СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАнаболічний процес в організмі


Саме розуміння того, що таке анаболічний процес, як він відбувається, для чого він потрібний, і як з ним пов'язано виробництво стероїдних препаратів, допомагає впоратися з такими поширеними в спорті проблемами як низький рівень андрогенів, зловживання анаболіками, хімічна токсикація, перетренування. Анаболічні стероїди придумують не просто так. Їх розробляють у відповідності з біологічними процесами, які протікають в нашому організмі, щоб впливати на них в свою користь. У цій статті ми розповімо про анаболічні процеси, розуміння яких допоможе зберегти дієвість гормонів.


Що таке анаболізм?


Анаболізм або анаболічні процеси – це процеси обміну речовин та синтезу таких елементів як амінокислоти, моносахариди, жири. Всі ці речовини життєво необхідні клітині, тому що вона росте і розвивається виключно за їх допомогою. Анаболічні процеси у нашому організмі відбуваються також за рахунок гормонів, які служать своєрідною приправою до страви. Одним з таких гормонів є тестостерон. Тестостерон – це прогормон з низькими андрогенними властивостями. Він відповідає за розвиток чоловічих зовнішніх ознак підвищеної волосатості, сексуальної поведінки, здатності запліднювати.

Дія тестостерону регулюється іншими гормональними речовинами. Їх баланс і визначає наші зовнішні ознаки. Андрогени можуть переходити з одного виду в інший. Наприклад, є такий гормон як дигідротестостерон, який є самим сильним чоловічим гормоном. Ще один гормон естроген, навпаки, відповідає за жіночі ознаки - фемінізацію. Медицина постійно намагається придумати нові препарати, які могли б регулювати поєднання гормонів, лікувати захворювання, пов'язані з гормональним пригніченням.

Зрозуміло одне – анаболічні процеси з такими гормонами, як естроген, тестостерон, дигідротестостерон впливають на те, як виглядає наше тіло, на його композицію, конституцію, на накопичення жиру і м'язове формування. Останнє, як ми пам'ятаємо, особливо важливо для бодібілдингу.


Як анаболічний процес впливає на організм


Чоловічі статеві гормони не тільки допомагають боротися з інфекцією, раком і опіками, але і впливають на синтез білка. Саме синтезу білка ми повинні бути вдячні за те, що м'язова маса збільшується, а кістки утримують такі елементи, як кальцій і магній. Ось чому стероїди, що впливають на збільшення чоловічого гормону, носять назву анаболіки - тобто препарати, які викликають відновні процеси і будівництво білка.

Щоб тестостерон був ефективний і безпечний, фахівці змогли створити штучний аналог, який не володіє «чоловічим» ефектом. Так з'явилися гормональні препарати, які називаються стероїдами. Анаболічні та катаболічні процеси, які протікають в організмі – важлива основа нашого існування. І ефективний м'язовий розвиток – лише мала частина того, на що діють ці процеси. Далі хотілося б розглянути стадії анаболічних процесів.


Стадії анаболічних процесів


Анаболічні процеси в організмі протікають у кілька стадій: першою стадією називають стимуляцію росту м'язової тканини, білків, клітин, а друга – завершення процесу. На першій стадії анаболічного процесу активізуються потрібні гормони і речовини, які змушують м'язи рости. Ці гормони називаються пептидами, наднирниковими препаратами, а також різними регуляторами. На другій стадії дія анаболічних стероїдів зменшується. Таким чином, відбувається анаболічний цикл, який дозволяє спостерігати приріст м'язів, активний ріст мускулатури і формування м'язового каркаса.

Розуміння анаболічних процесів допомагає правильно складати стероїдні курси, які включають в себе прийом тестостерону, інсуліну, дотримання білкової дієти, вживання жирних кислот, вітамінів, мінералів. Важливо розуміти, що якщо не виконувати одну з цих умов, то добитися хорошого результату буде неможливо. Ще один важливий момент – це розуміння причини м'язового розвитку. Воно було закладено в людину природою як механізм, який допомагає нам вижити, виконувати фізичні навантаження.

Анаболічні процеси мають свою тривалість. Це залежить від того, в яких умовах перебуває організм. Якщо спортсмен не тренується, а весь час проводить на дивані, то організм не бачить необхідності прискорювати ріст м'язової маси, адже людина не знаходиться в екстремальних умовах життя.


Тривалість анаболічних процесів

Тривалість процесів залежить також від того, скільки часу потрібно гормонам, щоб бути придатним і викликати приріст м'язової тканини. Всі гормони можуть впливати на тіло, як за допомогою коротких періодів, так і з допомогою довгих. Для спортсменів найвищий ефект мають короткі періоди, які точно потрапляють у ціль. Розуміння цих періодів допомагає керувати анаболічними процесами. Багато запитують, що буде, якщо не активізувати початкову стадію процесу в циклі? Відповідь проста – в такому випадку не вийде перейти до заключного етапу, а значить, наростити м'язи теж не вийде, не кажучи вже про те, що у спортсмена знизиться витривалість і сила.

Стероїди допомагають перейти до другої стадії анаболічного циклу одразу ж, не витрачаючи час на стимуляцію. Але треба розуміти, що спортсмену доведеться платити побічними ефектами і збоями в нормальному обміні речовин. У сучасному спорті дуже складно слідувати природному анаболічну циклу, так як цей процес дуже повільний. До того ж для ефективності потрібно дотримуватися дуже строгої дієти. Набагато простіше підібрати курс стероїдів, щоб прискорити нарощування м'язової маси.

Важливо знати! Підбором циклу та дози повинен займатися виключно навчений фахівець. Тільки так можна уникнути побічних ефектів від дії анаболіків.

Ми радимо вивчити анаболічні процеси в своєму організмі, розуміти, як відбувається цикл, для чого потрібні анаболіки, як вони діють на організм з точки зору хімії й фізіології. Розвиток мускулатури, нарощування м'язової маси – це математичний процес, у якого є свої змінні. Важливо дотримуватися кожного значення математичної формули, тоді ефект буде максимально безпечним і ефективним.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації