СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПохідні тестостерона і ефіри в спорті і в медицині


Дивно, але багато хто сьогодні сприймає похідні тестостерона, а також його ефіри, виключно, як ефективні спортивні засоби/препарати. Адже тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон, наділений безліччю позитивних ефектів і властивостей, при цьому виконуючий самі різні функції в нашому з вами організмі. По факту, засоби, створені на його основі, вже багато десяток років з користю застосовуються в медицині, причому похідні тестостерона і ефіри, а також сам гормон, використовуються не лише для терапії/відновлення чоловіків, але і для лікування жінок (так, така практика має місце бути).

Тому вважати, що тестостерон, а тим більше ефіри тестостерона і його похідні, наділені у більшості випадків унікальними рисами, - це тільки корисні у рамках спорту засоби або навпаки, то це ще і ліки, використовуються виключно в сфері медицини, велика помилка і помилка. Об'єктивно це багатофункціональні лікарські і допоміжні засоби з величезним спектром ефектів, які просто не можуть належати до якоїсь однієї конкретної сфери застосування.

Зараз же ми розглянемо найбільш популярні і затребувані довгі (Енантат) і короткі (Пропіонат) ефіри тестостерона, і не лише, а також деякі похідні чоловічого статевого гормону, а головне - розберемося, навіщо їх застосовують в спорті і медицині, і для яких цілей вони у більшості випадків використовуються в цих сферах.


Местеролон, його властивості і застосування


Форма випуску : пігулки з вмістом діючої речовини в 25 мг/табл. або 50 мг/табл. в упаковці по 20/50 і навіть 100 штук.

Торгові марки: Провірон, Месвірон 25, Провімед, Провірол-25 і інші.

Фармакологічна дія: местеролон - це стероїд, що має найвищу андрогенну активність (активність, подібна до дії чоловічих статевих гормонів), потрібен для замісної терапії (процес введення в організм речовини, природне вироблення якого припинене або частково понижене), і не лише.

Показання до застосування местеролона в медицині (у медичних цілях стероїд рекомендований до застосування тільки чоловікам) :


Психовегетативні порушення і істотне пониження працездатності;
Порушення статевої активності і зниження сексуальної діяльності (потенції);
Чоловіче безпліддя і пониження функції статевих залоз;
Апластична анемія (пониження вмісту гемоглобіну в крові, яке пов'язане з пригнобленням кровотворної функції спинного мозку).


У свою чергу протипоказання до застосування местеролона наступні: пухлини печінки, в т.ч. в анамнезі, а також рак передміхурової залози.

Як приймати местеролон в медицині? При психовегетативних розладах, зниженій працездатності і порушенні потенції на початку використовуються дози цього стероїда в районі 75 міліграм. Потім, після помітного поліпшення, дозування зменшують аж до 25-50 міліграма в день (лікування триває ще впродовж декількох місяців).

Стероїд местеролон при недостатньому розвитку статевих залоз використовується упродовж тривалого терміну. Для утворення вторинних статевих ознак застосовують по 1-2 пігулці (25-50 міліграм) 3 рази в день на протязі, як мінімум декількох місяців. В якості ж підтримувальної терапії зазвичай вистачає 1 пігулки (25 міліграм), вживаної 2-3 рази в день.

Для підвищення вмісту фруктози в спермі при постпубертатній недостатності клітин Лейдига (клітини, що беруть участь у виробництві сперматозоїдів і чоловічих статевих гормонів) у хлопчиків у віці 7-12/13 років здійснюється застосування местеролона в дозах близько 25 міліграма. П'ються пігулки 2 рази в день впродовж декількох місяців.
При чоловічому безплідді для збільшення кількості сперматозоїдів і поліпшення їх якості призначають по 1 пігулці (25 міліграм) 2-3 рази в день. Вживається стероїд местеролон (Провірон, Месвірон 25 і так далі) упродовж цілого циклу сперматогенезу (процес утворення чоловічих статевих клітин, тобто сперматозоїдів) - звичайно це 90 днів. Після невеликої перерви, що триває декілька тижнів, лікування можна повторити.

У спорті ж, в тому числі у бодібілдингу, местеролон зазвичай використовується в якості антиестрогенного засобу і для підвищення рівня тестостерона в організмі. Застосовують його зазвичай на курсі ААС (найчастіше з другого тижня курсу і до кінця) в дозуваннях від 50 до 150 міліграма в добу. Також нерідко здійснюється комбіноване застосування местеролон і антиестрогенного препарату Тамоксифен. Поєднують їх для запобігання естрогенним побічним ефектам і таким явищам, як трен-дик, дека-дик.

Можливі побічні дії і ефекти местеролон : оскільки це найсильніший андроген, дозування зверху рекомендованих можуть привести до прояву відповідних побічних ефектів - прищі акне, сальна шкіра, інтенсивне обволосіння особи і тіла, та ін. Дівчатам, що вирішили приймати цей стероїд, можуть загрожувати ефекти вірилізації - зміна/огрублення голосу, обволосіння і так далі.

Умови зберігання местеролон : тримати в сухому і захищеному від сонячного світла місці, ховати від домашніх тварин, якщо такі є, і дітей.


Метилтестостерон в медицині і спорті


Форма випуску : пігулки з вмістом діючої речовини в 10/25/50 мг/табл. в упаковці по 10, 20, 50 або 100 штук, і інші.

Торгові марки метилтестостерон: Андрорал, Гормобін, Местерон, Тестормоп, Тестовіс і інші препарати.

Фармакологічна дія метилтестостерон: стероїдний препарат, наділений високою андрогенною активністю (активність, подібна до дії чоловічих статевих гормонів), придатий для замісної терапії і інших цілей.


Показання до застосування стероїда метилтестостерон в медицині:


Функціональні порушення в роботі статевої системи, статеве недорозвинення, рак яєчників і молочної залози (рак грудей);

Клімактерії у чоловіків (етап або період життя, що настає зазвичай після 50-ти років, коли чоловік не здатний відтворювати потомство), а також пов'язані з ним нервові і судинні порушення/розладу;

Маткові кровотечі, пов'язані з функціональним порушенням яєчників в клімактеричному періоді і в перед клімактеричному періоді у жінок.

Протипоказання ж до застосування метилтестостерон у рамках медицини або спорту всього одно - це рак передміхурової залози.

Інструкція, як приймати метилтестостерон в лікувальних і не лише цілях. При первинному євнухоїдизмі і прояві гіпогеніталізма на грунті природженого недостатнього розвитку статевих залоз або у разі їх хірургічного видалення зазвичай призначають по 20-30 міліграм стероїда в день.

При помірних формах гіпогеніталізма стероїд метилтестостерон використовують в дозах від 20 до 25 міліграма щодня або ж приймають його через день. Лікування проводять впродовж тривалого терміну, точна тривалість залежить від тяжкості захворювання і того, наскільки ефективно проходить лікування.

Лікування метилтестостероном імпотенції/статевого безсилля - у зв'язку з недостатньою функціональною діяльністю статевих залоз, нервовим стомленням, виснаженням і іншими відхиленнями пацієнтам призначають дози від 10 до 20 міліграма в день.
Застосування метилтестостерона при клімактеричному синдромі здійснюють на щоденній основі впродовж 1-2 місяців, використовувані дозування - 5-15 міліграм, при початковій стадії аденоми показної залози - 20-30 міліграм стероїда в день, також впродовж 1-2 місяців (лікування можуть повторювати, якщо на те є причини).

Щоб отримати більше інформації про те, як описуваний стероїд застосовується в тих або інших випадках, вивчіть, що говорить інструкція по застосуванню метилтестостерона (рекомендації можна отримати від лікаря або знайти інструкцію в упаковці з купленим препаратом).

У свою чергу в спорті, в тому числі у бодібілдингу, метилтестостерон застосовують головним чином для збільшення сили, підвищення рівня вільного тестостерона і досягнення поліпшень, пов'язаних з цим. Дози, в яких стероїд зазвичай використовується в спортивних цілях, - 10-50 міліграм в день. Курс застосування зазвичай триває не довше за місяць (велика тривалість прийому може бути пов'язана з виникненням побічних ефектів).

Можливі побічні ефекти метилтестостерон і дія : затримка води, гінекомастія, андрогенні побічні ефекти у чоловіків (сальна шкіра, прищі акне та ін.), ефекти вірилізації у жінок (огрублення голосу, обволосіння і так далі), та ін.

Умови зберігання метилтестостерона: в повністю сухому і недоступному для попадання світла місці (ховати від домашніх тварин, якщо такі є, і дітей).


Ефір пропіоната і його властивості


Форма випуску : ампули об'ємом 1 мл, 10-мілілітрові барильця із стероїдом (зазвичай з вмістом діючої речовини в 100 мг/мл) і інші.

Торгові марки: Аговірин, Андронат, Пренандрен, Тестовірон і інші препарати.

Пропіонат фармакологічна дія: має значну виражену анаболічну і андрогенну активність, здатний регулювати функцію чоловічих статевих залоз і синтез білку, через це в основному і використовується.


Показання до застосування ефіру пропіоната в медицині:


Статеве недорозвинення і різні функціональні порушення статевої системи у чоловіків, клімактерій (етап життя в середньому після 50-ти років, коли чоловік не здатний відтворювати потомство), а також пов'язані з ним нервові і судинні розлади;

Гіпертрофія гіпофіза (збільшення об'ємів) і акромегалія (захворювання гіпофіза, пов'язане зі збільшенням стоп, кистей, носа, нижньої щелепи, деяких внутрішніх органів і порушеннями обміну речовин) у чоловіків;

У жінок - нервові і клімактеричні судинні розлади (у тих випадках, коли строго протипоказані естрогенні засоби на основі жіночих статевих гормонів), рак яєчників і молочної залози у віці, що не перевищує 60 років;

У жінок - маткові кровотечі, пов'язані з порушенням функцій яєчників в літньому віці (дисфункціональні маткові кровотечі).

Протипоказання до застосування, коли не можна використовувати пропіонат: воно всього одно - це рак передміхурової залози.


Рекомендації, як необхідно приймати ефір пропіоната :


Для чоловіків в медицині - зазвичай вводять п/до (підшкірно) або в/м (внутрішньо м'язово) по 1 мл 1-процентного або 5-процентого розчину в маслі щодня або через 1-2 дні впродовж 2 і більше тижнів (залежно від хвороби і інших чинників);

Пропіонат для жінок в медицині - жінкам у віці старше 45 років при маткових кровотечах зазвичай призначають від 1 до 2 мілілітрів 1-процентого розчину впродовж 20-30 днів;
Для чоловіків в спорті звичайним вважається дозування від 100 до 200 міліграма через день, або кожні три дні, жінкам в спорті не рекомендуються дози пропіоната вище 25-50 міліграм (можливі 100 міліграм) через 5 днів. Використовується цей ефір спортсменами головним чином для отримання якісної м'язової маси, збільшення сили та інших показників.

Можливі побічні дії і ефекти пропіоната : є вірогідність виникнення гінекомастії, затримки води, прояву андрогенних побічних ефектів (прищі акне і інші недуги) і деяких інших відхилень.

Умови, як повинно проходити правильне зберігання ефіру пропіоната : препарати на його основі необхідно зберігати в темному, недоступному для світла, і сухому, недоступному для вологи, місці. Також їх слід надійно ховати від дітей і домашньої живності.


Ефір енантата застосування і дія


Форма випуску : ампули об'ємом 1 мл, 10-мілілітровіе барильця із стероїдів (зазвичай з вмістом діючої речовини в 250 мг/мл), і інші.

Ефір енантата торгові марки: Тестостерон-депо, НомаВірон 250, Тестен-250, Тестовірон депот, Тестенол-250 і інші препарати.

Енантат фармакологічна дія: анаболічний і андрогенний стероїд, що чинить досить швидку і при цьому тривалу дію.


Показання до застосування ефіру енантат в медицині:


У чоловіків, коли призначено застосування сильних андрогенних і анаболічних стероїдних препаратів, здатних збільшувати синтез білку;
Жінкам при клімактеричних розладах, в тих випадках, коли протипоказані естрогенні засоби/препарати на основі жіночих статевих гормонів;
При ракових захворюванні статевих органів і молочної залози.

У свою чергу протипоказання до застосування, як підказує інструкція, у енантата у рамках медицини і спорту практично відсутні - цей ефір тестостерона протипоказаний, по суті, тільки при раку передміхурової залози.

Спосіб застосування і дози, як приймати енантатний ефір. Вводять цей стероїд внутрішньо м'язово. Чоловікам при євнухоїдизмі (недостатній розвиток або відсутність вторинних статевих органів), недостатності функцій статевих залоз, після хірургічного видалення статевих залоз і в деяких інших випадках зазвичай призначають 100-200 міліграм (1 мл 10-процентного або 1 мл 20-процентого розчину) 1 раз в 15 днів, на курс тривалістю в середньому близько 10-15 ін'єкцій.

При повній імпотенції у чоловіків, тобто при статевому безсиллі, викликаному функціональною недостатністю статевих залоз, а також при клімактеричному синдромі у представників сильної статі вводять дози ефіру енантата близько 100 міліграма. Ставлять стероїд разів в 15 днів, при цьому на цілий курс зазвичай потрібно 5 ін'єкцій.

Енантат в медицині при різних ендокринних захворюваннях, які супроводжуються істотним пониженням функцій статевих залоз (це в першу чергу хвороба Аддісона, ожиріння, що проявляється внаслідок порушення функцій статевих залоз або адіпозо-генітальна дистрофія, гіпофізарний нанізм, карликовість і інші) використовують в дозуваннях від 100 до 200 міліграм. Ін'єкції ставляться раз в 15 днів, на курс в цілому вимагає близько 10-15 ін'єкцій.

Жінкам при клімактеричних розладах, що спостерігаються, призначають застосування ефіру енантата в дозах 100 міліграм разів в 2-3 тижні. При раку яєчників і молочної залози (у неоперабельному, непіддатливому хірургічному лікуванню стані, після оперативного втручання і проведення променевої терапії) вводять ін'єкції в дозах від 100 до 200 міліграм раз в 2-3 тижні. При цьому лікування тривале, як мінімум декілька місяців.

Прийом енантата чоловіками в спорті - зазвичай використовуються дозування від 250 до 500 міліграма (іноді це 750-1000 міліграм) в тиждень. Вводиться стероїд на протязі в середньому 4-8 повних тижнів. Метою застосування найчастіше є набір м'язової маси, збільшення силових і ряду інших значущих для спортсмена показників. Жінкам-спортсменкам із-за досить високої андрогенної активності цей стероїд до прийому не рекомендований.

Можливі побічні ефекти і дії енантата : є вірогідність прояву андрогенних побічних ефектів, зокрема підвищення жирності шкіри, прищів акне, обволосіння лиця і тіла, інших. Що також приймає можуть потурбувати відхилення, пов'язані з підвищенням рівня естрогену в крові, - скупчення рідин, гінекомастія і збільшення жирового прошарку (для запобігання/усуненню цих недуг спортсменами зазвичай використовуються антиестрогенні препарати, наприклад, Тамоксифен).

Умови зберігання, яких вимагає енантатний ефір : препарати, діючою речовиною яких він є, слід надійно ховати від дітей і домашніх тварин, при цьому краще всього їх тримати в темному і недоступному для світла місці.


Користь і дія тестостерона ундеканоат

Форма випуску : капсули в упаковках по 10, 30 і навіть 60 штук.

Торгові марки: препарати Андріол і Нувір.

Фармакологічна дія тестостерона ундеканоат : стероїд (жирнокислотний ефір природного гормону тестостерона), активний при пероральному застосуванні, тобто якщо вживається оральний.

Відомо, що природний тестостерон, якщо використовується перорально в чистому вигляді, неактивний. Стероїд тестостерона ундеканоат же при оральному вживанні в медицині, і не лише, не схильний до первинного метаболізму в печінці, він здатний розподілятися в лімфатичній системі і тому може зберігати свою активність (при використанні спостерігається підвищення рівня тестостерона і його активних метаболітів в плазмі, що призводить до стійкого терапевтичного ефекту).


Показання до застосування тестостерона ундеканоат в медицині:


Замісна терапія (введення гормону, процес природного виробництва якого порушений або припинений) при дефіциті тестостерона, а саме - після видалення статевих залоз, при недостатній мірі розвитку або відсутності вторинних статевих органів, при гіпопітуїтаризмі, що характеризується пониженим виділенням або повною зупинкою виділення антидіуретичного гормону і гормонів передньої долі гіпофіза. Також при ендокринній імпотенції (статеве безсилля, характерне гормональними змінами), клімактеричних порушеннях у чоловіків і інших недугах (повний список можна знайти, вивчивши інструкцію або отримавши консультацію у лікаря/фахівця).

Протипоказання що до прийому тестостерона ундеканоат наступні:
Діагностована хвороба або якщо є підозри про наявність карциноми передміхурової залози або молочної залози;

У медицині хлопчикам під час пубертата (звичайно це вік між 7 і 12-13 роками) з метою прискоренню статевого розвитку слід приймати тестостерона ундеканоат і інші андрогени максимально обережно (є вірогідність передчасного закриття епіфізів і виникнення ряду інших відхилень).

Як правильно приймати в медичних цілях стероїд тестостерон ундеканоат? Як правило, дози цього ефіру підбираються індивідуально залежно від клінічної картини, ефективності лікування і інших чинників. В середньому ж дозування тестостерона ундеканоат зазвичай не перевищує 120-160 міліграм в добу впродовж 2-3 повних тижнів (після цього зазвичай призначаються невеликі підтримувальні дози в районі 40-120 міліграм в добу). П'ються капсули препаратів цього стероїда після їди, при необхідності запиваються невеликою кількістю рідини (не розжовувати).

Можливі побічні ефекти тестостерона ундеканоат : тривала і досить болюча ерекція, не викликана статевим збудженням, підвищене статеве збудження, у хлопчиків передчасне статеве дозрівання, пониження об'ємів сперми, що виділяється, підвищена частота ерекції, запаморочення, нудота та ін.

Умови зберігання, яких вимагає стероїд тестостерон ундеканоат : в повністю сухому і захищеному від подальшого попадання вологи місці, недоступному для світла (в якості запобіжного засобу препарати цього стероїда необхідно надійно ховати від домашньої живності, якщо така є, і дітей).


Ефіри і похідні гормону тестостерона : невелика післямова

Як вже можна було помітити, усі описані вище засоби мають множинні і при цьому різноманітні ефекти. Тому і показання до застосування у них, як в медицині, так і у рамках спорту, самі різні - це і порушення роботи статевих органів, і зниження лібідо/сексуальної активності, і зменшення працездатності, та інші відхилення, з якими можуть зіткнутися чоловіки (але не лише).

Іншими словами, коли мова заходить про те, як і для чого, можуть бути використані ефіри тестостерона, а також його похідні, не варто унеможливлювати їх медичного або спортивного застосування. Очевидно, що це ефективні і багатофункціональні засоби, які здатні згодитися і принести користь в самих різних ситуаціях. Тіж короткі ефіри тестостерона, зокрема пропіонат, добре показують себе, як у збільшенні силових показників, так і в лікуванні людей.

Довгі ж ефіри гормону тестостерона, наприклад, енантат, дозволяють добитися значного збільшення м'язової маси у поєднанні з поліпшенням найважливіших спортивних показників (сила), при цьому в медицині вони регулярно використовуються для замісної терапії і інших цілей. Така ж картина і практично з усіма похідними чоловічого статевого гормону, принаймні, местеролон (Провірон, Месвирон і інші препарати) вже точно може похвалитися застосуванням, і у рамках спорту в якості допоміжного засобу, і в області медицини для лікування людей.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації