантаження. Втім, детальніше про це в статті Чому болять м'язи після тренування?

Больові відчуття в м'язах із-за присутності молочної кислоти можуть спостерігатися лише в перші години після тренування. Далі ця кислота розщеплюється і виводиться з організму сама собою.

Усе решта відновлення вже не відноситься до чинників, викликаних молочною кислотою. У наступні години і добу, запальні процеси, "заліковування" м'язових волокон і наступний м'язовий ріст відбуваються без участі "молочно-кислих" процесів.


Як вивести молочну кислоту?


Щоб максимально швидко і повною мірою вивести молочну кислоту з організму після тренування, можна використовувати:


  • Відвідування сауни;
  • Гаряча ванна;
  • Збільшення прийому кількості рідини.

Ці 3 чинники дозволять атлетові ще краще "зробити" процес виведення кислоти. На перші два пункти треба витрачати не більше 10-15 хвилин. Причому, не рекомендується використовувати ці види тим людям, у кого є ті або інші захворювання (гіпертонія, цукровий діабет і інші). Якщо ви застосовуєте ванну, дивіться, щоб ділянка серця не була в гарячій воді - це не дуже корисно.

Подібні процедури можна провести відразу після тренування і 1-2 рази наступного дня, по 10-15 хвилин буде досить.

Що стосується підвищеного вживання рідини, то тут, думаю, також усе зрозуміло. Особливо рекомендується пити зелений чай, який є потужним антиоксидантом. Протипоказання в прийомі зеленого чаю відносяться до людей з підвищеним артеріальним тиском. Не дивлячись на те, що існує думка, що зелений чай не підвищує тиск - це не так!

У такому разі, якщо не зелений чай, то пийте просто більше простої води (негазованої). У день треба випити не менше 2-3 літрів води.


Молочна кислота може бути корисна


Користь молочної кислоти очевидна – це енергія. Саме вироблення молочної кислоти допомагає нам викладатися на тренуваннях для досягнення позитивного результату. Все це завдяки властивостям виробляти (синтезувати) глікоген з глюкози, а глікоген, як ви пам'ятаєте, це енергія.


Міфи про болі у м'язах


Впевнений, що кожен з нас коли-небудь відчував біль у м'язах на наступний день або через день) після активних фізичних навантажень. Будь то робота з лопатою чи довга ходьба. Чим більше навантаження, тим більше руйнування м'язів. Насамперед, це пов'язано з мікро руйнаціями наших м'язових волокон, а ніяк не з молочною кислотою, як деякі вважають. Молочна кислота викликає не біль, а печіння, і тільки в процесі фізичних навантажень.


Що робити, щоб молочна кислота не пекла

Єдиний спосіб зменшити печіння в м'язах під час виконання вправи, знизити кількість повторень до 8-12 і збільшити час відпочинку між підходами (від 30 секунд і вище). Якщо хочете уникнути печіння в м'язах, контролюйте інтенсивність тренувального процесу, і тоді ви рідше будете згадувати про молочну кислоту.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації