СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке гінекомастія?


Доброякісне збільшення чоловічих молочних залоз називається гінекомастія. На практиці розрізняють два види гінекомастії :


істинна

помилкова


Про існування цього захворювання знали ще в прадавні часи, проте перший опис його відноситься до XIV століттю. В наші дні гінекомастію часто зв'язують зі світом професійного бодібілдингу і зловживанням стероїдними препаратами. Механізм появи і прогресу цього захворювання завжди однаковий, не дивлячись на те, що причини, що його викликають, можуть бути абсолютно різними. Поява гінекомастії пов'язана з початком переважання естрогену в чоловічому організмі над андрогенами. Подібний процес може стати наслідком сильного ожиріння, коли в жирових тканинах відбувається перетворення андрогенів в естроген.

Нас більшою мірою цікавить процес утворення гінекомастії, як наслідок прийому стероїдних препаратів. Анаболічні стероїди викликають збільшення рівня естрогену, ряд анаболіків досить просто конвертуються в них. Безумовно, це супроводить збільшення вироблення і андрогенів - чоловічих гормонів, проте вони зовсім не відміняють дію естрогену. У більшості випадків гінекомастія розвивається при різкому припиненні прийому анаболічних стероїдів. Причина тому наступна: за період прийому анаболіків організм знижує власне виробництво чоловічих гормонів. У разі коли спортсмен припиняє приймати стероїди, в його організмі впродовж ще деякого проміжку часу відзначається підвищений вміст гормонів, проте, оскільки організм ще не почав повною мірою робити андрогени (зазвичай це відбувається опісля тільки декілька місяців), в якийсь момент в організмі починає переважати естроген - жіночий гормон. Це і є причиною розвитку гінекомастії.


Гінекомастія має наступні симптоми:


свербіж і набрякання в районі сосків

виділення з них прозорої рідини


На початкових етапах захворювання лікується за допомогою антіестрогену. У них є побічний ефект - зниження швидкості зростання м'язів.

Важливо пам'ятати, що бодібілдинг, як такий не може бути причиною розвитку гінекомастії.
Інші статті по темі

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації