СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСпортивне харчування для кросфіту


Засновник кросфіта Грег Глоссман стверджує, що розроблена ним система тренує всі системи організму і розвиває абсолютно всі аспекти фізичної підготовки. Люди, які домоглися успіху в кросфіті - це люди з добре тренованою дихальною і серцево-судинною системою, розвиненою силою, потужністю, гнучкістю і практичні феноменальною координацією. Однак, щоб досягти таких показників, потрібні довгі місяці тренувань, які поступово будуть виводити ваш організм на новий рівень. Кросфіт – це свого роду філософія, яка вимагає граничної концентрації та дисципліни в питаннях харчування і тренувань.


Принципи харчування в кросфіті


Глоссаман розробив не тільки багатокомпонентну тренувальну програму, але і програму харчування, яка повністю виключає прості вуглеводи і не натуральні продукти, що містять барвники та інші шкідливі хімічні речовини). Деякі послідовники називають таку систему харчування «палеодієтою», тобто принцип будується на максимально природній для людини їжі, яку вона вживала ще до аграрного періоду.

Зразкове меню виглядає так: нежирні сорти м'яса, птиці і риби, свіжі овочі, трохи фруктів і крохмалю. І головне – ніякого цукру! Подібна система харчування визнана дієтологами здоровою і повноцінною, і вона чудово доповнюється добавками з арсеналу спортивного харчування для кросфіту, адже враховуючи наскільки колосальні навантаження на всі системи організму відчуває спортсмен, йому потрібно багато енергії, швидке і якісне відновлення та захист від травм.


Ефективне спортивне харчування: що підходить кросфітерам?


Не можна сказати, що якийсь тип спортивного харчування для кросфіту не рекомендований любителю кросфіту, всі його види в тій чи іншій мірі актуальні, відрізняються лише цілі та деякі особливості прийому.


Протеїн


В залежності від рівня навантажень, спортсмену потрібно від 1,5 до 2,5 грам білка на кг маси тіла. З їжі таку кількість отримати складно. Серед кросфітерів особливо популярний сироватковий протеїн як ідеальний відновник м'язової тканини після тренування і комплексний (багатокомпонентний) протеїн, якими можна повноцінно замінити прийом їжі, забезпечивши організм хорошою порцією високоякісного білка. У кросфіті не потрібно нарощувати надмірну м'язову масу, так як в цьому випадку можуть постраждати показники аеробної витривалості, але при її нестачі ви також ризикуєте не прогресувати в частині показників сили і потужності. Тому щоденна норма білка у кросфітерів практично така ж, як і у бодібілдерів, проте враховуючи інший характер тренувань, поліпшується якість і витривалість м'язів, а не об’єм.


Гейнер


Це не найпопулярніший продукт спортивного харчування в кросфіті, але тільки якщо ви строго дотримуєтеся палео дієти. Справа в тому, що палеодієта передбачає порівняно невеликої кількості вуглеводів, які ви з легкістю отримаєте зі звичайної їжі. У цьому випадку гейнер доцільно вживати тільки перед серйозними і тривалими навантаженнями. Причому гейнер краще вибирати з повільними вуглеводами, високим вмістом білка і середньою калорійністю. Якщо ж ви не дотримуєтеся палео дієти, то можете вживати гейнер як до, так і після тренування (для відновлення), а також в якості додатково прийому їжі.


Амінокислоти


Амінокислоти є надзвичайно важливим продуктом для кросфітерів, причому мова йде як про комплексні амінокислоти, так і BCAA. Головним «побічним ефектом» кросфиту є перетренованість, яка може настати з багатьох причин, але частіше із-за поганого відновлення. Регулярний прийом амінокислотних комплектів і BCAA дозволяє м'язам краще працювати під час всіх видів тренінгу і відмінно відновлюватися після. Рекомендується приймати три порції комплексних амінокислот протягом дня разом з їжею і BCAA до і після кожного тренування.


Передтренувальні комплекси


Оскільки кросфіт передбачає різнобічний, тривалий і високоінтенсивний тренінг, необхідно забезпечити свій організм додатковою енергією перед тренуванням. З цим завданням з легкістю впораються передтренувальні комплекси, що містять креатин, ряд амінокислот для живлення м'язової тканини (аргінін, цитрулін тощо), а також деякі містять стимулятори ЦНС. Прийом передтренувального комплексу дозволить вам викластися на 100% і швидше розвинути витривалість.


Креатин


Прийом креатину до тренування підвищить м'язову витривалість, дозволить швидше прогресувати в силових показниках і збільшить інтенсивність силової частини вашої програми. Залежно від індивідуальних особливостей, ви можете обмежиться предтренувальним комплексом, який містить креатин, а можете приймати креатин окремо перед тренуванням і вранці разом зі сніданком.


Післятренувальні комплекси


Як правило містять креатин з транспортною системою, акселератори синтезу білка (комплексні амінокислоти з формулою підвищеної засвоюваності), вуглеводи з низьким глікемічним індексом і ряд інших компонентів, покликаних привести в норму всі системи вашого організму. Вживати відразу після тренування.


L-карнітин


Л-карнітин вважається хорошим і безпечним жироспалювачем, проте в кросфіті його використовують швидше для збільшення показників витривалості і для захисту серцево-судинної системи. Приймайте порцію L-карнітину за півгодини до тренування, і ви швидко відчуєте додатковий заряд енергії. Якщо ж вам треба знизити масу тіла, Л-карнітин принесе подвійну користь.


Вітаміни, мінерали і жирні кислоти Омега-3


Це необхідні добавки не тільки для шанувальників кросфіту, але і для всіх спортсменів і просто активних людей. Вітамінні комплекси, розроблені спеціально для спортсменів містять необхідне дозування всіх елементів (враховують підвищені навантаження на організм). Також рекомендуємо приймати риб'ячий жир - головне джерело незамінних жирних кислот Омега-3. Ця добавка позитивно впливає на серцево-судинну систему, нормалізує тиск, допомагає в розщепленні жирових клітин і бере участь у виробленні серотоніну.


Добавки для зміцнення суглобів і зв'язок


Підвищеним навантаженням в кросфіті піддаються не тільки м'язи і серцево-судинна система, але і опорно-руховий апарат. Для профілактики травм і передчасного зношування суглобів і зв'язок, використовуйте спеціальні добавки, що містять хондроітин і глюкозамін. Також можна додатково приймати колаген з вітаміном С.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації