СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКурс анаболічних стероїдів


Перед тим, як перейти до питання, як правильно скласти курс анаболічних стероїдів, слід розглянути три основних поняття:


  • Стероїдні препарати, що володіють здатністю ароматизуватися або просто ароматизуючі. До цієї групи препаратів відносяться стероїди, здатні конвертуватися в естрогени. До них відносяться метилтестостерон, тестостерон і метандростенол.
  • Стероїди, не володіють ефектом ароматизації (не ароматизуючі). Ці препарати не можуть ставати естрогенами або ж ця здатність дуже мала. Серед цієї групи стероїдів можна відзначити прімоболан, болденон, оксандролон та інші.
  • Препарати, що володіють прогестагенною активністю. Стероїди даної категорії можуть впливати на прогестагенні клітинні рецептори, наприклад, тренболон.
Курс анаболічних стероїдів

Як складати курс без побічної дії


Всупереч поширеній думці, серед стероїдних препаратів практично немає небезпечних для організму. Просто необхідно дотримуватися відповідних дозувань. Однак для того, щоб абсолютно виключити можливість появи побічних ефектів, необхідно звернути увагу на деякі правила, яких слід дотримуватися, коли складається курс анаболічних стероїдів.

Коли до складу курсу входять препарати, що не володіють здатністю ароматизуватися, доповнювати його іншими речовинами не слід. У той же час, коли курс складається з ароматизуючих стероїдів, то слід додати інгібітор ароматази. Це дозволить запобігти появи гінекомастії та зменшить кількість надлишкової для організму рідини. Серед інгібіторів ароматази слід виділити:


  • Анастразол. Препарат продається в звичайних аптеках, правда має досить високу вартість. Його добова доза під час курсу становить 0.5 міліграма.
  • Екземастан. Препарат також реалізується в аптечних кіосках, проте коштує дорожче анастрозолу. Його добова доза дорівнює 12.5 мг.

Під час використання інгібіторів слід постійно контролювати показник вмісту естрадіолу. Не можна допускати його падіння нижче нормального рівня. Якщо це все ж сталося, то необхідно швидко знизити дозування або скоротити частоту прийому препаратів. Ідеальним буде показник, розташований біля верхніх меж допустимого рівня. Однак перевищувати ці порогові значення також не слід. Естрадіол є необхідним компонентом для підтримки нормального анаболічного фону.

Коли до складу курсів входять препарати з прогестагенною активністю, то краще почати приймати блокатори пролактину. Приймати ці речовини слід перед сном, а відносяться до цієї групи:


  • Бромокриптин. Це не дороге речовина, але при цьому має кілька побічних ефектів. Його щоденна доза становить близько 2,5 грама.
  • Каберголін. Він коштує дорожче попереднього, але побічні ефекти відсутні. Добова доза дорівнює 0.25 грама.

Також як і у випадку з інгібіторами ароматази, приймаючи блокатори, необхідно відстежувати рівень пролактину. Він повинен залишатися в межах допустимих значень. При зниженні рівня слід скоротити кількість прийнятих препаратів. Використовувати засоби цього типу слід залежно від виду стероїдів. Якщо курс заснований на анаболіках тривалого періоду дії, то блокатори слід використовувати після початку роботи стероїдів. Якщо ж курс анаболічних стероїдів заснований на коротких стероїдах, то блокатори приймаються одночасно з ними.

Перед описом правил складання курсу реабілітації, слід кілька слів сказати про гонадотропін. Це дуже важливий препарат, коли атлет використовує курс великої тривалості (понад 10 тижнів). Якщо курс короткий, то гонадотропін використовувати не потрібно. Основне завдання засобу, запобігти атрофію яєчок. Оптимальним застосування препарату протягом останніх двох тижнів, а дозування становить від 250 МО до 500 МО тричі протягом тижня. У разі дуже великого курсу (20 тижнів), гонадотропін краще застосовувати в середині курсу.


Після курсова реабілітація


Кожен курс анаболічних стероїдів повинен закінчуватися після курсовою реабілітацією. Це дозволить організму швидше відновитися і усунути можливі побічні ефекти. Серед препаратів, що використовуються в період реабілітації, слід відзначити наступні:


  • Тамоксифен. Це дуже сильний і недорогий засіб, але при цьому володіє деякими побічними ефектами.
  • Кломіфен. Володіє слабким впливом на організм і дорожчий тамоксифену, однак практично не має побічної дії.
  • Торемифен. Це новітній засіб, що не має побічних ефектів. Досить потужний і не дуже дорогий.

Необхідно відзначити, що під час відновлювальної терапії, коли курс анаболічних стероїдів завершено, необхідно використовувати лише один з трьох вищевказаних препаратів. На другий тиждень після курсової реабілітації можна додати трибестан, який є у вільному продажу.

Коли до складу курсу входили препарати орального застосування, то можна використовувати жовчогінні засоби, для максимального розвантаження печінки. Це можуть бути холосас або тиквеол. Крім цього варто перевірити стан печінки. Цей орган досить швидко відновлюється, проте багато що залежить від індивідуальних особливостей організму атлета.

На час початку проведення після курсової терапії має значення, який вид ефірів ААС використовується. При використанні довгих, терапію слід починати проводити через один або чотири тижні з моменту, коли курс анаболічних стероїдів завершиться. Якщо використовувалися ефіри короткої дії, то терапія повинна початися через один день після останньої ін'єкції.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації