СТЕРОЇДИ



ПОХУДАННЯ




ХАРЧУВАННЯ





СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ




ЗДОРОВ'Я









РІЗНЕ







Про виробництво тестостерону


Розумно буде сказати, що людський організм суцільно складається з гормонів, які керують різними протікаючими в ньому процесами. Навіть коли ми любимо або дуже сильно хочемо когось - все це можна пояснити зміною нашого гормонального фону. В організмі чоловіків і жінок велику роль відіграють статеві гормони, які виділяються гіпофізом, яєчками і корою надниркових залоз.

Чоловічий гормон тестостерон відповідає за мужній вигляд, синтез білка в організмі, грубий голос, волосяний покрив по всьому тілу, нарешті, за сексуальний потяг і утворення сперми. Жіночий гормон естроген відповідає за функціонування жіночих статевих органів і всі витікаючі звідси наслідки.

про природне виробництво тестостерону на і після стероїдного курсу

До анаболічного курсу в природному стані органи, що відповідають за секрецію гормонів, працюють в нормальному режимі, зберігаючи потрібний для організму баланс між тестостероном і естрогеном. Однак на курсі стероїдів все змінюється. Зрозуміло, використання анаболіків відбивається і на внутрішніх органах секреції, а також на виробництві природного тестостерону. Як і яким чином – про це і піде мова далі. Отже, спробуємо розібратися, що ж відбувається з природним тестостероном на анаболічному курсі.


Що відбувається з виділенням природного тестостерону на анаболічному курсі?


Стероїди – це препарати синтетичного, тобто штучного, тестостерону, створені з метою допомогти спортсмену збільшити м'язову масу, силові показники і витривалість за допомогою збільшення в організмі чоловічого статевого гормону тестостерону. Логічно припустити, що під час прийому анаболічних препаратів з сильним андрогенним ефектом (тестостерон, метан, ефіри тестостерону) вироблення природного тестостерону пригнічується. Як це відбувається?

Яєчка, якими управляє гіпофіз, несподівано розуміють, що рівень тестостерону в організмі і так достатній, а значить нема чого виділяти статевий гормон. Як тільки рецептори розпізнають кількість тестостерону і переконуються, що його надто багато, вони подають сигнал гіпофізу, який припиняє його вироблення. Вчені довели: вже на 16 тиждень прийому анаболічних засобів значно зменшується кількість клітин Лейдіга (майже на 90%), що призводить до зниження вироблення власного тестостерону на 99%.


Чим небезпечне придушення виробництва природного тестостерону?


Так як відбувається придушення виробництва природного тестостерону, і яєчка перестають виділяти його, вони починають атрофуватися через непотрібність. В організмі не буває нічого не потрібного, кожен орган грає свою роль, має визначену функцію. Позбавивши яєчка своєї звичайної роботи, спортсмен ризикує втратити їх назавжди. Як наслідок – чоловічі статеві залози зменшують свої розміри, а недуга перетворюється в складне репродуктивне захворювання, яке пізніше може призвести до безпліддя. Атрофія яєчок може стати причиною незворотних наслідків, якщо не замислитися про відновлення природного виробництва тестостерону під час застосування стероїдів з високим андрогенним та анаболічним індексом.


Відновлення природного виробництва тестостерону


Бажання у відновленні природного виробництва тестостерону можуть не тільки спортсмени, які використовують стероїди. Але і ті чоловіки, які з якоїсь причини втратили здатність виробляти чоловічий статевий гормон. Причин цієї патології, яка вважається рідкісною, досить багато, але ми не будемо говорити про них. Мова далі піде про те, як відновити природний тестостерон і його вироблення спортсмену, який проходить стероїдний курс.

Як правило, спортсменам для цього призначають хоріонічний гонадотропін, гормон, який виробляється плацентою вагітної жінки. Цей гормон схожий з лютенізуючим гормоном, що утворюється в гіпофізі. Гонадотропін володіє тими самими необхідними ефектами, які потрібні для відновлення вироблення природного тестостерону: стимулює роботу яєчок, а значить, синтез гормонів, змушує процес сперматогенез протікати нормально, посилює роботу статевих органів, а у жінок провокує овуляційні процеси. Загалом, гонадотропін гарний у всіх відносинах, ось чому його призначають під час курсу прийому анаболічних стероїдів.


Гонадотропіни – порятунок для роботи яєчок?

Гонадотропіни є і в нашому організмі – вони виділяються гіпофізом, однак, із-за великої кількості тестостерону їх норма падає. Це призводить до тестикулярної атрофії яєчок, про яку ми вже говорили. Тому залишається лише один шлях – підвищити гонадропіни і лютенізуючі гормони штучним чином, тобто за допомогою ліків і препаратів. Чому спортсменам так важливо відновити природне вироблення тестостерону? Звичайно, їх аж ніяк не лякає майбутнє безпліддя, а той факт, що якщо відновлення вироблення тестостерону не відбудеться, то можна вмить втратити всю набрану масу. Будь-який ендокринолог скаже, що кількість м'язової маси прямо пропорційна кількості тестостерону. І залишившись без цього статевого гормону, спортсмен ризикує після курсу перетворитися на худорлявого чоловічка.


Відновлюємо виробництво тестостерону.

Щоб відновити виробництво природного тестостерону, треба:


  • відновити роботу гіпоталамусу за допомогою гонадотропіну (ділянка мозку починає виробляти лютинізуючий гормон, а він стимулює яєчка);
  • розбудити маленькі яєчка і не допускати атрофію яєчок (для цього потрібно використовувати гонадотропін під час анаболічного курсу);
  • використовувати антиестрогени після курсу (кломід або нолвадекс) – ці препарати не дозволять придушити вироблення ЛГ, навпаки, підвищать його ЛГ. Потрібно пам'ятати, що естрогени мають гальмівний ефект, викликаний ароматизацією власного тестостерону.

Правильно підібраний стероїдний курс – це не просто вдала і ефективна комбінація препаратів. Насамперед, це складання курсу з акцентом на час напіврозпаду анаболіків і їх дозування, це складання курсу з урахуванням процесів відновлення і мінімізації побічних ефектів.

Потрібно розуміти, що придушення вироблення природного чоловічого статевого гормону тестостерону і відсутність маніпуляцій по його відновленню можуть звести до нуля всю роботу по нарощуванню м'язової маси, додавши до цього ще й зламане здоров'я.




Інші статті по темі :





Популярні статті




Цікаві статті




Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації