СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСпортивне харчування для витривалості


Витривалість – ключовий фактор будь-яких спортивних досягнень. Тому спортсмени часто використовують спортивне харчування для витривалості, щоб покращити свої результати. Під витривалістю зазвичай розуміють здатність спортсмена виконувати певні дії з певною інтенсивністю за обмежений проміжок часу. Збільшення рівня витривалості буде говорити про ваш прогрес, про те, що ваші зусилля у залі не проходять даром.

спортивне харчування для витривалості

Витривалість буває двох видів – аеробна і анаеробна. Для деяких видів спорту більше значення має аеробна витривалість, тобто витривалість серцево-судинної і дихальної системи, яка тренується при бігу, їзді на велосипеді та інших аеробних навантаженнях. У силових видах спорту значення має анаеробна витривалість, тобто здатність м'язів до скорочення в умовах втоми (при надлишках молочної кислоти). Розвитку двох видів витривалості зазвичай йде рука об руку, так як навіть для звичайного бігу, потрібні добре розвинені м'язи. Існують спеціальні програми, що покликані розвинути витривалість, але основне правило тут одне – працювати до межі своїх можливостей, поступово збільшуючи навантаження (вагу, дистанції тощо).

Щоб прискорити розвиток витривалості, виробники спортивного харчування пропонують ряд продуктів, які дозволять вам тренуватися з великою інтенсивністю більш тривалий час, а значить швидше прогресувати і досягати поставлених цілей.


Продукти спортивного харчування, що безпосередньо впливають на витривалість


1. Стимулятори, передтренувальні комплекси, жироспалювачі-термогенники


Ці добавки об'єднані в одну групу з причини схожості дії – вони стимулюють ЦНС, змушують серце активніше перекачувати кров, впливають на викид певних гормонів і таким чином ваші тренування проходять на більшому фізичному та емоційному підйомі. Який продукт вам вибрати?

Якщо ваша мета нарощування м'язової маси - уникайте жироспалювачів. Вам підійде передтренувальний комплекс з креатином, аргініном і міксом із стимуляторів ЦНС. Якщо ж ваша мета зниження ваги, схуднення можуть вбити відразу двох зайців – збільшити тривалість кардіотренування, знизити апетит і трохи підвищити рівень загального метаболізму. Людям, яким не потрібно ні набирати масу ні знижувати вагу, підійдуть стимулятры-адаптогени (женьшень, елеутерокок), а також ізотонічні напої, що містять кофеїн і гуарану.


2. Креатин


Креатин накопичується в м'язах природним чином і починає працювати при посилених навантаженнях, допомагаючи організму ефективно з ними справлятися. Додатковий прийом креатину (добавок з креатином), збільшує продуктивність м'язів і дозволяє відстрочити наступ м'язової відмови, в перспективі позитивно впливаючи на анаеробну витривалість.


3. L-карнітин


Впливає на енергообмін і служить транспортувальником жирних кислот. Він доставляє їх безпосередньо до мітохондрій, де вони стають матеріалом для вироблення енергії. Саме тому L-карнітин приймають не тільки для збільшення витривалості, але і для ефективного жироспалювання. Приймайте L-карнітин за півгодини до тренування.


4. Амінокислоти для збільшення витривалості


Людині потрібен повний набір амінокислот, але є такі, які безпосередньо впливають на такий параметр як витривалість.

- BCAA. Незамінні амінокислоти з розгалуженими ланцюжками, які наш організм не може синтезувати сам. Вони надходять до нас разом з тваринним білком, але цього не завжди буває достатньо. Забезпечуючи гарне м'язове відновлення, ці амінокислоти збільшують їх продуктивність. Рекомендована добова доза: 8-15 г на добу
- Глютамін. Відповідальний за гарне м'язове відновлення і підтримання імунітету. Рекомендована добова доза: від 1 до 4 грам.
- Аргінін і орнітін. Важливі для виробництва м'язової енергії. Рекомендована добова доза: від 500 до 3000 мг.

Приймайте ці амінокислоти окремими добавками або виберіть амінокислотний комплекс, що містить вище перелічені амінокислоти в потрібній дозі. Я описав все спортивне харчування для витривалості, яке ви можете використовувати.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації