СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо робити у випадку перетренерованості


Перевищення власного ліміту в плані навантажень є основною причиною небезпечних травм серед спортсменів, які активно займаються з використанням з додатковою вагою. Ключовий винуватець – занадто великий обсяг роботи в спортзалі, хоча це і невід'ємна частина набору сили. Звичайно, уникнути небезпечного навантаження можна, якщо скоротити кількість занять, але адже велика ймовірність втратити і в рості. В якості методу боротьби з даною проблемою фахівці пропонують робити більші перерви між тренуваннями. Тим більше якщо ви ніколи не зважитеся підвищити навантаження, не зробите максимуму, то як же ви зможете дізнатися на що вже здатні?


Як розпізнати перетренованість?


що робити у випадку перетренерованості

Вся підступність перетренованості полягає в тому, що багато її ознак нагадують симптоми різних захворювань. Нерідко відчуття млявості, від якого неможливо позбутися, з'являються неприємні болі в різних частинах тіла, прагнення йти на заняття відсутнє. Багато, ігноруючи подібні симптоми, через силу відвідують тренування, з нетерпінням чекаючи моменту, коли все закінчиться і можна буде відправитися додому на заслужений відпочинок.

Зрозуміло, все дуже індивідуально, бо перевтома проявляється по-різному і через різні проміжки часу. Наприклад, члени групи спортсменів з абсолютно однаковими показниками і можливостями можуть досягати своїх лімітів після неоднакової кількості праці. Що вже говорити про тих атлетів, які отримують навантаження в різних умовах.


Як уникнути перетренованості?


Ні для кого не секрет, що успіх можливий лише у випадку роботи над собою і вміння підштовхнути себе до того, щоб долати перешкоди. Але важливо пам'ятати, що не можна доходити до фанатизму і займатися тоді, коли організм знаходиться в стані виснаження. Найвдаліший вихід – розподіляти навантаження і поступово, маленькими кроками збільшувати його. Займатися ж треба до тих пір, поки ви не відчуєте перші ознаки перевтоми.

Нерідко спортсмени плутають загальну перетренованість і виснаження окремих частин тіла. Але знати це необхідно, щоб правильно розподіляти навантаження. Наприклад, якщо виснажена лише одна певна частина тіла, можна припинити робити вправи, в якій бере участь саме вона, а не відмовлятися від занять повністю.

Найчастіше виснаження настає при різкому і необдуманому збільшенні тижневого фізичного навантаження. Простіше кажучи, збільшення ваг до створення досить солідної силовий бази, яка дійсно дозволить виконувати цю роботу, нормально відновлюватися після неї. Важливо пам'ятати, що такі важкі процеси не відбуваються швидко, і прискорювати їх подібним чином не можна.


Що може призвести до перетренованості?


Причина №1. У швидко розвиваючихся людей, особливо на старті тренувань, проблеми полягають в генетиці. Але завжди є хоча б якась частина тіла, яка розвивається не так, як інші. Тобто організм росте нерівномірно. Яскравий приклад такої невідповідності – Кен Патера, який збільшував ваги щотижня на 10 кг жими на похилій, але у нього була ахіллесова п'ята - щиколотки. Закінчилося все плачевно – двома переломами.
Це стало єдиною причиною, по якій він не зміг стати першим.


Причина №2. Спортсмени, у яких за плечима успіхи, не усвідомлюють необхідність у відновленні сил і не відчувають свою межу.


Причина №3. Новачки прагнуть наздогнати і обігнати своїх колег.


Причина №4. Виснаження можливо в тому випадку, якщо збільшувати навантаження занадто нерівномірно і великими кроками. Зазвичай це відбувається при тренуваннях верхньої частини тіла. Ступінь серйозності травм зростає разом з використовуваними вагами. Основний удар припадає на зв'язки, які лікувати набагато важче, ніж ті ж м'язи.


Причина №5. Різка зміна програми без попередньої підготовки. Зазвичай при цьому інтенсивність нарощується занадто сильно, і спортсмени забувають про дотримання обережності при створенні силової бази. Слід враховувати, що навіть при відмінній фізичній підготовці подібні перегони стануть причиною болю і втоми.


Причина №6. Неправильний режим харчування, нестача сну впливає на стан організму і тривалість виконання вправ. Додатковий протеїн допоможе прискорити заповнення сил. Лікарі рекомендують приймати вітаміни і мінерали.


Причина №7. Стрес в будь-якому його вигляді: проблеми в сім'ї, неприємності на роботі, неспокійні думки, що не дають заснути вночі.


Як бути, якщо Ви вже перетренувалися?

Якщо Ви помітили ознаки перетренування, незалежно від їх причин, потрібно щось поміняти в своєму тренінгу. Найголовніше – не можна продовжувати в тому ж дусі підвищення навантажень. Можна влаштувати перерву, але так можна поступово припинити прогресувати взагалі. Тому, краще всього підрахувати своє навантаження і внести корективи в програму, щоб її знизити. Бажано складні вправи тимчасово замінити більш простими, наприклад, краще відмовитися від присідань або станової тяги. Краще перейти до тяг штанги в нахилі, що також дозволять розвинути силу інших частин спини. Присідання можна замінити випадами. У разі перетренованості плечового поясу, можна зосередитися на віджиманнях або на жимах над головою.

Найгірший сценарій – прийти в спортзал в перетренованому стані і знову викладатися на 100%, при цьому, недостатньо відпочивши. Так ви збільшуєте шанси отримати травми у багато разів. Тому краще дозволити собі кілька зайвих днів для відпочинку, ніж заробити травму.

Не переживайте, пам'ятайте, що якщо ви хочете бути сильнішим, то доведеться в деякій мірі перетренуватися, це частина шляху. Головне – навчитися розпізнавати перші симптоми і відразу ж приймати заходи.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації