СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПеревтома це добре чи погано?


Більшість людей, які тільки приступають до занять таким цікавим спортом, як бодібілдинг дивляться на цей цікавий спорт декілька спрощено. Всього справ-то: ходи в тренажерний зал і тягай там залізяки, поки не набридне. І рано чи пізно почнеться м'язовий ріст. Так, ще треба багато їсти і приймати спеціальні спортивні добавки.

В принципі, якщо говорити грубо - те так воно і є. Але чому тоді у нас не так і багато Шварценеггерів і Катлерів? Та тому, що насправді усе набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Набагато.

Залишимо в спокої раціон харчування і спортивні добавки. Давайте повернемося до основ - до тренувального процесу. Як тренуються більшість любителів? Вони беруть якусь або вподобану програму (не важливо, хто її автор, Джо або Ментцер), і починають по ній тренуватися. А як тренуються? А як припаде. Не захотів - не пішов в зал. Захотів - пішов. І вони ніколи не звертають уваги на те, що в кожній програмі тренувань в кожній вправі є певна кількість сетів. І певна кількість повторень. А чому саме така кількість? Ніхто не замислюється, і коли в певні моменти атлет ловить кураж, він вважає, що треба робити в 2 рази більше повторень, чим сказано. І тренуватися буду щодня. Адже так буде краще! А ви впевнені, що не буде гірше?

Хочу вас розчарувати: якщо ви не стероїдний професійний бодібілдер, то ви собі зробите тільки гірше. Ви самі зупините ріст власних м'язів. Тому що настане перевтома. А що це таке? Перевтома це стан, який розвивається у людини внаслідок хронічного фізичного перенапруження. І, до речі, психологічного перенапруження теж. Тобто це те, що прийнято називати перетренірованістю.
Через те, що ви тренувалися більше, ніж треба, а відпочивали менше, ніж треба, ваші м'язи не устигали відновлюватися. І перевтомлювалися. Вони більше нездатні виконувати ту роботу, якою ви їх навантажуєте. Адже для того, щоб м'яз відпочив і повністю відновився, потрібен час. Для деяких м'язових груп цей час складає тиждень. Вони ще не відпочили і болять, а їх навантажують новою порцією заліза.

Якщо ви не "тупий качок", як прийнято вважати у обивателів, а думаючий спортсмен, що піклується про своє здоров'я, то ви повинні читати спеціальну літературу, яка видається. У глянсових журналах, де 95% - це фотографії і реклама, складно знайти чого-небудь корисного. Це в основному повна нісенітниця. Хоча і там можна знайти корисні речі. Іноді. Так от, якщо ви читаєте таку літературу, то напевно звернули увагу, що методика тренувань дуже змінилася за останні 20 років. І так, як тренувався Арнольд (про що він писав у своїх книгах), ніхто вже не тренується. А чому? Та тому, що учені давно з'ясували, що м'яз росте максимально ефективно не тоді, коли його навантажують з ранку до вечора. А тоді, коли його навантажили інтенсивно за короткий проміжок часу, і дали повноцінно відпочити. Якщо буде як-небудь інакше, то настане перевтома. І ріст повністю зупиниться.


Як побороти перевтому - цей застійний стан нашого організму?


Перед тим, як дати декілька корисних рецептів боротьби з перетренованістю, хочеться сказати ще ось про що. Перевтома - це не просто огидне самопочуття, відсутність бажання тренуватися і біль в усьому тілі. Якщо м'язи будуть постійно перевтомлюватися, то я вам гарантую в самий найближчий час отримання травми. При надмірному стомленні порушується нервова діяльність в м'язовій тканині. І стомлені м'язові волокна починають поводитися зовсім не так, як повинні вести. І при що найменшому більш-менш серйозному навантаженні вони просто лопнуть. Воно вам потрібно? Однозначно ні.

Тому, щоб не перевтомлюватися, в першу чергу, слід скоректувати тренувальну програму. Якщо у вас між тренуваннями 1-2 дні, але ви відчуваєте, що не відпочили повністю, збільште кількість днів відпочинку. Повірте, це треба для росту м'язової маси. Щоб не настало надмірне стомлення. Адже легше не допустити, чим потім лікувати.

Якщо ви вже успішно загнали свій організм в стан перевтоми, то усі тренування категорично слід припинити! Єдине, що можна собі дозволити - це ранішня зарядка, розтяжка і легкі аеробні вправи.

Саме у цей момент починаєш розуміти, наскільки корисна лазня. Ходіть стільки, скільки є можливості. А якщо в лазні є ще і масаж - то взагалі чудово.

Їжа. Оскільки у вас зараз в м'язах дуже мало глікогену, то необхідно поповнити його запаси. Природно, вживаючи вуглеводи. Але вибирати треба вуглеводи, у яких низький глікеміческий індекс. Тоді не буде стрибка інсуліну. Навіщо організму зайвий стрес?

Дуже важливі мінерали. Цинк і магній, в першу чергу. І вітаміни. Не пошкодить по приймати натуральні препарати від стресу (я сподіваюся, ви розумієте, що перевтома це дуже сильний стрес для організму). Наприклад, золотий корінь. Чи, кажучи по-науковому, так звана родіола рожева. І пийте зелений чай. У нім багато таніну. А він прекрасний засіб боротьби зі стресом.

Також потрібне постійне якісне насичення організму білком для поповнення так необхідних нам будівельних матеріалів для втомленої мускулатури. Тому доповнимо наші корисні поради по коригуванню харчування ще і, наприклад, комплексним протеїном Whey & Egg - відмінний варіант закрити це питання і навіть з лишком раз і назавжди.

Ну і найдієвіші ліки при перевтомі - це глибокий сон. Сон є кращим зміцнюючим засобом. Тим більше що уві сні відбувається пік вироблення гормону росту. А усі хімічні речовини, які з'являються від перетренованості, руйнуються. Вночі слід спати не менше 7 годин. Та і вдень пару годин не пошкодить.

У такому стані повного нічого нероблення і відпочинку організм знаходитиметься рівно стільки, скільки йому буде треба. Не бійтеся, що порушиться програма, і доведеться починати усе спочатку. Не припаде. Організм вам сам дасть знак, що все гаразд. А коли після тренування ви подивитеся в дзеркало, то ви не впізнаєте віддзеркалення. М'язи на навантаження реагуватимуть зовсім по-іншому. І будуть рости буквально на очах!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації